Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy hozzátok haza hiszti...

Kiki01 kérdése:

Ti hogy hozzátok haza hiszti nélkül a játszóról a 2 éveseteket?

Figyelt kérdés
Nekünk 3 és fél óra sem szokott elég lenni:( Igazából nem bánnám ha egész nap kint lennénk, de hát van egy kicsi is akinek szopizni kell, azt meg nem akarom a játszón, elég sokan szoktak lenni. Eddig 2 féle gyereket/anyukát láttam. Az egyik fajta gyereknek mondják hogy megyünk haza és már jön is, a másiknak meg órákig mondogatják hogy menni kell, és csak egy ilyen hosszú rituálé után mennek haza. Én is az utóbbihoz tartozom, de van hogy így is hiszti a vége, tök ciki hogy végigordítja az egész utat. Valami tipp?
2014. máj. 10. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
3%
nincs olyan anyuka, akivel jóban vagytok annyira, hogy rá tudnátok bízni egymásra egy kicsit a gyereket? mondjuk amíg hazamész, megszoptatod a picit, aztán visszajössz a nagyhoz. én megpróbálnám ezt esetleg, hátha :)
2014. máj. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
90%
Határozottan kell fellépni, nem sajnálni (legalábbis nem kimutatni) a gyereket. Megyünk haza! ennyi ...
2014. máj. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha végigordítja, hát tegye, majd megunja. Ha most - pláne dackorszak, minden baj - engedsz neki, a fejedre nő. Csak határozottan, Megyünk haza! - és mentek.
2014. máj. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Én valami motiválót mondtam a hazamenésre. Például kezdődik az a jó mese a tv-ben. Vagy ha hazamegyünk társasozunk. Vagy van otthon jégkrém, vagy veszünk útközben fagyit....

De mindig hozzátettem hogy majd jövünk holnap is a játszóra.

2014. máj. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Ki nevel kit? Kezenfogod, és hazamentek. Csak határozottan, különben a fejedre nő.
2014. máj. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem szabad semmi " motiválót" ígérni, ha hisztiz9iik. Megfogni a kezét, és vezetni haza. Akkor is,ha végigordítja az utat. Ne az legyen, amit ő akar, hanem, amit te.
2014. máj. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a legrosszabb ha könyörög az ember, hisz akkor tudja, hogy anyának csak a szája jár, ha meg se hallja még órákig maradnak :D

én ilyet nem csinálok, ha azt mondom megyünk, akkor megyünk. de előtte figyelmeztetem, hogy 10 perc és indulunk, majd 5 perc és indulunk, aztán letelt az idő, menni kell. ilyenkor gyorsan megbeszéljük, hogy mit fogunk itthon játszani, de tényleg azt is csináljuk, nem verem át :) szokott olyan is lenni, hogy útközben gyűjtünk falevelet, virágot, stb és azt itthon megcsináljuk, ragasztjuk vagy fonjuk, amit épp kitalál.

2014. máj. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy csináltam, mint az utolsó. Többször figyelmeztettem őket indulás előtt, hogy 10 perc múlva indulunk, 5 perc múlva indulunk, ez az utolsó csúszás és akkor indulunk... Így nem éri meglepetésszerűen őket az indulás, fel lehet rá készülni. Közben persze szoktam mondani, hogy ha jól viselkedsz és szófogadóan jössz haza, akkor legközelebb is jövünk, meg hogy siessünk haza, mert milyen jó lesz otthon pihenni, társasozni, színezni... 1-2 alkalommal volt hiszti, akkor megfogtam és vittem haza, miután rájöttek, hogy nem viccelek, nem próbálkoztak a hisztivel. Lehet, hogy szerencsém volt, mert csak 2 gyerekem volt és mindkettő ilyen könnyen kezelhető, de szerencsére nincs hiszti hazainduláskor, sőt maguktól szólnak, ha megvolt az utolsó csúszás, mászás, hogy indulhatunk. :) (7,5 és 3 évesek)
2014. máj. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is azt csináltam mint az utolsó két válaszoló. Az tényleg beválik.
2014. máj. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, erre a 10 perc, 5 perces figyelmeztetésekre én is gondoltam, csak hát inkább azzal kifejezve hogy na még egypici hintázás aztán haza, mert hogy még nem tudja mi az az idő:) Köszi mindenkinek!
2014. máj. 12. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!