Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, miért veszünk ennyi...

Anyukák, miért veszünk ennyi játékot a csemetéinknek? Ti nem érzitek túlzásnak?

Figyelt kérdés

Amikor én gyerek voltam, tized ennyi játékunk sem volt a tesóimmal együttvéve , mint a mai gyerekeknek és mégis olyan jól el tudtunk játszani.

Most meg akárhol vagyok, akár a játszón, vagy vendégségben, vagy oviban mindenhol azt látom, hgoy a gyerekeknek mindenük meg van, és a szülőnek nagyon kell gondolkodni egy-egy szülinap, névnap stb előtt, hogy mit kapjon a kisgyereke, mert már amúgy mindene meg van.

Én sem vagyok kivétel, én is úgy érzem, hogy túl sokat veszek a gyereknek, pedig tényleg próbálom magam visszafogni, de még így is.

Egyelőre nem gondolkodtam azon, hogy ennek milyen veszélyei vannak, de érzésem szerint nem túl jó senkinek.


2014. ápr. 27. 13:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Másfél évesen az enyémnek se volt egy polcra való játéka, ez nem mérvadó.


Jó akkor azt is gondoljuk át, hány pár cipője, hány kabátja stb. volt anyukánknak akkor és hány van nekünk. Váljunk meg tőlük, mert sérül az értékítéletünk? Meg a mobiltól, a lapos tévétől, a mikrótól, az autótól, a kerámialapos tűzhelytől, a mosogatógéptől stb...


Észre kell venni, hogy egy másik világban élünk. Más rendszer, már élet, más tárgyi környezet, más igények, más lehetőségek. Nem nevelheted ABBAN világban a gyereket, ha EBBEN élsz. Most ezekhez a körülményekhez kell viszonyítani.

2014. ápr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!