Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, miért veszünk ennyi...

Anyukák, miért veszünk ennyi játékot a csemetéinknek? Ti nem érzitek túlzásnak?

Figyelt kérdés

Amikor én gyerek voltam, tized ennyi játékunk sem volt a tesóimmal együttvéve , mint a mai gyerekeknek és mégis olyan jól el tudtunk játszani.

Most meg akárhol vagyok, akár a játszón, vagy vendégségben, vagy oviban mindenhol azt látom, hgoy a gyerekeknek mindenük meg van, és a szülőnek nagyon kell gondolkodni egy-egy szülinap, névnap stb előtt, hogy mit kapjon a kisgyereke, mert már amúgy mindene meg van.

Én sem vagyok kivétel, én is úgy érzem, hogy túl sokat veszek a gyereknek, pedig tényleg próbálom magam visszafogni, de még így is.

Egyelőre nem gondolkodtam azon, hogy ennek milyen veszélyei vannak, de érzésem szerint nem túl jó senkinek.


2014. ápr. 27. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Amikor mi voltunk gyerekek, nem volt ekkora kínálat a játékokból. Nem voltak ennyire interaktívak a játékok (nem beszélt, pisilt, evett a baba, csak baba volt és kész). Az autó gurult (a tesómnak vagy 30 db matchbox autója volt), most beszél, átváltozik stb.

Elég csak megnézni egy legó vagy playmobil készletet, annyi variációja van, és mind annyira helyes...

A babáknak volt csörgő, oszt' jónapot! Most van készségfejlesztő, zenélő, cincogó bigyó, és ha a szomszéd Marikánál olyan jól eljátszott vele a baba, akkor nekünk is kell otthonra.

Akkorára nőtt a kínálat, hogy csak kapkodjuk a fejünket, és persze mindent szeretnénk megadni a gyerekeinknek (főleg, ha nekünk nem volt sok játékunk), ezért mindig kell valami új, valami jópofa...

2014. ápr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom, hogy túl sok játékot vennék, hisz én és a pénztárcám szabályozzuk a mennyiséget. Egyébként a válasz egyszerű, az ember szereti a gyerekét, lehetőségeihez mérten mindent megpróbál megadni neki, a kedvében járni. Ennyi.
2014. ápr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Tudom, miről beszélsz. De ma már olyan értelmes, szép játékok vannak! Olyan sokat tanulnak belőlük, ízlésesek, izgalmasak. Ötévesem névnapjára pl ezeket néztem ki:


[link]

[link]


Keresztapáéktól egy anyukámtól:

[link]

[link]


Másik nagyitól:

[link]


Hát akkor, kérdem én, hol voltak ilyen klassz játékok 20-30 évvel ezelőtt?? Ezekkel nekem is élvezet játszani!, érdemes költeni rájuk! Gyerekkoromban olyan hajszálra egyforma villanyvonata, diavetítője, földgömbje, kutyaperselye, tangramja, dominója, szánkája, asztali focija stb. volt MINDENKINEK, hogy az ma már, hiába is mondod egy gyereknek vagy egy kölföldinek, tök elképzelhetetlen. Még a ruháink, iskolaköpenyeink eis egyformák voltak. Nem lehet összehasonlítani a két világot...

2014. ápr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok van, hogy nagy a kínálat és nagyon kedves játékok vannak. Sokszor az az érzésem, hogy már nem is a gyerekeimnek veszem hanem magamnak.


Viszont anno is voltak olyan játékok, amikre csak vágyakoztam, soha nem kaptam meg, pedig ott volt az áruházak polcain.

És nem éltünk rosszul, persze gazdagok nem voltunk kicsit sem. De valahogy jobban meg tudtuk becsülni azt a pár játékot, mint most a saját gyerekeim ezt a nagy játékdömpinget.

Szóval nem feltétlenjül csak a játékkínálat ami más. A szüleink hozzáállása volt más?

2014. ápr. 27. 14:02
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

hát nézd én ma a helyi piacon ilyet vettem 2000 ft-ért:

[link]

meg egy ehhez hasonlót szintén 2 e ft-ért:

[link]


Jó igaz használtak de semmi bajuk,szerinted ott kellett volna hagynom ennyi pénzért???Igazad van,én is sokszor elhalmozom őket de sajnos én ezeknek nemtudok ellenálni:)

2014. ápr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Akkor én kivétel vagyok, mert a másfél éves lányom összes játéka elfér egy normál szennyes tartóban, igazából az is csak háromnegyedig van.

Ellenben van sok dolog amivel játszogat, ami valójában használati tárgy és sokat járunk a kutyával a közeli rétre felfedezni, bogarászni, virágot, füvet szedni, rajzolgatni az aszfaltra, szaladgálni stb.

Nemcsak én, de ahogy látom, a lányom is többre értékeli ezeket, mint egy bolti játékot, ami 1-2 napig érdekes, aztán megy a megunt halomba.

Se karácsonyra, se születésnapra nem vettem több ezres ajándékot neki, eztán se tervezek és nemcsak azért, mert nem vagyok gazdag, hanem mert nem anyagi javakkal akarom elhalmozni, nem ez a legfontosabb dolog.

2014. ápr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Valószínű én sem hagytam volna ott :)

Lehet, hogy ez is benne van, hogy viszonylag jó áron hozzá lehet jutni szép játékokhoz.

De ettől még nem tartom jónak ezt az egész dömpinget. Nem tudom hol sérül a gyerek, de úgy érzem nem jó neki.

2014. ápr. 27. 14:06
 8/11 A kérdező kommentje:

14:05

Gratulálok, csak így tovább! Remélem fogod tudni ezt így tartani.

Én nem tudtam, pedig én is így vágtam neki. De eleve, ami ajándékokat kap a gyerek, meg látja a szomszédban, meg az oviban, meg a kirakatban, meg a gyerekzsúrokon. És tényleg annyira cukik azok a játékok, hogy még nem is nagyon kell győzkodnie, hogy megvegyem :(

Itt szereném hangsúlyozni, hogy tényleg szelektálok és nem veszek meg mindent.

Most még az is eszembe jutott, hogy megjelentek a piacon az olcsó kínai játékok is, amik a mi időnkben nem volt.

2014. ápr. 27. 14:11
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

" Nem tudom hol sérül a gyerek, de úgy érzem nem jó neki."


Az értékítélete. Amiből sok van, az értéktelen. Illetve ez arra tanítja, hogy a tárgyak tesznek boldoggá, tárgyakkal kell körülvenni magunkat. Kamaszkorban ez már a legdrágább telefon, elektromos cucc, ruha, stb. lesz - ott már fájni fog a pénztárcának.


Szélsőséges esetben el lehet odáig jutni, hogy felnőve a gyerek felszínes lesz, a boldogságot kizárólag a birtokolt tárgyak pénzbeli értéke és száma alapján határozza meg. Ez a veszélye, ha nagyon elborul a mérleg valamelyik oldalra.

2014. ápr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De túlzásnak érzem,mégsem tudom megállni :)

Azért persze mindig a pénztárcámhoz mérten veszek neki.Kislánykoromban minden álmom volt egy barbie ház,de a szüleimnek soha nem volt rá pénzük,hogy vegyenek nekem.Most nézegettem,hogy milyenek vannak,hátha egyszer a lányom akarna.Elhűltem...a normális,ami használható is 50.000-70.000 Ft...

2014. ápr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!