Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még olyan baba az enyémen...

Van még olyan baba az enyémen kívül aki nem tud villával, kanállal enni?

Figyelt kérdés
Kislányom 17 hónapos és még nem mondhatnám hogy eszik egyedül. Egyszerűen még nem megy. Viszont szinte minden evéssel kapcsolatos kérdésnél azt olvasom, hogy az ilyen idős babák már egyedül esznek!? Csak mi vagyunk ennyire lemaradva? És hogyan tudnám neki megtanítani?
2009. dec. 22. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lassan kell tanitani!Nem szabad tul sokat erőltetni!De ha látja hogy ti is ugy esztek akkor majd ő is ugy fog
2009. dec. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Az en kisfiam 19 honapos (pont ma) es nem tud egyedul enni, foleg nem kessel-villaval. Kanallal probalkozik, de inkabb nem reszletezem, milyen szepen nez ki eves utan. Villaval en adom a szajaba a kajat. Kezzel tud enni egyedul is. :)
2009. dec. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Látja hogy eszünk, néha együtt eszünk, néha csak előtte. De már régóta próbálkozunk napi egyszer és csak kitúrja az ételt, a kanállal egyáltalán nem talál be az étel a szájába, a villával csak ha én felszúrom neki, akkor se mindig. Nagy baj hogy még nem megy?
2009. dec. 22. 17:21
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja ja. Kézzel az megy nekünk is :) Néha még a levest így úgy próbálja, miután beledobta a kanalat a tányérba.
2009. dec. 22. 17:22
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem a tapasztaltabb barátnőm azt mondta, hogy a kést villát előbb 1 évesen próbáljam meg, aztán ha nem megy, várjak vele még egy fél évet, és próbáljam újra. az azt jelenti, hogy 18 hónaposan. :) szerintem már nemsokára menni fog, de hidd el, ezek a dolgok olyanok, hogy 1-2 hónap már ide vagy oda, úgyis megtanulja, hidd el.
2009. dec. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi a natúr joghurttal próbálkoztunk, mert az nem fog be semmit és nem is túl drága, hogy sajnáljam elpocsékolni.

Kell hozzá egy műanyag vagy szilikon zsebes előke( a többi semmire sem való, mert kifolyik belőle a cucc) és ha gondolod még lehet egy konyharuhát a térdére teríteni.

Bár sokan azt vallják, hogy úgy szép a gyerek, ha maszatos, én azért alkalmaztam ezeket az óvintézkedéseket, hogy ne kelljen túl sokat öltöztetni, mer az neki is elveszi a kedvét. És az etetőszéket is kihúztam a konyha közepére, hogy a fal se legyen olyan.

Pontos korra már nem emlékszem, de szerintem 1,5 évesen már egész jól ment, lehet hamarabb is. Amíg a kanál nem megy addig a villát felesleges elővenni.

2009. dec. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 16 hónapos, ne eszik egyedül, se kanállal, se villával, késsel meg pláne nem:)


Azt szoktam csinálni, h leteszem elé a kaját, és úgy csinálok, mintha fontos dolgom lenne picit távolabb, akkor ő próbálkozik, de nem tud a kanálra felvenni szinte semmit, de azt nagy örömmel lapátolja a szájába:)


Pár perc múlva odaülök, és ketten fogjuk a kanalat. A két kanalas módszer nem vált be, mert mindig az a kanál kellett neki, ami nálam volt, így belementünk egy végtelen kanálcserélgetésbe:)

2009. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi két kanállal eszünk kb. 11 hónapos kora óta. Az egyikkel ő mázol, pancsol, a másikkal én jóllakatom. Ez volt a menetrend sokáig. Úgy 15 hónapos volt, amikor beletalált a kanállal a szájába. Most már mindig próbál egyedül is enni kanállal olyat, ami ragad (mert lelocsolja róla, ami nem ilyen), villával meg ami jellegéből adódóan ilyen fogyasztásra készült. Villával ügyesebb. Lehet ti is megpróbálhatnátok a villát: azzal csak beledöf a kajába, és rajta is marad a cucc, míg a szájához ér:)

Attól viszont szerintem a fiam még borzasztó távol áll, hogy jól is lakjon azzal, amit egyedül a szájába tesz.

A késsel-villával evést meg nem várom el tőle szerintem 4-5 éves koráig:)

2009. dec. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Van,az én 19 hós fiam.Maszatol,csapkod vele,de egyáltalán nem hozza lázba,h egyedül használja.Majd eljön az ideje.
2009. dec. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
17 hónaposan csak a sürübb kaja megy rá a kanálra anyai segítséggel!! A szájába már beletalál csak a fele kaja kifojik... A villás evés az már sokkal jobban megy neki!!!
2009. dec. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!