Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idős kortól adtatok a...

Milyen idős kortól adtatok a babának villával összetört hamit, és nem pürésítettet? Illetve aki otthon főz a bébinek, az mennyire tartja be, hogy a baba ezt-azt milyen idős korban ehet?

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Én betartottam a korhatáros:) kajákat.

Kb 11 hónapos korától villával nyomom át a főzeléket is, banánt (nem szeretem, ha nagy darabokban eszi, de áttörés nélkül is tudná harapni).

A csirkemellet vékonyra vágom éles késsel.

2009. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Enyém 6 honapos,mixelem meg fogom is legalàbb 3 honapig.

Én betartom a hozzàtàplàlàsi listàt pontosan.Nem napra pontosan,de nem adok egy honappal elötte azt amit nem szabad.

2009. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én soha nem tartottam be a hozzátáplálási listát egyik gyerekemnél sem.( 3 van) 4 hó körül kezdtem a gyümölcsöket keksszel,babapiskótával, majd zöldségeket villával összetörve.5-6 hósan ebédre már azt ették,amit mi.Később kapott a kezébe kiflit rágcsálni,7-8 hósan már rendesen tudott rágni,és ette a darabos ételeket is.A húst természeteen apró falatkákra vágtam.Soha nem volt az evéssel gondunk,és betegek sem voltak soha.Csak a szokásos gyerekbetegségeket kapták el.
2009. aug. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi kb 9 hósan kezdtük el igazán a villás variációt és nagyjából betartottam az előírtakat.
2009. aug. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyjából én is betartottam az előírtakat, de lévén két előírásom is volt (védőnői és a kismama könyvben található), s azok nem fedték egymást mindenben, így volt olyan, hogy megkóstoltattam, s ha elfogadta, s nem volt kiütése, akkor "felülírtam" az egyik- másik előírást (pl.: padlizsán). Az én kisfiam meg 8,5 hónapos korában kezdte egyértelmű jelét adni, hogy nem érdeklik az összeturmixolt ételek, így kipróbáltuk a darabosat, s azokat élvezte. Lévén, hogy volt pár mélyhűtött, turmixolt főzelékem a hűtőben, így azokat vajas kenyérdarabkákkal adtam a szájába, így elfogyasztotta. Most jön az újabb "befőzésem" ideje. Ezeket egyáltalán nem tervezem ledarálni semmilyen formában, csak mélyhűteni. Majd, ahogy kívánja, fogom tálalni, de már biztos, hogy "darabosabban". :))

Jövő héten tölti be a 10. hónapját

2009. aug. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Babám nem evett pépeket, nem szerette őket, nem villával nyomtam össze, hanem katonákat kapott, kb hét hónapos korától.
2009. aug. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!