Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyereket hogyan bünteti...

4 éves gyereket hogyan büntetitek, ha nem fogad szót?

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 09:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Egy nagyon akaratos és makacs 4éves lányom van. Ha nem akar szót fogadni, akkor azt mondom neki nem lesz este mese, vagy nem kap aznap csokit. Mivel kicsi kora óta következetesen nevelem, neki elég ha ennyit mondok. Tudja hogy betartom, ezért inkább kifújja magát, és alább ad az akaratából.
2014. márc. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Megy a sarokba vagy/és nincs mese aznap.
2014. márc. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Emiatt nem büntetem, mert rá szoktam tudni venni az együttműködésre anélkül is. Érvelek, kompromisszumot kötök, nem hagyom, hogy kihozzon a sodromból, vagyis nem megyek bele a játszmába, ami épp arról szólna, hogy ellent mond, én csattanok, aztán megy a harc.... Büntetés nélkül is én jövök ki mindig győztesen a helyzetből, viszont ő mégis mosolyogva és önként teszi, amit kérek. Szerintem ez a legjobb. Néha, nem fontos dolgokban megengedem, hogy ne fogadjon szót, vagyis pontosabban olyan kompromisszumot kötünk. Egy 4 évessel már remekül lehet beszélni, megbeszélni a dolgokat.
2014. márc. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
szintén sarokba megy vagy nincs mese.
2014. márc. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Nos a gyereket nevelni kell a kompromisszumot nem ilyenkor kell kötni hanem később.Én beküldöm a fiam a szobájába felér 3 nagyon makacs önfejű fiúval,amit ígérek betartom,igyekszem következetes lenni.ma akkor kötök kompomisszumot ha pl arról van szó fürdés után engedek még egy Vizipókot nézni,de csak egyet.Mondjuk az enyém 3 éves.
2014. márc. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem értem, miért kellett a 3-ast így lepontozni. Ha Ő meg tudja beszélni a gyerekkel büntetés nélkül, akkor miért ne tenné? Az én 4 évesemnél is inkább következmény van mint büntetés, például ha nem jön fürdeni, akkor nem lesz idő esti mesére. Ha hisztizik, akkor meg berakom a szobájába, hogy nyugodjon meg. Meg bevált még, hogy háromig számolok, és ha addig nem csinálja, amit kérek (például jöjjön ebédelni), akkor megfogom a kezét, és odaviszem az asztalhoz. Néhányszor megcsináltam, most már elég azt mondani, hogy "egy", és már jön is.
2014. márc. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

mi is eljutottunk odáig, hogy elég a figyelmeztetés :)

régebben a szobájába küldtem vagy eltettem a játékát, ilyesmik voltak. de olyan kis okos lett, most már tudja, hogy tényleg úgy lesz ahogy mondom.

szóval rászólok, hogy azt nem szabad csinálnia, aztán folytatja akkor jön az, hogy ha nem hagyod abba, akkor mehetsz a szobádba vagy más bünti beígérése és bocsánatot kér és befejezi.

nagyon rég volt büntetve, valamikor a télen, furcsa is :D


egyébként tényleg jól írja a lepontozott válaszoló, hogy tök jól meg lehet már ebben a korban beszélni velük a dolgokat. ész érvekkel elmagyarázom neki, hogy miért nem jó amit csinál és megérti, elfogadja vagy rájön, hogy tényleg úgy van. ráadásul ez azért is jó, mert ha hasonló szituba kerül, tehát ami veszélyes rá nézve akkor le tudja vezetni. hülye példa, de elmondom neki, hogy miért nem játszhat az ollóval és utána a kést se veszi elő mert fél, hogy megvágja vele magát

2014. márc. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

igen az én 4 éves fiammal is olyan jól meglehet már beszélni a dolgokat!Szerencsére nállunk se volt mostanában bünti(mikor korábban volt az nállunk is a mesemegvonás volt vagy az hogy mondtam neki kidobom a kedvenc autóját a kukába)

Most ha netán mégis egy kicsit "zizi" és nem fogad szót elsőre akkor csak elég annyit kérdeznem:"Akarod hogy este olvasson Anya mesét?" és rögtön kisanygal lesz belőlle!!

2014. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mandy1408 ***** válasza:
56%

"Nos a gyereket nevelni kell a kompromisszumot nem ilyenkor kell kötni hanem később."

Amire te célzol, az nem nevelés, hanem idomítás.

Néha azt is kell, és ha olyan horderejű dolgot csinál, kell büntetés, de jobb beszélgetni a gyerekkel. Ha fekete fehér látásmódra neveled a gyereked, az életben el fog vérezni. Egy birka lesz, aki nem tud önállóan gondolkodni és iszonyat befolyásolható lesz.

Másrészt, ha tudja, mit miért nem szabad, akkor azt megérti és megjegyzi - így akkor is betartja, amikor épp nincs szem előtt. :) Az idomított gyerek csak addig "jó" amíg fél a lebukástól, majd ha kikerül a látószögből, minden elnyomott, felgyülemlett rosszaság kiszakad. Lásd iskolai erőszak.

Nagyon igaz mondás: aki tiltással nevel, hazugságra tanít!

A gyerek az egy kis ember, mindent megért, sőt, talán bizonyos szempontból még többet is felfog, mint a felnőttek, mert még nem olyan korlátolt az agyuk; annyi az egész, hogy tudni kell az ő szintjüknek megfelelően elmagyarázni a dolgokat. Nehéz, de nem lehetetlen.

2014. márc. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Zoli  válasza:

Gyakorló szülőknek ajánlom ezt a videót.

http://www.youtube.com/watch?v=xAE4E79FZ-E

2014. ápr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!