Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel büntetitek a gyereket?

Mivel büntetitek a gyereket?

Figyelt kérdés
Lányom 2,5 éves. Szétdobálja a ruháit, a használt papírzsebkendőt, köpköd, egyszóval rosszalkodik. Márciusban ovis lesz és félek. mit csináljak?
2011. aug. 31. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia,


nálunk 2 éves korában a sarokba állás volt a büntetés, 2 percig. most már nem sokára 3 lesz, váltottunk, mert már nem hatott a régi, most bünti szék van, már 3 percig. az oviban elkezdték a piros pont-fekete pont rendszert, vettem matricákat itthon, lehet kipróbálom az mennyire fog működni. ne aggódj, a mi törpeterroristánk egy angyal az oviban, komolyan sosem hiszem el, amikor meséli az óvó néni, mennyire jó és szófogadó gyerek ott :) itthon bezzeg :)


Ági

2011. aug. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 2 éves lesz a jövő hónapban, neki látszólag ok nélküli hisztijei vannak - rémes két éves, ugye szokták mondani. Én olyankor bezavarom a szobájába, ha nem megy magától, akkor beviszem, leültetem ott a székbe, megmondom neki, hogy ott lehet gondolkodni, és rácsukom az ajtót. Ha ki akar jönni úgy, hogy még mindig megy a hiszti, visszaküldöm. Addig nem jöhet ki onnan, míg nem viselkedik normálisan. Általában viszont már úgy jön ki a szobából az ajtón, hogy vigyorog, a hisztinek nyoma sincs, és terel: köszön, hogy jó napot! vagy azt mondja: hejjó! - szét tudnám röhögni magam ilyenkor rajta. :) Feszegeti a határokat.

Találj te is egy büntisarkot, büntihelyet, és addig nem jöhet el onnan, míg nem tud viselkedni.

2011. aug. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is a szobájába szoktam csukni. Vagy nem mehet biciklizni. De a büntiszék is tetszik.
2011. aug. 31. 09:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a szobába zárás vált be, amikor itthon jön rá a hiszti.

Nehezebb a téma, ha máshol jön rá. Akkor az a bünti, hogy indulunk máris haza, vagy megmondom, hogy ha nem hagyja abba, akkor otthon elrakom a legkedvesebb játékát és nem játszhat vele. Ez sokszor beválik, de ha csak a fáradtság miatt hisztizik, akkor semmi nem használ, hazamegyünk és megy az ágyba:-)

2011. aug. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a büntihelytől olyan dührohamot kapott ma, hogy egy teljes órán át üvőltött!!!! 3 éves lesz októberben....
2011. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Na nálunk a büntiszék van.. Persze probálkozik folyton, hogy ne kelljen ott maradnia. Ma pl (éppen szokik le a pelenkárol és állandóan könyörgök neki hogy szoljon) éppen büntiben volt és elkezdte mondani "pisi", elvittem wc-re.. aztán vissza..alig ért le a feneke ujra "kaki" na megint vittem (persze csak egy csepp pisi volt) aztán mondtam neki hogy nem érdekel akkor szoljon ha kell neki.. és ne használja ez zsarolásnak. Még vagy 2x szolt, nem reagáltam aztán elmaradt a hiszti is.

Szoval zsarol a ki drágám, de egyelőre erősebb vagyok :)

2011. aug. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!