Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy az utolsó lenne akinek a gyereket odaadom?

Figyelt kérdés
Van egy 3.5 éves fiam 26 hetes terhes vagyok. A szüleim több, mint 10 éve elváltak, apám egy állat (szó szerint, de még annál is rosszabb). Pszichiátriai kezelés alatt áll kb. 20 éve, de semmi baja csak nagyon jó színész. Nos, mi anyummal elmenekültünk, mert összeverte nem egyszer, 25 évig voltak házasok. Mi hárman vagyunk testvérek, mindannyiunk gyerekkorát tönkretette, sokszor bántott, lelkileg terrorizált főképp engem, mert válásuk után még kötött hozzá a kötelező láthatás. Ennyit az előzményről. Nos, mióta elváltak kb. 16 éves koromig jártam, mert kellett ha akartam ha nem, onnantól kb. havi egyszer találkoztunk. Úgy váltogatja a nőit mint más a fehérneműit, mióta külön életem, párom és családom van mindet idehordja, elvárja, hogy jópofizzunk velük, akár egy hetes ismertség után is. Már 3x házasodott újra, most ismét dúl a szerelem. A probléma itt jön, kitalálta, hogy elviszi az új szerelméhez a 3.5 éves fiamat, illetve ha a tesó meg lesz majd utána is többször, mondván nekem ott lesz a másik. Na de ő lenne az utolsó, akinek odaadom a gyerekemet. Havi egyszer jön kb. a gyerek jól kijön vele, játszanak ha itt van, de SOHA nem adnám neki oda. Ráadásul ezt a nőt sem ismerem, alig 2-3 hete vannak együtt, már együtt is laknak. Most megy a zsarolás és a terror, hogy milyen vagyok mert kivételezek, anyunak odaadom a gyereket, ott is aludhat neki pedig nem. Igen, de édesanyám nevelt, normális ember, normális lettem a körülményekhez képest is. Arról nem beszélve, hogy naponta jön, 10 utcával lakik arrébb, nagyon jó a viszonyunk. Nos, az öregem nem érti meg, hogy nem adom oda neki a fiamat, nem viheti el. Nem akarok vele veszekedni leállni, harcolni sem, de akkor sem adom oda a gyereket.
2014. márc. 24. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az érthető, hogy szeretnéd a legegyszerűbben megoldani a problémát. De nem fog menni. Vannak helyzetek, amikor nincs köztes lehetőség. Sajnos, nem fogja jó néven venni az apád, ha elutasítod. Bármit is mondasz oknak.
2014. márc. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen megmondod, hogy nem és nem is adod oda.
2014. márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tartozol neki magyarázattal?Te vagy az anyja,ezt te döntheted el,ha tényleg szereti és látni akarja ezt megteheti a TE jelenlétedben,mert elvileg ő a nagyapa,amíg normálisan viselkedik..De!Szerintem igazad van,én sem adnám egy percre sem szegény kis ártatlant,te tudod mit művelt régen veletek,nehogy őt is bántsa!
2014. márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerüen csak állítsd tények elé. Mondd el neki, hogy mivel szar apa voltál, így ne is álmodj arról hogy elviszed a fiamat. Ha nem tetszik, akkor nem kell jönni, ennyi. Ne hagyd magad. Régen is azt gondolta hogy ő bármit megtehet és az van amit ő akar. Szerinte most is ebben a tudatban él.
2014. márc. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

Én most a jogi oldalát közelíteném meg.

A nagyszülőnek is van láthatási joga, amivel akkor és csak akkor érdemes foglalkoznod, ha majd ő indít eljárást, addig nem (magyarul te döntöd el, hogy odaadod-e neki a gyereket vagy sem- nekem így első olvasatra jó megoldásnak tűnik, hogy nálatok láthatja a gyereket, de el nem viheti. Hivatkozz arra, hogy még kicsi- ha ez neki nem tetszik, akkor c'est la vie :)


Ha viszont eljárást indít, akkor te nyugodtan hivatkozz a több évtizedes pszichiátriai diagnózisára ("remélhetőleg" van olyan súlyosságú és típusú, amire érdemben lehet hivatkozni) és kérd a szabályozott láthatást (ha nem hajlandó elmenni hozzátok, akkor vészmegoldásként megszabott időben elviszed a láthatásra kijelölt helyre- családsegítőbe vagy gyámhivatalba, ahogy nálatok szokás). Ez utóbbitól sem kell megijedni, ilyenkor nem hagyják egyedül a kicsivel és hidd el, hogy kb. 2 szabályozott láthatás után ő nem fog menni- annak a jegyzőkönyvezését meg majd a szakdolgozók intézik.


nem kell tőle megijedni- nem eszik ilyen forrón a kását és jogod van neked dönteni, hogy adod-e vagy nem- hiszen neki személyesen biztosítod a láthatást az otthonodban.

Az aktuálius nőjének nem vagy köteles láthatást biztosítani, nem vagy köteles beengedni.

(ilyen "édes"apa mellett én nem is engedném be az aktuális pár hetes partnert akkor sem, ha közösen kopogtatnának az ajtón, de ez csak az én véleményem).


Tudom, hogy tönkretette az életedet, emiatt rossz érzés van benned és esetleg félsz is tőle, de nem kell- nem tud neked ártani, ha nem hagyod magad zsarolni.

Ha az otthonodban kezd el fenyegetőzni, akkor ki kell nyitni az ajtót és megmondani neki, hogy "apuka akkor legyen kedves visszajönni legközelebb, ha tud ordítozás nélkül, kultúráltan viselkedni, valóban a kicsivel játszani és foglalkozni. Ezesetben ha előre megbeszéljük és alkalmas mindkettőnk számára, az ajtó nyitva áll és szeretettel várjuk. Minden más esetben legyen szíves távolmaradni és máshol csinálni a cirkuszt, viszont látásra"


:)

2014. márc. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
szerintem ertheto hogy nem akarod odaadni a gyermekedet.en sem adnam.es ebben az esetben az sem erdekelne ha megsertodik.nekem is van egy 2 eves kisfiam es nembizom ra mindenkire.az oke hogy a nagyapja de ahogy leirtad hat.........soha nem adnam neki oda
2014. márc. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És a gyermeked Édesapja? Azt megértem, hogy te tartasz Apádtól, de a párod is férfi, talán ő is a sarkára állhatna. Nos én a kérdésedre válaszolva egyébként semmiképp nem engedném a gyerekem közelébe. Hivatkozni jogilag épp elég a pszichiátriai dolgaira. Neki nem kell indokolnod. Gondolkozzon el "Apuka", hogy vajon miért is nem bízol benne. Te vagy a gyermeked Anyukája, és te vagy érte a felelős!!!!!!! Akkor is ha az otthonodban van Apukáddal. Nem méltó rá, hogy unokázzon. A nőiről már nem is beszélve. Egyszer említsd csak meg neki, hogy nő nélkül mehet csak hozzátok és meglásd már nem is lesz sűrűn kíváncsi az unokájára. Szánalmas egy alak lehet... Az én Apám is egy féreg volt, de én már 12 évesen tojtam rá. Jött hozzám látogatóba 800 km-t levezetett. Beült a szobába, én meg kiültem Anyukámhoz a konyhába. Mindenki azt kapja amit érdemel! Légy bátor és határozott!
2014. márc. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. A problémához még hozzá tartozik, hogy ő egyáltalán nem gondolja, hogy szar apa volt, sőt semmi nem történt mindent letagad és engem hazudtol meg, ha bármelyik nője rákérdez. A páromat is kérdeztétek, nos ő azon az állásponton van, mint én, de ők kerülik egymást, mert kölcsönös az utálat.
2014. márc. 24. 15:59
 9/13 anonim ***** válasza:

5-ös

Mi ez a nagyszülői láthatási jog????? Írnál róla? Pontos tv.-hátteret, hogy utánaolvashassak és felkészülhessek!


Én sem engedem az anyámnak még azt sem, hogy megnézze a gyermekem, nemhogy találkozzanak (magával vigye...Te Úristen!!). A facebook-on is miatta nem osztok meg soha semmilyen képet sem...túl sok a közös ismerős...


Kérdező!

Őszintén nem értem miért is jópofizol vele, ha ennyire nem normális. Függsz tőle? Vársz tőle valami jót (támogatás, örökség)? Vagy csak a gyermeki alávetettséget nem tudod magadban lebontani?

2014. márc. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a most nem állsz a sarkadra, akkor később késő lesz már... Hogyhogy ilyen gyakran találkoztok és látszólag jól megvagytok, ha a háttérben ilyen indulatok húzódnak meg? Ha ennyire utálod, miért jár hozzátok állandóan? Később, ha nagyobb lesz a gyerek, lehet, ő is menni akar majd a nagyapjához, akkor mivel magyarázod majd, hogy nem mehet? Én nem tartanám vele a kapcsolatot. És a kérdésedre válaszolva, megmondanám neki, hogy ugye nem gondolja komolyan, hogy a te gyereked gyerekkorát is tönkreteheti majd? És azt sem akarnám, hogy ilyen mintát lásson a gyerek, hogy minden héten más néni vagy nagypapánál. Muszáj ezen átesned, a halogatással csak még nagyobb problémát csinálsz. Aki ilyen ember, az maradjon magának. Biztos sajnálni fogja magát, de még mindig jobb, mintha valami kárt tenne a gyerekedben.
2014. márc. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!