Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy héten hányszor mosod...

Egy héten hányszor mosod gyermeked haját?

Figyelt kérdés

Kislány, kisfiú?

5 éves kislányomnak 1x mosom hetente.(persze nyáron többször) De ma hallottam hogy valaki 2 naponta mossa.

Én csinálom rosszul?


2014. márc. 25. 19:50
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
43%
Én heti 1szer mosnám, de mivel már egyedül fürdik, így van, mikor többször mossa (4,5 éves), ahogy eszébe jut és kedve van.
2014. márc. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Általában heti 1x, most pár hete áttértünk a heti 2-re, mert kicsit bekoszmósodott a fejbőre a lányomnak és vettünk koszmó elleni gyógysampont, így 2x mossuk hetente, hogy eltűnjön. De ha tiszta lesz a feje, akkor csak heti 1x fogjuk.
2014. márc. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Hűha most biztos le leszek pontozva de én ha nem büdi és nem koszos a 4 éves fiam haja akkor csak 1,5-2 hetente mosom(nyáron természetesen sürűbben)

Én ezzel úgy vagyok hogy minél kevesebb kemikáliát kapjon illetve pont ettől lesz felnőtt korára gyorsan zsírosodó hajú mert hozzászoktatjuk az állandó mosáshoz!

2014. márc. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Így van! Én egyszer mosom kislányom haját egy héten és még sokáig így is lesz, ha nyáron töbször kell, akkor csak vízzel. Amúgy én bionom samponnal mosom, és csak vegyszermentes kozmetikumokat használunk, az a biztos. Ne pontozzatok le, és nem írjátok, hogy ezt nem mindenki engedheti meg magának! Én magam főzőm mosószappanból és ásványvízből a mosószert, öblítőt nem használok, csak mosószódát, ami szintén természetes anyag és így 40.000 Ft-ot spórolok évente a mosáson. Ebből a pénzből engedhetjük meg a biokozmetikumokat, persze nem használunk sokat, csak deo, fogkrém, szappan, sampon, testápoló, ennyi. Kislányom csak fogkrémet és sampont, szappant. De az nagyon nem jó szerintem, ha naponta mossa valaki a haját kemikáliákkal, főleg egy kisgyerek. Nekik még nem korpás, zsíros a hajuk, a napi port, koszt vízzel is ki lehet mosni.
2014. márc. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) mindenkinek ment a zöld kéz :)
2014. márc. 26. 16:09
 26/28 anonim ***** válasza:
Mi ráálltunk a heti 2x-i hajmosásra. Míg Baba volt, akkor minden nap, majd nagyobbacska lett, akkor heti 3x, ovi kezdés óta heti 2x. Muszáj, mert "ovis"-szagú, ételszagú, por rámegy a hajra, tehát kell. Magamét heti 3x kell mosnom. :/
2014. márc. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Kislány, ötéves, hosszú hajú, heti egyszer mossuk
2014. márc. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

OFF:

leírnád 24-es légyszíves hogy készíted pontosan a mosószert??És milyen bio kozmetikumokat használsz?

Én is javarészt mosószódát használok meg ecetet öblítésre(bele egy kis illóolaj hogy mégis legyen jó illata)

2014. márc. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!