Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor, hogyan, mennyit alszik...

Mikor, hogyan, mennyit alszik délutánonként a 1,5-2 év közti kisgyereketek?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan gyerekekre gondolok, akik még otthon vannak, tehát még nem bölcsisek. Lenne néhány kérdésem.

- Hánykor van a délutáni alvás?

- Hogyan altatjátok el? (cumisüveg, cici, babakocsi, ölben, melléfekve, magára hagyva, stb.)

- Sötétített szobában, vagy világosban alszik el?

- Mennyit alszik általában? (félóra, 1 órahossza, 2 órahossza, vagy több is)

- Mennyire rendszeres az alvása? (pl. minden nap ugyanakkor alszik-e, minden nap ugyanannyit alszik?)

Előre is köszi a válaszokat! Ötleteket szeretnék meríteni belőlük.

Egy 20 hónapos kisfiú anyukája


2009. dec. 16. 13:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

21 hónapos kisfiamnál így van:

7-fél 8 felé ébred mindig, így fix az alvásidő. (ha korábban próbálom meg elaltatni, mint ahogy szokott, hisztiben tör ki és csúszunk másfél órát, mert nem engedi magát elaltatni már, csak nagy sokára)

Szóval múlt hónapig nem bírta ki 11-nél tovább, de mintha átprogramozták volna, mert decembertől dél-fél 1 körül lesz álmos. Tehát ebédeltetem, telefonokat lehalkítom, villany, TV kikapcs, behúzom a függönyt, mert olyan fekvésű a ház, hogy pont fél kettő körül tűzne a szemébe a nap, amúgy nem lesz egyáltalán sötét a szobában.

Sose aludt még el napközben egyedül, csak éjjel, tehát marad az altatás: lefekszem mellé a kiságyához (nincs rács, össze vagyunk tolva) ő simogatja a kezem kb 5 percig és elalszik. Kiszabadítom a mancsom, betakarom őt (nem lehet ébren takarni, idegesíti) kinyitom az ablakot nagyra és kimegyek a konyhába elpakolni. Kb 5 perc múlva becsukom az ablakot, h ne fázzon meg és kb fél óráig még bármit csinálhatok, húskloffolás, minden, mert nem ébred fel. De ezután az első félóra után vigyázni kell, mert éberebb. Nagyjából 1 órát alszik, max másfelet, és így is fenn van este 9-ig. nincs, nem is volt cumija, sajnos alvósrongyija se, én vagy apa kellek az alváshoz.

2009. dec. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nagyon hasznosak voltak és örülök, hogy ilyen sokan írtatok.

Sajnos nálunk egy pár hete felborult az alvási rend. Régebben egész hosszan aludt délutánonként. Délután 12:30 és 13:30 közt altattam el, és 2 órahosszát aludt általában. De pár hete megszűnt a "kánaán" és egy félóra, háromnegyed óra alvás után kialvatlanul ébred, és sír, kiabál nekem. Ezután persze egész délután és este fáradt, nyűgös, hisztis, alig lehet vele bírni. Kipróbáltam, hogy későbbre tesszük a délutáni alvást, de ezzel az a gond, hogy akkor meg este 22:30-kor is alig lehet lefektetni.

2009. dec. 17. 09:36
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok. Nálunk akkor csinálja ezt, ha túl későn altatjuk és pl 3 után kel fel. Nem tudom, miért, de a délutáni alvás ha szó szerint délután van, megőrül a gyerek :) Nálunk is többet aludt régebben, kb 2 és fél órát, de manapság van, hogy 3/4 óra után kialudja magát.
2009. dec. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!