Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor, hogyan, mennyit alszik...

Mikor, hogyan, mennyit alszik délutánonként a 1,5-2 év közti kisgyereketek?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan gyerekekre gondolok, akik még otthon vannak, tehát még nem bölcsisek. Lenne néhány kérdésem.

- Hánykor van a délutáni alvás?

- Hogyan altatjátok el? (cumisüveg, cici, babakocsi, ölben, melléfekve, magára hagyva, stb.)

- Sötétített szobában, vagy világosban alszik el?

- Mennyit alszik általában? (félóra, 1 órahossza, 2 órahossza, vagy több is)

- Mennyire rendszeres az alvása? (pl. minden nap ugyanakkor alszik-e, minden nap ugyanannyit alszik?)

Előre is köszi a válaszokat! Ötleteket szeretnék meríteni belőlük.

Egy 20 hónapos kisfiú anyukája


2009. dec. 16. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

23 hónapos a fiam (de mivel nála az áttérés 3 alvásról, 2 re majd 2-ről 1 re is később történtek mindig meg úgy általában a fejlődés, ezért simán inkább 20 hós "szinten " van).

12 kor ebédel ( korábban délelőtt 11 nél tovább nem bírtan egyszerüen ébren tartani igy mindig délelőtt feküdt és csak ébredés után ebédelt) most a 12 az az időpont ameddig még nem fárad el annyira hogy enni se legyen hajlandó.

Tehát ebédel, majd kézmosás, pelus csere, és nem sötétítek, csak lehúzom a rolót ami átereszti a fényt gyengén.

Szóval nincs töksötét a szobájában.

Ezután kap az ágyába 2 db játékot valamint a kedvenc maciját, betakarom,és cumisüveggel alszik el sajnos.:(

Mondjuk mostmár legalább eljutottunk oda h csak egészen kevés itókát kell belerakjak, vagy gyümiteát vagy vizet, de maga a cumisüveg az kell az alvásához vmiért.

Nem tudunk szabadulni tőle..

Ami fura mert rendes cumit meg sose használtunk, illetve az esti alvásánál egyáltalán nem kell neki cumisüveg.

Vannak napok, amikor nem alszik el, hallom hogy még fél óra múlva is felkurjongat, énekelget magának. Olyankor várok egy kicsit, és van hogy továbbra sem alszik el, elunja magát és sírni kezd.

Akkor kiveszem (de akkor a napnak lőttek, mert délután 5re már teljesen K.O. nem lehet bírni vele...)

Egyébként ha rendben elalszik, akkor másfél- 2órát alszik.

2009. dec. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomat minden nap 12.30-kor viszem aludni ebéd után, neki mindig a micimackót kell elénekelni a redőnyt lehúzom és a kis sólámpáját felkapcsolom ő szépen elalszik egyedül 1,5-2 órát alszik.
2009. dec. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem cumi+csőröspohár :-(
2009. dec. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Az én kisfiam most lesz 21-hónapos.A délutáni alvás attól is függ mikor ébred reggel pl:ma 9-kor kelt és olyan fél kettő körül aludt el.Én is mellé fekszek az ágyba és énekelek neki amíg el nem alszik.Általában kb.2-2,5órát alszik,de ez is változó attól is függ mennyire fáradt ki.Van úgy hogy én ébresztem fel mert még délután ki megyünk az udvarra.

Mindig lehúzom a redőnyt és úgy alszik el.Az alvás mindennapos és általában 13-14óra között megyünk aludni.

2009. dec. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vaok.cumi nélkül nem alszik el, abból is kell legyen egy a szájába egy meg a kezébe!:):)
2009. dec. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos lányom minden nap délután 1-kor megy aludni két dl tejjel, amit cumisüvegből egyedül iszik meg, és utána egyedül alszik el. A szobát besötétítem. Délután háromig-fél négyig alszik, de legkésőbb négykor abbahagyom a lábujjhegyen járkálást, h' ne aludja túl magát, mert akkor az este elhúzódik. Ha a menetrend felborul, akkor extrém esetben elmarad a délutáni alvás, vagy fél óra múlva még mindig hallom, h' játszik az ágyában. Ilyenkor sokszor sírás a vége, mert túl fáradt lesz. Ölben már nem alszik el sajnos (sosem, hittem, h' hiányozni fog!:), de ha a szobájában maradok, akkor megnyugszik.
2009. dec. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

-fél 1-1 körül teszem le

-beteszem az ágyába,a szájába és a két kezében is van 1 cumi

-sötétített szobában

-2.5-3 órát alszik

-max.+/- fél órát csúszunk,úgyhogy elég rendszeres az alvása

19 hónapos a kisfiam.

2009. dec. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

16hónapos a lányom.

1kor teszem le.

beteszem a kiságyban és egyedül elalszik.

behúzom a sötétítő függönyt(ajtót is becsukom).

max.3óra hosszát alszik(ma pl.csak 1órát aludt)

általában ugyan abban az időpontban fektetem le +/- fél óra 1-3órát alszik

2009. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
21:08-as vagyok:azt elfelejtettem,hogy:nem fogadja el a cumit 2hónapos korától,így szpoja a hüvejk ujját és van egy barna kis nyuszikája amit minden alváskor igényel.
2009. dec. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


18 hónapos a kislányom ebéd után 13 órától 16 óráig alszik általában, ha 16 óra után nem ébred akkor én ébresztem legkésőbb negyed ötkor, különben löttek az esti alvásnak.

Van egy nagy krokodilja és választ hozzá valamilyen plüss állatot még azzal alszik el a fotelben a vállamon, majd átviszem az ágyában ahol nincs sötét a szobába!

Este 9-10 között alvás reggel 8-ig!

Üdv 18 hónapos kislány anyukája aki 22 hetes kismama is.

2009. dec. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!