Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyet értesz azzal a mondással...

Egyet értesz azzal a mondással, hogy "nincs rossz gyerek, csak unatkozó"?

Figyelt kérdés
2014. febr. 15. 19:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
én meg úgy ismerem, hogy "NINCS ROSSZ GYEREK, CSAK NEVELETLEN". És ezzel valamilyen szinten egyet is értek. Attól, hogy egy gyerek le van foglalva és nem unatkozik még viselkedhet rosszul. Amúgy engem zavar ha a gyerekem nincs lefoglalva. Utálom mikor mást se csinál csak fekszik a tv előtt, nyúlik mint a tészta. Vagy az apja bekapcsolja neki a laptopot és azt nyomogatja 6 évesen órákig. Szóval ilyenkor ő nem rossz lehet nem is unatkozik, de én a falra mászok és inkább kitalálok valami feladatot neki.
2014. febr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Az én unokatesóm volt oviban a rossz gyerek. Kívülről annyi látszott, hogy mindig pörög, tör, szétszed, spagettit töm a videóba... Volt olyan eset is, hogy nekivágta a kisszéket az óvónéninek.

Megnézve a másik oldalról. A nevelő azért kapta a kisszéket, mert előtte egy visszabeszélésért úgy megverte a középsős gyereket, hogy az bepisilt. Apuka előtte költözött el otthonról.

Szóval mindennek két oldala van. Mára egy teljesen normális felnőtt lett. Egész gyerekkorában harcolt a bélyeg ellen és ezért tanult. Angol szakon diplomázott, mert általánosban azt mondta az angoltanára, hogy sose fog megtanulni angolul. Most Angliában él a feleségével.

Sajna sok a rossz felnőtt is.

2014. febr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Hm... milyen igaz! Szerencse, hogy ő daccal reagált én nem beletörődéssel!
2014. febr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Mit értesz a "rossz" kifejezés alatt? Ezt fontos először tisztázni. Egyébként a mondat leegyszerűsített általánosítás. Magatartási problémák nem csak az unatkozás miatt vannak. Ez egy ok a százból.
2014. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Talán a rosszaság ott kezdődik, hogy valaki nem válaszol a neki feltett kérdésre. Vagy csak unatkozol?
2014. febr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
6-os ez nagyon nem igaz, hogy ne tudatosan verekedne egy 3 éves. Azt hiszed, hogy nincs esze egy ekkora gyereknek, nagyon is tudja, hogy nem szabad, és nem ösztönből csinálja, hanem akaratból.
2014. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Van rosszul nevelt, elkényeztetett gyerek, aki hisztizik, földhöz vágja magát, ha nem kap meg valamit. Vagy szándékosan verekszik, köpköd, csúnyán beszél, stb.


Van egy szomszédunk, akinek annyira idióta hisztis a lánya, hogy az borzalom... Példa: 4,5 éves egyébként:

Apuka telefonált, a gyerek üvölt, anya rászól, még hangosabban, hogy csendben maradjon, kap gumicukrot, így tud apu telefonálni... no komment... és millió ilyen dologgal elrontják a gyereket.

2014. febr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Feb.25, 13:36

"6-os ez nagyon nem igaz, hogy ne tudatosan verekedne egy 3 éves. Azt hiszed, hogy nincs esze egy ekkora gyereknek, nagyon is tudja, hogy nem szabad, és nem ösztönből csinálja, hanem akaratból."


Egy 3 éves szándéka épp oly ösztönös, mint ahogyan a csecsemő se tudatosan provokálja az anyját sírással, hogy éppen pl nincs komfortérzete a pelenkában, vagy pl éhes, vagy fáj valamije.


Vagy szerinted a csecsemő is tudatosan csinálja?? Na ne már... Ösztönösen kitapasztalja, mivel lehet esélyes elérni, amire szüksége van, ösztönösen kísérletezik. Ez nem "kóstolgatás" és nem a "határok feszegetése" még, ennyi idősen... Utóbbi kifejezés tudatosságot takar, azonban 4 éves kor alatt nincs még tudatos szándék. Az éntudat épp cska alakulóban van. Ezt jelzik a dackorszak jellemzői is. Kisgyerekekkel foglalkoztam szakmám által.


A tudatos szándék először 4 évesen jelenik meg, de intenzíven inkább 5 éves kortól (már akinél).


---


Feb 25, 12:36

"A nevelő azért kapta a kisszéket, mert előtte egy visszabeszélésért úgy megverte a középsős gyereket, hogy az bepisilt. "


Miféle nevelő az ilyen, aki megver egy gyereket... Pláne egy pici gyereket és főleg csak mert bepisilt?? Szomorú...

2014. febr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!