Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen hatással van a gyerekek...

Milyen hatással van a gyerekekre a televizió?

Figyelt kérdés
Szakdogámhoz gyűjtök véleményeket és kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is egyaránt! Akár pozitív akár negatív. Kérlek segítsetek!
2009. dec. 4. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Véeményem szerint mértékkel teljesen "ártalmatlan" dolog. Ha a szülő nem arra tartja a tv-t, hogy a gyerek elcsendesedjen, akkor akár még építő hatása is lehet. Ha közösen leülnek a tv elé és megnéznek egy olyan természetfilmet, amiből sokmindent lehet tanulni, építő. Ha nem bír a szülő a gyerekkel és leülteti a mónika show elé, akkor romboló.

Még nincs gyerekem, egyelőre a pocakban lakik, de tanítványaim vannak. Sokszor figyelem, hogy melyik korosztálynak milyen film, mese, vagy tv műsor való.

Az egészen kicsiknek, kisvakond, lolka és bolka... a 3-4 éveseknek már "komolyabb", mint pl. Frakk, Pom-pom, vizipók, hogy a maiak közül is mondjak a Micimackós mesék, amikor zűrt oldanak a kislánnyal, 5-6-7 éveseknek már Shrek, és az összes Disney mese, plusz már egy-egy film is, mint pl. 101 kiskutya, meg még sok nem animációs disney mese, itt már a Shrek is szóba jöhet...

Szóval a tanítványokkal az a tapasztalat, hogy ha életkornak és fejlettségnek megfelelő műsort néznek, akkor jó hatással van. Élményeket, ötleteket gyűjt a gyerek, és még tanulhat is.

2009. dec. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

17 hósom csak a Micimackó zűroldót nézi szívesen, persze ha én is vele ülök, közben könyvet hoz a kezembe azt is lapozgatjuk. Sok mindent megismer a tévéből, sokat tanul azzal a napi 10-20 perc tévézéssel. Felfedezte az árnyékot, megismeri a színeket, formákat.

A Mickey-egér Playhouse nevű mesét is nagyon szereti, utánozza az állathangokat, abban mindig számolnak és ütemre "nyög". Tudja, ha számolni kell.

Nem gondolom, hogy rossz a tévé, csak ahogy az első válaszoló is írta, módjával, és nem csak bekapcsolni azt nézd!

Ja nagyon szereti a zenéket, mindig táncol, ha a mese kezdődik, vagy vége van.

Ami kifejezetten piciknek való az a Teletubbies című mese, azt is nagyon szerette a nagyfiam is és a picike is. (Színes babák ugrabugrálnak, meg integetnek.)

Este a Széf című műsor megy amikor öltöztetem, fektetem, akkor meg mindig tapsol, ha a közönség is tapsol. :)

2009. dec. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Irigylem azokat az anyukákat, akik mindig tudnak foglalkozni a gyerkőccel, nos néha olyan dolgom volt, hogy muszáj volt valamit kitalálni.

Elmo világa lett az a valami monitoron. Imádja! Megtanult 2 évesen 15-ig számolni, meg egy csomó mindent! Semmi negatív hatását nem tapasztaltam, amikor játszani hívom nem ellenkezik, hogy ő még nézné, hanem kikapcsolja a gépet és repül hozzám.

2009. dec. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem semmilyen hatással nincs. Vannak emberek (felnőttek, gyerekek, kicsik nagyok)akiket érdekel a tv és vannak akiket nem.

Én ez utóbbiak közé tartozom, emlékszem anyukámék mindig köynöregtek, hogy nézzem meg ez milyen jó film, de ez büntetés volt számomra. Emlékszem konkrétam, amikor az Óz ment a tévében, meg is utáltam, mert én voltam az egyetlen gyerek a játszótéren, mindenki felment megnézni.

A gyerekeim szintén ilyenek. nem érdekli őket a tv.

2009. dec. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!