Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beoltassam 19 hós lányomat...

Beoltassam 19 hós lányomat (H1N1)?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 21:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Be. Bár tanácstalan voltam, de belegondoltam, hogy nem tudnám magamnak megbocsájtani, ha...
2009. dec. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Szia! Én rengeteget vívódtam, kérdezgettem ismerős dokikat, ki mit gondol róla, és hát nagyon megoszlanak a vélemények! Végülis az oltás mellett döntöttem (21 hós a lányom), mert ez mégiscsak többet véd esetleg, mint a semmi. Emellett adok neki a Cebion-t is.
2009. dec. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Én beoltattam a fiam 16 hónaposan, egy ismerősöm kislánya 15 hónaposan szintén megkapta a szurit.

Semmi bajuk nem lett, még csak nyűgösség sem. Ennek ma 3 hete.

Én így nyugodtabb vagyok.

Ja, és apa-anya szintén megkapta az oltást. Emellett mindhárman szedünk C-vitamint, állandóan kezet mosunk. Mivel kocsink nincs, a tömegközlekedést nem tudjuk elkerülni. Úgyhogy, azt hiszem, pillanatnyilag többet nem tehetünk. Remélem, nem leszünk betegek...

2009. dec. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Mindenki akinek van ideje nézze meg ezen az oldalon a videókat,Czeizel Endre is válaszol, tényleg érdemes végighallgatni:

www.videoklinika.hu


Én is nagyon vacilálok, de ha beoltatom kevesebb, sőt talán semmi baja nem lehet se a gyereknek sem nekünk, de ha nem oltunk akkor viszont minden esély megvan rá.

Az egyik kommentben olvastam, hogy a gyereket nem oltatták csak magukat, szerintem ez a legnagyobb hiba.

Affelől ha valaki beoltatja magát még ugyanúgy elkaphatja és tovább is adhatja.

Ebben az esetben a szülők beoltatták magukat, mert azt hiszik ezzel védik a kicsit, de nem mert ők továbbadhatják a kicsinek aki akár... nem is írom mi lehet!!!!!!

Viszont nagy felháborodás volt, hogy a háziorvosok miért ellenzik, miért, ezt senki sem érti.

18 éves kor alatt ingyenes az oltás!!!!!

Mondjuk példának bőven elég volt az az egy kismama aki belehalt a szövődményekbe :-(((

2009. dec. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Az előzővagyok!

Pontosítok:

Aki beoltatta magát, az is elkaphatja, de olyan lefolyású lesz mint egy sima influenza, viszont védve van szövődményektől, mert a szövődményekbe lehet akár belehalni is.

Szóval ezért fontos, hogy magunkat és a gyereket is oltassuk ha így döntünk.

2009. dec. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm lányok!
2009. dec. 3. 15:11
 17/23 anonim ***** válasza:

De sok hü...e ír erre az oldalra.

persze hogy megkérdezel más ÉRTELMES embert is, hisz mindenki tétova a dologba.Nehéz döntés.Én se tudom mit csináljak, én kislányom is 16 hós, a férjem meg kórházba dolgozik.

2009. dec. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdéskiíró!!!!Te vagy a legértelmesebb,hogy ezt megkérdezted itt,milyen jogon hűlyézel le bárkit is? Ezt tanitod majd a gyerekednek is?
2009. dec. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a doktornő mondta, hogy ne oltassam be 18 hónapos lányomat.Nincs tesztelve gyerekekre, csecsemőkre:(

Nálunk a községben (iskola és óvoda)összesen 30-an oltatták be a gyereküket.

Minden jót!

2009. dec. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi nem oltatunk.

gyerek kettő, kicsik, elvileg nekem kellene dönteni felőlük.. Félek a szövődményektől. és félek a betegségtől. Nem, ott tartunk, hogy nem.

Viszont tömegbe nem megyünk, kézmosásra fokozottan ügyelünk. de nem kórosan!

Iszunk mézes-zöld teát. C vitamint. Sok friss? levegő(a városban?)na mindegy,valami hasonló, ami lenn kavarog..

Hagyma-fokhagyma. Felnőttnek.gyereknek ua. az anyatejesnek. A nagyobb a savanyú gyöngyhagymát elfogadja. Savanyú káposzta. (lehet, hogy halottnak a csók?) én akkor sem kockáztatok.(oltás pl. higany)

2009. dec. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!