Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni egy 2,5 éves...

Mit lehet tenni egy 2,5 éves kisgyerekkel ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A kisöcsémnek van 4 dvd-je, shrek, Lilly baba, cápamese, kisvakond. Az a probléma, hogy minden nap beteszi a lejátszóba és elkezdi nézni több óráig. Tudja hogy kell betenni, kivenni. Ha kivesszük sír, csapkod, másokat üt.

Bevan csavarozva úgy hogy kézzel ki lehessen csavarni, de kicsavarja.


2009. dec. 2. 14:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Igazad van 16:40.Az enyém is napi szinten tévézik,igaz nem agresszív,ha nem engedem.Kicsi hiszti,aztán megy játszani.Ezt szerintem kitartással a kérdező is elérheti.Persze addig lesz pár dühkitörés.
2009. dec. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Óvónő vagyok. A kisgyerekeknek nagyon fontos a korlát, és a szülők következetessége. Legyen DVD idő, és legyen másra fordított idő. Barátságosan, szeretettel korlátozni kell a tévézés idejét. Előre megmondani, hogy addig nézheted, ameddig, vagy ennyiszer nézheted. De következetesen betartani, amit megbeszéltünk. És lehet, hogy sír. Próbálgatja az akaratát, mit tud elérni. De fontos, hogy a szülő irányítsa a gyereket, és ne a gyerek a szülőt. Ne azt tanulja meg, hogy ha rugdos, akkor megkaphatja. És azt se tanulja meg, hogy a felnőtt kiabál, vagy bánt. A gyerek a cselekedeteinket utánozza, és nem azt, amit parancsban kiadunk neki. Ha kiabálunk vele, ő is kiabál, ha szeretettel szólunk, hamarosan ő is szeretettel szól.
2009. dec. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Teljesen igaz, így történt nálunk. Egyszer a kezére csaptam, ő is csapkodott aztán minket, játékokat. Azóta nem ütöttem rá soha, ő is elfelejtette, és már nem csapkod.
2009. dec. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!