Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni egy 2,5 éves...

Mit lehet tenni egy 2,5 éves kisgyerekkel ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A kisöcsémnek van 4 dvd-je, shrek, Lilly baba, cápamese, kisvakond. Az a probléma, hogy minden nap beteszi a lejátszóba és elkezdi nézni több óráig. Tudja hogy kell betenni, kivenni. Ha kivesszük sír, csapkod, másokat üt.

Bevan csavarozva úgy hogy kézzel ki lehessen csavarni, de kicsavarja.


2009. dec. 2. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Miért kell 2,5 éves gyereknek DVD-t néznie??? Nekem sose néztek. Teljesen élnek még most is.

A legegyszerűbb, ha DVD-t kihúz, elrak szekrénybe, gyerekkel pedig foglalkozni, játszani, olvasni neki, stb.

Akkor rugdosni se fog, ha foglalkoznak vele.

2009. dec. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
86%

Szia!

Foglalkozzatok, játszatok vele! A legjobb dolog, ha együtt tud játszani valakivel. Ha ez olykor nem megoldható, azért még lehet neki segíteni ötletekkel, hogy mivel foglalja el magát.

2009. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
75%
Azért az nem rossz, ha leköti a dvd, kevés gyereket köt le úgy, hogy még előtte is üljön és nézze, napközben játék, vagy segitsen neked sütni főzni, takaritani, és este jöhet a beigért mese, szerintem igy ideális.
2009. dec. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

nálunk csak kisvakond a nyerő. Akkor volt nagy segítség, mikor a harmadikkal várandós lettem, és 2 hónapig az ágyból se tudtam kikelni jóformán a rosszullét miatt. Ha meghallom a zenéjét, kerülget a rosszullét az emlékek miatt.

Tapasztalat: kinövi, megunja. Első lányom kedvenc állata a béka, a plüssök 3/4-e béka nálunk. Aztán eltelt 1 év és már nem hatja meg. Ugyanígy van a kisvakonddal is.


Tudom, hogy milyen nehéz egész nap kisvakondot nézni a családnak. De azért jó is, mert leköti vmi a gyereket.

2009. dec. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem egy 2-3 éves gyereknek nem a tévé előtt a helye. A szülők hibája, mert nyilván nem magától kezdte el nézni a gyerek, hanem eleinte a szülők, hogy ne kelljen foglalkozni vele, berakták neki a mesét és leültették a tévéhez.

Miért nem rejtitek el valahová a dvdket? Magas szekrénybe, ahol nem éri fel, vagy bárhová, ahonnan nem tudja kivenni. És szerezzetek be neki új játékokat, amik elég érdekesek ahhoz, hogy lekössék! És foglalkozzatok vele, mert egy kisgyermeknek társaságra van szüksége, nem tévére! Nem hiszem el, hogy senki nem ér rá foglalkozni azzal a szegény kisfiúval :( Meséljetek neki könyvből, szavaljatok verseket, mondókázzatok, annyi mindennel le lehet kötni egy gyereket.

2009. dec. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Muszáj lesz eltennetek a dvd-t, mert így mindennap felidegesíti ha nem hagyjátok neki nézni, de az semmiképp se egészséges ha ÓRÁKAT nézi!!!

Az én fiam is hajlamos lenne rá (szintén 2.5 éves) de egyszerüen nem hagyom neki, mert oké hogy addig is csendben van, de megfigyeltem hogy a nap többi részében sokkal agresszívabb és hiperaktiv ha órákig ment a tévé..

Beszédfejlődése sem az igazi, úgyhogy nálunk tényleg nem javallott a tévé.

Nehéz egésznap foglalkoztatni, de mi pl. hacsak nem zuhog nagyon mindig kimegyünk több órára is akár, gumicsizma esőkabát, és lehet pacsálni odakint. Idebent meg elkezdtük megsütögetni a karácsonyi sütik próbaverzióját, amibe bevonom őt is, imád mézeskalácstésztát lyukasztgatni meg szórni rá a színes cukrot, azokat amiket ő csinál, nagy becsben tartjuk együtt kisütjük :)

Takarításba is igyekszem bevonni hogy azért haladjunk is a házimunkával.

Vettünk nagy ív papírt, vastag zsírkrétákat, rajzolgatunk stb.

Nehéz de jobb mint a tévé:) és mindezt egy 2 hónapos kistesó mellett.

2009. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Nincs lyan anyuka aki a nap 24órába a gyereknak mesét olvas.És akkor is törődik vele.Ha a tv meg szól csak úgy (nálunk néha csak úgy szól hogy valami beszéljen)és óhatatlan hogy ne figyeljen fel egy mesére, reklámra.Ne legyen már ennyi tökéletes anyuka.Ti sem mindig így csináljátok, ne okítsatok már annyira.Ja és lepontozhat akinek a gyereke feszt a könyv előtt ül!!!!!:-))))
2009. dec. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem már késő. Mi nagyon igyekeztünk, egyetlen kis tévénk van, hetente kb. három este kapcsoljuk be, a számítógépen néz napi 2-3 mesét a fiunk. MÉg csak 3 éves, de még így is, hogy alig nézett, nehéz megszabni a határt. Viszont észrevettem, hogy amikor egy játék leköti, legyen az autópálya vagy egy egyszerű műanyag pelikán, amelyikkel szerepjátékot jásztik, eszébe sem jut a mesenézés. Amennyiben unatkozik, odakódorog a gép elé és kéri a mesét. Ha ilyen esetekben tudtok valami jobb alternatívát ajánlani neki, és ezt gyakran teszitek, ami tudom, sok fejtörést okoz, szerintem van esély rá, hogy leszokjon. De én pl. előre kitalálom este vagy amikor van időm törni a fejem, hogy legközelebb 2-3 alkalommal milyen ötlettel állok elő, ami eltéríti a mesenézéstől. Van amikor a kicsilány miatt nincs időm ilyesmire, akkor hagyom, hadd nézze. Sok sikert, de szertinem nehéz lesz, ha már ilyen függő.
2009. dec. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
14:29 igazad van!Az én gyerekem is néz mesét.Megválogatom,hogy mit,de néha szükség van rá hogy elüljön egy darabig.Nincs segítségem,a DVD a bébicsősz.Nem vagyok rá büszke,de nem tagadom le!!!!!!!!!!!!!!
2009. dec. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem azzal van a baj, hogy ha a gyerek NÉHA beül a tévé elé, hanem azzal, hogy naponta több órán keresztül nézi, ha meg mást kell csinálnia helyette, agresszívan viselkedik.
2009. dec. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!