Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Talán azért van így mert nem...

Talán azért van így mert nem másztott?

Figyelt kérdés
Kislányom gyerekkorában nem mászott, s akkor ezt nem gondoltam annyira jelentősnek.Az iskolában a legjobb képességű gyerek volt, ma is 18 évesen is hasonló a helyzet.Olvasni, írni kitűnően tud.Szép az írása. Azonban érzelmileg nagyon gyenge és ragaszkodó szüksége van támogatásra. Rendkívül érzékeny még a mai napig is.. Nem tudom vannak e más dolgok is ami a mászás miatt alakultak ki nála.( nem tud kacsintani.)Ez lehet attól, hogy nem mászott? A későbbiek folyamán lehet ebből nagyon baj is? Hozzáértők válaszát kérném! Előre is köszönöm! Kati
2009. dec. 1. 10:06
 1/2 anonim ***** válasza:
A nem mászás és a dislexia között van összefüggés.
2009. dec. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én sem másztam a bébikomp miatt és már középsőcsoportos ovis koromban folyékonyan olvastam. Felnőttként meg nemigazán találom a helyem. Szóval nem csak dislexiát okoz a mászás elmaradása, sőt, lehet e téren átlagfeletti is.

Javasolhatom esetleg a Delacato-tornát, ami segíthet bepótolni az elmaradt mozgást, nekm legalábbis ezt tanították meg a klinikán.

2010. febr. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!