Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi mindent játszatok egy éves...

Mi mindent játszatok egy éves kisgyermeketekkel?

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Imádja a zenét. Szoktuk hallgatni pl: Halász Juditot, az Alma együttest, de gyakorlatilag mindegy Neki, csak zene legyen:)

Kedvence a fa építőkockázás, én vagy a tesók felépítjük, a kisfiam lerombolja.

Kemény táblás könyveket is elnézegeti pár percig:)

Azon kívül szereti a labdát kergetni, a babákat is elrágcsálja, de inkább felfedezőkörútra indul a lakásban.

2009. nov. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A felfedezést az én kisfiam is imádja...minden játékaát szét operálja,próbálja begyömöszölni olyan helyekre ahova kicsi az esély hogy befér,de neki sikerül.A neki vásárolt játékok sorra nem vának be,mert hiába segítek,soha nem úgy használja ahogy kéne.Kedvenc játéka egy műanyag cső aminek az egyik végére rászorult egy nagy lego kocka.Azzal rohangál,és rá csap mindenre.Más más hangokat adnak a tárgyak,és közben kiabál hogy,-BAMMM!

A zenét ő is szereti,szoktunk vele táncolni az AC/DC-re! Derekamig ér a hajam,és reggelente össze fonom amit ő(a hátamon hordom kendőben)kacagva cibálja amíg mosogatok.Imád birkózni,és a foltokból vart lepedőn mutogatja a virágot,meg a kockát.Ha ki viszem az udvarra,neki lendül és ha nem cipelném be,estig nem is látnám,olyan jól elvan,szaladgál,és kergeti a cicát(aki lassan átköltözik a szomszédba ,mert idegileg ki van :-)...most így hirtelen ennyi

2009. nov. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az én gyerekeim nagyon szerették a Mega Blocks nevű építő kockákat, sőt a mai napig szívesen játszanak vele. Elég nagy, hogy egy 1 éves gyerek is könnyen egymásba illessze. Nagyon jó a mondókázás és közben az adott cselekmény eljátszása. Lovacskázni is lehet közben az ütemre. Nagyon szeretnek a gyerekek a konyhában játszani, én úgy rendeztem át az egyik szekrényt, hogy onnét bármit kivehetett. Műanyag tálak, kanalak, merőkanalak, kisebb fém fazék fedővel, habverő, meg még sok minden.

Annak ellenére, hogy csak fiaim vannak mégis volt egy darab élethű babánk, kb 20 cm hosszú. Nagyon hasznos a testrészek tanulásában és hosszú ideig képesek kérdezni, hogy mi micsoda, persze az ő kis babanyelvükön. A kukucs is nagy sláger ebben az időben. Egy kendőt emelsz az arcod elé, vagy az ővé elé és amikor leveszed azt mondod, hogy: Kukucs. Nagyon viccesnek találják. Amikor a kukucs játékot megunta, a kendő még mindig jól jön. Tekerj bele valamijen játékot és bíztasd, hogy keresse meg. Kis puha gumilabdával (felnőtt tenyérnyi) labdázzatok, guritsátok egymásnak, vagy dobja neked. Az állatos képeskönyv és a zenehallgatás is jó móka. Táncolhattok is a zenére.


Füdésnél jó szolgálatot tesznek a flakonok, kisebb mérőedények. Lehet vele spriccelni és locsolkodni, a mérőedényekbe önteni, vagy hideg-meleget játszani. Egyik mérőedénybe hideg víz kerüljön a másikba meleg. Ezzel jól tanítható a külömbség a kettő között és nagyon élvezik is.

Ha habfürdő is kerül a vízbe és hatalmas habok vannak az is nagyon jó móka tud lenni, főleg ahogy fújásnál elrepül a hab, vagy a tapsolásnál. Kis mérőedénybe kanalazva készíthetőek a fagyik.

2009. dec. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!