Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ideig voltatok otthon...

Mennyi ideig voltatok otthon kisgyermeketekkel?

Figyelt kérdés
Én a terhességem utolsó 6 hetében voltam otthon, majd miután a megszületett a kisfiam, 14 hónapos koráig csak vele foglalkoztam. Ekkor kezdtem megint tanulni, heti 2 alkalommal más vigyázott rá. Most, 25,5 hónaposan kezdi a bölcsit.
2010. júl. 20. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
3 évig. Anyagilag nagyon húzós, de a gyereknek, ezért mindannyiunknak, megéri.
2010. júl. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2 éves, nem vették fel bölcsibe, tehát maradok. 3 délelőtt egy héten magán bölcsibe jár. Lehet kéne tesót vállani, ha már így alakult.
2010. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
utolsó majd' 3 hónapban táppénzen voltam, most másfél éves, 3 éves korában megy óvodába.
2010. júl. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én 5hetes kismamaként jöttem el táppénzre, két okból:

1. Hánytam mint a lakodalmas kutya

2. gyűlöltem a munkahelyem, örültem, hogy szabadulok

Aztán úgy terveztem, hogy végig otthon maradok, de közben találtam másik munkahelyet, a falunkban. Így megmenekültem attól, hogy vissza kelljen mennem előző munkahelyemre, azonban hamar mentem dolgozni. Kislányom akkor volt 15 hónapos.

2010. júl. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból írom, hogy a baba értelmi-érzelmi fejlődése érdekében 2 évig minimum az anyja mellett a helye. Amíg megtanul járni, beszélni, megtanulja mit lehet mit nem, szocializálódik, szobatiszta lesz. Sokunknál anyagilag megterhelő ez az időszak, de úgy gondolom tartozunk ennyivel a gyermekünknek. Több barátnőm babájánál látom, hogy amíg otthon volt velük az anyukájuk mennyivel gyorsabban fejlődtek, és azt is hogy mióta nincs otthon anya azóta a beszédben, szobatisztaságban vissza felé fejlődnek. Aztán amíg anya egy hónapig szabin volt és együtt voltak, megint mennyit fejlődött a gyerek.
2010. júl. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A fiam 3,5 évesen ment oviba, mert időközben (2 éves volt a fiam )húga született. A lányomnak már nincs ilyen szerencséje neki 2 évesen mennie kellett bölcsibe. Nekem meg dolgozni. A szülés előtt az utolsó 2 hetet töltöttem otthon. Nekem nem volt megterhelő a terhességem, így bírtam dolgozni. Igaz hozzá kell tenni hogy nem fizikai munkát végeztem.
2010. júl. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A nagylányommal 1994-1997ig

a kislányommal 2007-

és most az ikreimmel leszek itthon :-)

36/N

2010. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó 2 hónapban nem dolgoztam már.

A kislányom 18 hónaposan ment családi napközibe,én meg dolgozni.

Őszinte leszek,mindkettőnknek,nagyon jót tett.

Sokkal gyorsabban fejlődik,én meg nyugodtabb kiegyensúlyozottabb lettem,hogy nem vagyok 4 fal közé zárva + a pénz is jól jön.

2010. júl. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja,szeptembertől bölcsis,mert felvették.
2010. júl. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

5 hónapos terhesen kerültem táppénzre,mert baj volt a babával,szeptemberben 21,5 hónaposan megy bölcsibe,és 2 éves lesz,amikor elkezdem kivenni a szabadságomat,ami alatt már járnom kell továbbképzésre,hogy vissza tudjanak venni a munkahelyemre

2010. júl. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!