Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3.5 éves lányomnak vennék...

3.5 éves lányomnak vennék házi allatot ti mit vetettek vagy vennetek?

Figyelt kérdés

Ne hal,ne madár


Cica, kutya van


2013. nov. 23. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén semmit. 3,5 évesen még nem fogja fel, mi az a felelősség, óvatosság, csak kínozná azt a szerencsétlen élőlényt, erősebben fogja meg, odacsap, szemébe nyúl, mindezt nem gonoszságból, hanem mert még nem éri fel ésszel, mit jelenenek az erőviszonyok, a kíméletesség. Kutya meg macska mellé amúgy is minek még valami?A háziállat nem játékszer!
2013. nov. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a tengerimalac nagyon kedves kis kedvenc lehet, de csak ha sokat van kézben, sokat ajnározzák, különben teljesen olyan mint egy vad höri :)

szóval én ajánlom, de sokat kell simogatni, dédelgetni.

párba ne vegyél, inkább egy kislány malacka legyen, az nem olyan büdi (a fiúnak büdibb a pisije)

az én első tengerimalacom 6 évig élt, én 8 évesen kaptam... nagyon, nagyon szerettem, sokszor aludt mellettem az ágyban, miközben én tévéztem :) egy idő után le se pisilt, hanem jelezte, hogy "ki kell mennie" :)

én majd veszek a gyereknek tuti, de mondjuk én inkább kivárom, míg 6 éves lesz.

lehet, hogy a 3,5 évesnek még tényleg korai egy nagyon kicsi állat....

2013. nov. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ilyen korú gyereknek kutyán kívűl (abból sem a legkisebb termetűt) más állatot még nem vennék. Tényleg nem tudja felmérni az erejét és könnyen kárt tud tenni kisebb állatokban.


Nekem pl. patkányaim voltak, rettentő okos állatok, idomíthatóságra félúton vannak a macska és a kutya között. Rokon gyerekeknél úgy 6 éves kortól lehetett a kezükbe adni, akkor már fel tudták mérni, hogy milyen erővel, milyen módon lehet hozzányúlni egy ekkora állathoz.

2013. nov. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen korú gyereknek csakis plüssállatot.


Kutya, macska már van, azokat is ti gondozzátok.

Az ettől kisebb állatoknak pedig csak kínzás lenne, ha egy 3-4 éves gyöntölné őket.

Az állat NEM játékszer!!!!!!

2013. nov. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugye még nem láttad ahogy egy kisgyerek kezében a hörcsög úgy megy szét munt egy paradicsom? Ugye nem is szeretnéd látni??!

Bocs a bizarr képért. De teljesen egyetértek az előttem szólókkal, várjatok még vagy 5 évet a saját állattal.

2013. nov. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nekünk van akváriumunk és abba kaphatott pár hónapja először halat a 4 évesünk. 2-3 naponta ő eteti és segít apának feltölteni a vizet.

szerintem ennyi pont elég egy 4 évesnek, édes kis szőrmókot nem hoznék haza, az már állatkínzás lenne.

szerintem nagyon nem való még egy ekkora gyereknek háziállat. vagy vegyél magadnak, vagy ne vegyél, 3,5 évesnek nem való

2013. nov. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én se vennék, bár én magamból kiindulva nem.

Főleg ha már van állat, minek a GYEREKNEK harmadik.

Amióta az eszemet tudom, sőt még elötte is mindig sok állatunk volt.Anyám az állatok megszállottja, volt minden, kutya, macska, rágcsálók, hüllők, madarak, halak, minden.

Na hát 3-5 éves koromba a hörcsögöt megfürdettem, majd beraktam a centrifugába megszáradni. Az egeret meg anyu mindig amikor takarította egy kilyukasztott tetejű befőttes üvegbe tette, én meg fogtam magam és beraktam a fagyasztóba, mire anyu észre vette késő volt.

2013. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A lányod mellé vehetsz,ha akarsz,ha gondozod stb,de neki ne!

A lányom 4,fiam 2 éves,most kaptak egy kiskutyát,ami nagy dög lesz,mert sajnos az előző elhunyt. Bőven elég,mert ők még nem gondozzák.

Nem konkrétan neked szól,de sokan elkövetik azt a hibát,karácsonykor,előtte vagy húsvétkor,hogy állatot vesznek ajándékba,aztán ha nem tetszik a gyereknek vagy tojik rá,akkor kidobják vagy viszik vissza,mint a rossz méretű ruhát.

Nem szeretem igazán az állatokat,ezért sem tartok,de azt jobban utálom,ha bántják őket.

2013. nov. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmit. A háziállatok nem jatek. Az felelősségvállalást, gondoskodást igényel. Nem hiszem, hogy a 3,5 eves majd eteti minden alkalommal, tisztán tartja, takarítja a helyet. Ha bármit is veszel, magadnak veszed, a gyerek max jatszik vele.
2013. nov. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bár azt írtad ne hal, de én ilyet vennék:

[link]


Víz hatására életre kelnek és akár 2cm-re is megnőnek!!

2013. nov. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!