Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a gyermeke még 15 hósan (és később) sem ette a házi kosztot?

Figyelt kérdés

15 hós gyermekem nem eszik semmit, csak a tejpépet, üveges bébiételt, gyümölcsöt. Hiába főzök, kínálgatom, semmi nem kell neki, minden etetés emiatt egy rémálom nekem.


Mit tehetnék?


2013. okt. 28. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hát ne adj neki több bébiételt. Akkor előbb-utóbb majd megeszi azt, ami van. Legkésőbb az oviban.
2013. okt. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok az éheztetés híve, nem tudom, h mit adjak neki, ha a főztömet nem eszi, gyümölcsöt sem ehet egész nap.

Teljesen kivagyok, próbálom leszoktatni róla, nagyon elrontottam.

2013. okt. 28. 12:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem fog éhezni a kaja mellett. Majd megeszi egy idő után. Reggeli-tízórai-uzsonna-vacsora legyen a szokásos, ha nem eszi meg az ebédet, az ő baja. Az első gyereknél én is belefutottam ebbe, a másodiknál már elvettem a kaját, ha nem ette vagy megettem előtte. A kicsi sokkal érdeklődőbb, mindent megkóstol. Ne görcsölj, mert manipulálni fog.
2013. okt. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezért kár bolti babakaját venni, most jól megszívtad.

Ne adj neki üvegeset, előbb-utóbb megeszi a főztödet is.

Ha másként nem megy, először keverd a kettőt, majd fokozatosan hagyd ki belőle az üvegeset.

2013. okt. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A lányunk is ilyen, 14 és fél hónapos. A tápszeren kívül hajlandó megenni a tejpépet, a gabonapépet, bár azt nem mindig és 3-4 féle teljesen pépes bébiételt. Én már mindent próbáltam. Szinte minden nap főzök neki, akár több félét, de mindig kidobom. Az éheztetés nem működik, mindig ő bírja tovább. Az előző étkezés után 8-10 órával sem eszi meg, amit nem szeret. Amúgy sem akarom nagyon éheztetni, mert nincs 9 kiló.

Én most ott tartok, hogy minden nap eléteszek valamit, amit amúgy nem eszik meg, pl. egy szelet vajas kenyeret, egy kis darab főtt zöldséget, egy kekszet és már pár napja legalább kicsit megcsócsálja ezeket is. A bébiételhez meg keverek általam készített húst, vagy főtt tojást.

2013. okt. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Próbálok javítani a helyzeten, kedves utolsó, biztos neked sem lehet könnyű idegileg, hogy más hasonló korú baba mindent megeszik a te babád meg válogat, kitartást kívánok, majd írd meg az idő múlásával, hogy miként haladtok! :)

2013. okt. 28. 13:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbikom se nagyon evett ennyi idősen házikosztot. Üvegeset igen, lehetőleg pépeset. Nálunk az vált be, hogy evés után ült mellettünk az asztalnál, együtt étkeztünk amikor csak lehetett. Egy idő után elkezdett csipegetni, meg a házi kaját is leturmixoltam neki, úgy megette. Sajnos csak az idő oldotta meg. Szépen lassan átszokott. Az éheztetést nem próbáltam, erre nem vagyok hajlandó. (A kicsi szerencsére teljesen más, ő mindent megeszik.)
2013. okt. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor van remény! :)
2013. okt. 28. 14:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Az mindig van! :)) ne add fel!
2013. okt. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Én már egy ideje túlléptem lelkileg a dolgon, mert engem is nagyon bántott, sokáig magamban kerestem a hibát. Biztosan én sem csinálok mindent tökéletesen, de mára eljutottam odáig, hogy nem az én hibám, akárki akármit mond. Én is olvastam itt, hogy ilyenkor már réges rég azt eszi a gyerek, amit ők, meg hogy ne adjak neki, majd megéhezik. Aztán elkezdtem utánajárni jobban a dolgoknak. Bizony kiderült, hogy nagyon sokan vagyunk így. Vannak jó evő és rossz evő gyerekek. Szinte az összes ismerősöm legalább részben bébiétellel etette a babáját és a jó evők mind gond nélkül áttértek a rendes étkezésre. Ahol meg nem jó étvágyú, vagy válogatós a gyerek ott csinálhatott akármit az anyuka, főzhetett naponta háromszor, akkor sem ette a gyerek. Engem az győzött meg végképp, hogy egy ikres ismerősöm egyik babája kis zabagép, a másik után meg úgy kell rohangálni, hogy egyen még egy falatot és ott is az egyik sokkal hamarabb ette a rendes ételeket. Pedig ő biztos, hogy mindkét gyerekét ugyanúgy próbálta etetni.

Ne hagyd, hogy olyan emberek, akik nem szembesültek még ilyen problémával rossz érzést keltsenek benned. Aki nem kapott egy rosszul evő gyereket, annak fogalma nincs erről az egészről. Egy másik kérdésnél is leírtam ( ahol eleve a kérdésnek az volt a lényege, hogy akiknek a gyereke nem eszi pl. a gyümölcsöt, ott a szülők a felelősek ezért, mert nem mutatnak jó példát), hogy ez olyan, mintha én, akinek a babája 9 hónaposan kezdett szavakat mondani, azt mondanám, hogy akinek 2 évesen nem beszél a gyereke, az hibás, mert nem mondókázik neki eleget. A babák nem egyformák, mindegyikkel van kisebb nagyobb probléma. Az a dolgunk, hogy ezeken átsegítsük őket és minden tőlünk telhetőt megtegyünk, hogy nekik jó legyen. Mi is meg fogjuk oldani.

2013. okt. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!