Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves ADHD-s kisfiamat...

7 éves ADHD-s kisfiamat állandóan noszogatni kell, gyakran sír, mert nem akarja azt csinálni amit kérek, ez javulni fog idővel?

Figyelt kérdés

Nem tud egyedül felöltözni, mert minden elvonja a figyelmét, enni sem tud úgy, hogy ne ugráljon fel, ilyenkor abbahagyja kaz evést, később pedig sír, hogy nagyon éhes, de akkor is felugrál, nagyon sovány.

Ha boltba megyünk nem tud választani mit szetetne magának, döntésképtelenül sírni kezd, mert ott is minden felkelti a figyelmét.

Aggódom, hogy milyen kamasz, felnőtt lesz így belőle!


2013. nov. 9. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom ugyan ilyen, csak 5 éves.

Ki kapcsolom a tv-t, szobában nem eszik, csak a konyhában, ott ülök vele, s noszogatom oda figyelj, egyél... Addig ülünk ott, míg meg nem eszi, s már elég gyorsan végez.

Öltözésnél addig mondom neki, van hogy kiabálok vele, magyarázom neki hogy egyedül kell, mindenki megcsinálja az oviba, majd kinevetik ha ő nem tud... s sírva ríva de felöltözik egyedül, s már ebben is egyre ügyesebb!

Neked kell keménynek lenni, határozottnak, s még ha rosszul is esik hogy sír, erőltetni kell, hogy oda figyeljen, csinálja, egy dologra figyeljen...

Hidd el, meglesz az eredménye!

Ülj le vele rajzolni, tanúlni, mindig kicsit tovább, s előbb utóbb egyre hosszabban oda tud majd figyelni ég dologra!

Most kell keménynek lenni, megtanítani neki a dolgokat, mert mint ahogy félsz is tőle, egy anyám asszony katonája lesz, s 50 évesen is egy gyerek szintjén lesz, aki veled lakik majd...

2013. nov. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Éppen az a gondom, hogy következetes, szigorú nevelés mellett sem javul.
2013. nov. 9. 14:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát én nem vagyok hozzáértő, de sztem meg pont hogy csak némely dologban kell velük nagyon következetesnek lenni...amúgy meg vhogy a koncentrációt lehet ezeknél a srácoknál fejleszteni, nem?


Azért izgat ez a téma, mert a férjem!!!!! sztem figyelemzavaros, vagy hívjuk aminek akarjuk, éppen nem sír, de ő is képtelen sokszor odafigyelni, és én azt tapasztalom nála, hogy a kedvességgel sokkal többet érek el nála, meg ha a bénaságára nem hívom fel a figyelmét, hanem csak mikor végre valamivel kész van, akkor olyan felnőttmódra megdicsérem...

sztem ez kisgyereknél fokozottabban jól működik, mert van egy 3 éves lányunk, és vele is így csinálom(csak néha hullik ki a hajam csomókban:-DD), és ha dícsérem, akkor legözelebb tök ügyes, ha szídom, akkor utána elkezd kapkodni, sírni, hogy ő nem tudja...


P. én a közértbe max. dolgot fognék a kezembe, odaállnék el, és abból döntsön, nem kell neki az egész sor csokipultot végignéznie, hisz még nekünk is percekbe tellik...

meg jár vmi edzésre?? Én úgy tudom, hogy bizonyos mozgások fejlesztően hatnak ilyen szempontból, ha a fiad papírosan van, akkor biztos tudnak segíteni a szakszolgálatnál, vagy vhol, nem??

Sztem otthon hagyd, hogy felugráljon, adj neki szendvicset, aztán menjen...viszont ha vhol vagytok, akkor előtte "futtassátok meg", és ott értse meg, hogy itt majd nyugton kell lenni 10-15 percet. Annál úgysem bír többet, igaz? neki az már kín...


ne aggódj, látod a férjem is férj lett, van lakásunk, családunk, pedig komolyan tiszta gyagya:-)), mégis beleszerettem...-)) Arra okítsd, hogy elfogadja önmagát, mert az nagyon fontos...önbizalom nélkül még utcaseprő sem tud lenni...


Minden jót!

2013. nov. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló szerintem nagyon jól látja. Én már felnőtt ADHD-s vagyok, de az én szüleim nem kezelték jól, akkoriban még nem is diagnosztizálták ezt sehol. Csak kudarcok értek, soha nem dicsértek, ezért állandóan szorongtam, mert úgy éreztem, nem vagyok elég jó. Önbizalmam szinte nulla, ami az egész életemre kihat, még így is, hogy már 1 éve tudom, mi az oka, hogy másabb voltam a többi gyereknél. Szóval a dicséret szerintem nagyon fontos. Éri majd épp elég csalódás az iskolában, legalább a szüleinél érezze azt, hogy elfogadják úgy ahogy van. Hogy ne azon legyen a hangsúly amit nem tud, hanem azon, amit jól. Felnőtt korra az ember megtanulja valamelyest kompenzálni a "másságát", sok embernél jelentősen csökken a hiperaktivitás. Szerintem ezen nem kell aggódnod.
2014. jan. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3as vagyok,


Kedves 4es válaszoló, köszönöm...örülök, hogy kaptam vmi visszajelzést, hogy talán "jól bánok" a férjemmel, mert higgyétek el, hogy nem könnyű vele együtt élni...egy felnőttől még nehezebben fogadja el ezt a fajta viselkedést az ember, még akkor is, ha szereti...


kedves Kérdező,

hogy vagytok?

2014. jan. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!