Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves fiam állandóan inni...

2 éves fiam állandóan inni kér, de mindig teát, hiába adom neki a vizet az nem kell neki. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Már olvastam h cukorprobléma, lehet ez? Nagyon aggódok és ha két évesen cukorbeteg akkor mit lehet v ele csinálni? Hétfőn elviszem orvoshoz, vérvételre küldi talán vagy mit fog csinálni? Az étrendje sem vmi jó, mert alig eszik 5 féle ételt. :( Nagyon félek h cukorbeteg!!!! :( Más van így mint én?
2013. okt. 5. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Azert kéri a teát, mert annak van íze..... A víznek nincs, az "csak" szomjoltasra valo. Az édes lottyoktol az ember csak szomjasabb lesz. Ne adj neki teát, ennyi. Ha valoban szomjas, majd megússza a vizet.m
2013. okt. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Jajjj..nem cukorbeteg, hanem megszokta a teát, ízlik neki, hisz édes. Ne adj neki teát. A cukorbeteg nem kimondottan teát kér, hanem mindig iszik. Adsz neki teát azért kéri. Ne adj neki, ennyi. Inkább a fogait félteném. A víz az igazi szomjoltó.
2013. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Így van, a tea édes. A víz meg ízetlen. Kisfiam csak akkor iszik sok teát ha beteg. Különben vizet kér mindég. Bár én kicsinek is inkább vizet adtam neki mint teát.
2013. okt. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Azért iszik csak teát, és azért eszik csak 5 féle ételt, mert azt kap, amit kér. Befejezném a helyedben a kívánságműsort és kénytelen lenne alkalmazkodni ahhoz, ami van. Elfogyott a tea, nincs több. Víz van. Napokig, hetekig. Az ételekkel meg nem játszunk. Nem mondom, hogy direkt olyat csinálnék, amit nyilvánvalóan utál, de azért ha valaki csak 5 félét eszik, az nem kényes ízlés, hanem hiszti. Ez van, nincs más. Ha éhes és szomjas, meglepődsz majd, mi minden fog elfogyni, ami korábban nem. Csak az a baj, hogy megsajnálod. Nem könyörgni kell neki, hogy ez legyen, vagy az. Tények vannak, és te vagy a felnőtt, aki irányít!


A gyerek meg nem cukorbeteg, csak válogatós és kisfőnök. A cukorbeteg gyerekeknek nem az a tünetük, hogy ugráltatják az anyukájukat, de ha téged megnyugtat a vizsgálat, csináltasd meg!

2013. okt. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
de ÁLLANDÓAN mondja h inni, inni teát!! mondom neki h nincs viz meg nem kell... az egyik foga már rossz biztos a sok teától :( 2 évesen :(
2013. okt. 5. 11:11
 6/15 anonim ***** válasza:
Ne adj neki teát. Ha szomjas, ott a víz. Ha nem kell neki, nem szomjas. Előbb utobb megissza.
2013. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Esetleg szoktasd le fokozatosan, vagy egyre kevesebb cukrot-citromot teszel a teába és szép lassan hozzászokik az enyhébb ízhez, vagy esetleg ízesített víz (pl. Jana finom és szénsavmentes és cukor sincs benne annyi mint egy teában) és ha ízlik neki, akkor fokozatosan felhígítod sima vízzel és hátha lassan leszokik az ízes innivalóról. Azt hiszem én így próbálnám leszoktatni, nem azonnal csak vizet.
2013. okt. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi h írtatok!
2013. okt. 5. 12:54
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát igen,a foga is. Sose értettem az agyon teáztató szülőket, hidd el nem te vagy az egyetlen. De nagyon rosszat tesztek. Próbáld csak ki, hogy semmi mást nem iszol csak teát. Folyamatosan szomjas leszel és nem a víz után fogsz nyúlni, egy ördögi kör. Ne készíts teát! Ennyi.
2013. okt. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha kevesebb cukorral készült teát adnál neki azt is meginná!
2013. okt. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!