Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónapos kicsitek hogy...

16 hónapos kicsitek hogy állnak a bilizéssel?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 07:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

életében nem látott még bilit.

majd jó 5hónap múlva próbálkozunk.

2009. nov. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

sehogy...illetve,anyuék nyomására ültetgettem,de csak annyit értem el,hogy ül rajta 10percet is,de nem csinál bele semmit.egyébként sem volt gond azzal,hogy nem akar ráülni.12hónaposan ültettem rá elöször,csak nézte,hogy "most mi van" de ennyi.nem kakil,még csak nem is pisil bele.azóta párszor próbáltam,de abbahagytam mert még túl kicsinek tartom,hogy ezzel töltsük a drága időnket,kár kínozni ezzel.úgy gondolom várunk legalabb 3-4hónapot és újra próbáljuk.remélam 2éves kora körül szobatiszta lesz...

15hónapos a lányom.

2009. nov. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

16 hónaposan???? A világon sehogy!

Két éves kora előtt nem sokkal kapott bilit, aztán még vagy egy évig rá sem hederített, akárhogy is próbáltam felkelteni az érdeklődését. Aztán pár nappal a 3. szülinapja után teljesen magától egyik naról a másira tökéletes szobatiszta lett.

2009. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
szia! rendszeresen ráültetem reggel peluscsere előtt és este fürdés előtt, néha napközben is. ha sikerül a dolog igen, ha nem akkor nem. nem csinálok nagy ügyet a dologból, mivel nem tud még szólni, hogy kell-e wc-znie, így csak azért csinálom, hogy tudja a bilin kell egy kicsit ücsörögni.
2009. nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Az én lányom másfél éves, még bilink sincs.
2009. nov. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Az én fiam ma 1.5 éves,de még nincs bilink...szval SEHOGY.Ha megkérdezem,h van-e kaka rám se hederít,pedig mindent megért.Talán jövő nyáron összejön.Ha nem,számomra az sem tragédia.
2009. nov. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Az még korai. Most olvastam h nagy átlagban 2,5 éves korukra érnek meg rá, az erőltetéstől meg elmegy a kedvük. Ja és ilyen ki korban még vissza sem tudják tartani. Persze biztos vannak kivételek.
2009. nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Az első gyermekem 18 hósan szobatiszta volt. Igaz nyár lévén akkor kicsit könnyebb volt. Egész nap pelus nélkül, pisiltünk fűre, fára, de két héten belül még éjjel sem pisilt be. Szerencsénk volt. Meg kell próbálni, ennyi és szerintem nem jó sokáig várni vele, mert rengeteg gyerek nem tud oviba menni 3 évesen, pont ez miatt.
2009. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy, pedig 18 hónapos. Az ő részéről már vagy 2-3 hónapja bilizhetnénk, mert nagyon sokszor jelez, hogy mikor kell neki. De a védőnő leállított, hogy eszembe nem jusson télen próbálkozni, mert csak úgy van igazán hatása a bilire szoktatásnak, ha napközben folyamatosan csak bugyi van rajta, márpedig télen felfázhatna, ha becsurog. Ja és a védőnő szerint 2 éves kor előtt nem érdemes próbálkozni.
2009. nov. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Azt mondják, ha 1 évesen kezded a biliztetést, egy év alatt, ha 1,5 évesen, akkor fél év alatt, ha 2 évesen, akkor akár két-három hét alatt lesz szobatiszta egy gyerek. Nyilván ez túlzás, és nem is minden esetben igaz, de a tendencia tényleg jellemző. Minél kisebb korban kezded, annál hosszabb idő kell. Amikor meg már érett rá, pár hét alatt sikerül.
2009. nov. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!