Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 év alatti gyermeked egy nap...

3 év alatti gyermeked egy nap mennyit ül a tévé előtt? Ebbe azt is beleértem, ha megy a szobában a tévé és ő pl. játszik ugyanabban a helyiségben.

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 21:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
1 évesen volt hogy 1 órát is nézte a noddy-t,de jött a tavasz-nyár akkor max. napi fél órát fürdés előtt,most megint rossz idő van,bent vagyunk,verda függő azt végig nézi 2 évesen.De van hogy napokig nem érdekli,de ha viszont igen...Amúgy én sajna tv függő vagyok,így szokott menni a zene tv,ha a szobájába vagyunk,akkor is,de nyáron ugyse érdekli,mert egésznap kint vagyunk udvaron,bár szerintem a hó is érdekelni fogja majd,dehát én is kicsinek sokat tévéztem,meséket.Az vesse rám az első követ......És nállatok???
2009. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Hát ehhez mit szóltok?

1,5 éves koráig nem nézett tévét, bár tudta mi az. Nem akartam rászoktatni, nem vagyok tévéfüggő. Elterveztem, sokat játszunk, járunk jó kis programokra, meg a szabadba. Így is lett, de közben apa híradót nézett, megtetszett neki, majd megismerte a meséket is.

Ma 27 hós, a rossz időben sokat néz, akar nézni tévét, a beszédfejlődés is úgy látom, jelentősen ennek hatására (is) indult el. A látottakat megbeszéljük, és már nem vagyok annyira elutasító a tv-nézéssel kapcsolatban, mert hasznosnak is látom, de mégsem gyermekmegőrzőnek.

2009. nov. 15. 20:12
 13/13 anonim ***** válasza:

Na hát igen ez nálunk is egy érdekes kérdés volt. De aztán én is kezdem felfedezni, hogy a tv jó is lehet. Persze nem háttérnek, mert azt nem szeretem, ha nézi akkor hagy nézze 100%-osan, ha meg megunja akkor kikapcsoljuk és menjen játszani. De amúgy nem nagyon szokott tévézni. Nem is volt hozzászoktatva. De most érdekli némelyik mese, reklám, műsor. Kérdez, érti mi zajlik ott, én elmagyarázom amit kérdez és figyelem hogy azért olyan ne legyen a tévében ami nem neki való.

Bár nálunk baj kicsit, hogy apuka nagyon szeret tévézni és este híradó, aztán tévé alvásig. A nappaliban, így kikerülhetetlen a tv a gyereknek. de hát mit lehet tenni. Bár van hogy nem érdekli.

Egy darabig nézte velem a Jóban rosszban-t. :)

Tudta ki Péter, Réka stb. Régen ezt még én sem néztem, most meg rászoktam. A lányom meg kérdez hogy miért csinálta ezt, mi történt stb stb. Ha meglátja máshol a Péter játszó figurát, mosolyog és mondja hogy ott van Péter. Kérdezi, hogy hogy van Klári stb. Tehát úgy összekapcsolódnak a dolgok a kis fejében. Nagyon érdekes. Most kezd kérdezni olyanokat, hogy hol van a bácsi, a kislány, ugye mikor vége van valaminek. Néha sír, hogy jöjjenek még, de aztán elmagyarázom, hogy ez egy tv műsor és hogy majd lesz még. de még nagyon sok mindent beszélünk így a tv-ben. Meg a múltkor kérdezte hogy odamegyünk és megsimogatjuk a gyerekeket. Akkor magyaráztam neki, hogy mi nem tudunk odamenni, mert az a tv-ben nem most történik, hanem hogy felveszik videóra és levetítik utána este nekünk. Úgyhogy nagyon érdekes dolgok gondolkodására ösztönzni őket, meg a szülőt is a kérdésekre válaszolva. Sokszor nehéz válaszolni egy-egy kérdésre, mert bele sem gondolunk sokszor sokmindenbe.

Tehát építő jellegű is lehet a tv.

Nemcsak a mese.

De persze van az éremnek másik fele is.

2009. nov. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!