Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 év alatti gyermeked egy nap...

3 év alatti gyermeked egy nap mennyit ül a tévé előtt? Ebbe azt is beleértem, ha megy a szobában a tévé és ő pl. játszik ugyanabban a helyiségben.

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 21:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ugye lesz, aki le meri írni?
2009. nov. 12. 21:55
 2/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam, senki. Szóval mindenkié tévézik?
2009. nov. 12. 22:07
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit. Ha a gyerek a szobában van, kikapcsoljuk a tévét. Csak akkor megy ha alszik.
2009. nov. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

1 éves. Bebe tv-t és Jim JAmet néz. Bebét napi fél órát nézi, Jim Jamet heti fél órát. Megnyugtatja, lecsillapítja és én is el tudok menni nyugodtan pl budira vagy zuhanyozni.

Mindemellett nagyon sokat foglalkozunk vele, 1 éves fiú léttére már beszél. Persze nem összefüggően, de egész jól.

Nem vagyok a való élet ellen nevelés híve, vannak határok, de nem fog megzápulni a gyerek, mert napi fél órát tvt néz. Örökre úgysem tilthatod el, ez is az élet része már, mint a túrórudi, a holdkomp, a videójátékok vagy a Mc Donald's.

2009. nov. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Két éves kislányom eddig egyáltalán nem tévézett. Mostanában hétvégén megnéz egy egy mesét a minimax-on. Ennyi.
2009. nov. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17 hónapo és reggel megnézi a kedvencét ami úgy fél óra. Ritkán délután is nézi egy félórát. De ez nem minden nap van, hogy délután is bekapcsolom neki. Csak akkor ha hírtelen dolgom van és nem tudok rá figyelni. Úgy, hogy max egy órát ül előtte. Ezt intenzíven nézi. Nem áll fel,nem játszik közben. Szereti ha rajta múlna egésznap mehetne neki. Ezenkívül nem néz többet. Mert nekünk nincs bekapcsolva tv napközben. Mert engem nem érdekel.
2009. nov. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nalunk megy a tv reggeltol estig:)tudom hogy ez most sokaknak nem tetszik :))))emellett ki hangsulyozom hogy egeszseges korahoz megfeleloen fejlett a fiam:))ami erdekli azt megnezi ha nem akkor jatszik-jatszunk....hulyesegnek tartom a tulzott tartozkodast a tv-tol...a lanyomnal szinten ment a tv o most 17 eves es semmifele hatulutoje nem volt a tv nezesnek,inteligens,okos,tobb nyelven beszel...nem azt allitom hogy a bebysitter a tv legyen de ha a kicsivel sokat van beszelgetve es foglakozva akkor nem latom indokoltnak a tv nezest megtiltani...en tapasztalatom szerint nalunk segitett a fantazia es a valosag kozt kulombseget tenni es a felelmeit lekuzdeni,de ez csak az en sajat tapasztalatom es velemenyem..kulonben meg mindenki nevelje a sajat gyereket ugy ahogy neki es a kicsinek jo ne pedig a konyvek es a pszichologusok szerint..nincs 2 egyforma gyerek ,mindenki kitapasztalja a sajatjanal neki mik a szuksegletei es mi a jo......
2009. nov. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mivel mi sem szoktuk sokat nézni a tv-t, így nálunk a gyerekek sem igénylik. Lányom 7,5 éves, fiam 6 és szombat, vasárnap néznek meg 1-1 mesét, ha kérik. De van úgy, hogy nem is jut eszükbe. Hétköznap a házi írás után inkább együtt, vagy velem játszanak és minden este mesét olvasok nekik. Sosem érdekelte őket a tv, megelégedtek az én mesémmel.

Párom is csak a híradót nézi meg este a hálóban, ha a gyerekek elaludtak akkor még egy filmet megnézünk dvd-n.

2009. nov. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát vannak különbségek. Egyetértek, gyereke válogatja. Na meg ugye, a példát Te adod.

2009. nov. 13. 21:14
 10/13 anonim ***** válasza:
Másfél éves egyáltalán nem érdekli, ha kutyás, állatos reklámot lát az igen!
2009. nov. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!