Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor vettetek először pedálos...

Disi kérdése:

Mikor vettetek először pedálos biciklit? Mennyire tudtátok kihasználni?

Figyelt kérdés
A kislányom nyáron töltötte a kettőt és most meg van őrülve hogy ő biciklit akar. Gondolkozom rajta, hogy kap egyet karácsonyra. Futómotorja van, azt is szereti. A bölcsiben is sokat motorozik, triciklizik (ott csak az van). Mennyi ideig tudná használni? Mikor kellene átváltani nagyobb biciklire? Most 94 cm a kisasszony. Lehet nekünk is könnyebbség lenne, mert közel lakunk a bölcsihez, de reggel így is sok idő mire odaérünk, nézelődik, álmodozik... Arra pedig ha felülne gyorsabban odaérnénk :) szerintem hamar meg is tanulná használni.

2013. okt. 21. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi 3 évesnek vettük,és még mindig nem használjuk,mert egyszerűen nem akarja a pedálra rakni a lábát,úgy akarja használni,mint a motort,lábbal hajtaná.Nem tudom mikor fogjuk használni,nem erőltetjük,néha ráül,de hiába magyarázzuk neki a technikát,egyszerűen nem akarja hajtani.

Nektek viszont sok sikert!! :)

2013. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nagyszülőktől 2. karácsonyra kapott biciklit. Természetesen nem tudtuk akkor használni, de amint jó idő lett , kora nyáron rögtön kimentünk biciklizni (ekkor volt 2,5 éves). 3 alkalom után simán megtanulta használni, bár a kanyarodással és a fékezéssel még vannak problémák. (200-zal veszi be a kanyart és néha felborul. Fékezni meg néha akkorát fékez, hogy állóra fékezi a biciklit, ő meg lerepül róla.)
2013. okt. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tegnap a Tescoban ráültettük egyre hogy lássuk mennyire éri el a pedált, a tekerés persze még nem ment, de nyomta a pedált, úgyhogy addig míg azt előre kellett nyomni haladt is vele, csak arra nem jött rá hogy a másikkal is ezt kéne csinálni :) Akkor télen nem is nagyon tudnánk használni? (Persze nem nagy hóban gondoltam). Nézegetem a használtakat, mert úgy láttam hogy 1-1,5 év és kinövi, akkor nem kerülne olyan sokba. A triciklijét pedig megpróbálnám eladni, annak nem olyan jó a pedálja, azt nem tudja tekerni, mert szétcsúszik a menet.
2013. okt. 21. 14:19
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagy erő kell,hogy egy pedálos pótkerekes biciklit hajtson! ISzonyú nehezek,megemelni is még a felnőtteknek is. 2,5 évesen biztos,hogy nem tudja használni. Talán 1 év múlva visszatérhetsz a témára.
2013. okt. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vegyél neki futóbiciklit.
2013. okt. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam tegnap kipróbáltunk egyet és azt elindította egyedül. Ettől függetlenül nem mondom hogy boldogulna tuti vele, pont ezért vagyok megkettőzve és várom a tapasztalatokat :) Futómotorja van, ha veszek neki biciklit akkor az már pedálos lesz, azzal ügyesen egyensúlyozik úgy hogy felemeli a lábát. Köszönöm a válaszokat.
2013. okt. 21. 19:32
 7/13 anonim ***** válasza:

fiam 2-3 éves koráig ilyet tekert:


[link]


3 évesen megkapta a rendes 16"os biciklijét, 3,5 éves korától pótkerék nélkül biciklitúrákra járnak apával, már a farolással henceg én még őszülök :)

ha ő szereti ezeket akkor vegyetek, max korán megtanulja :)

2013. okt. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Pedig a potkerekes biciklit sokkal konnyebb tekerni mint a triciklit,miutan beindul eleve a nagyobb kerekek miatt a lendulet is viszi elore,alig kell tekerni.Nekunk tolokaros triciklink volt 1 eves koratol,pontosan 2 evesen valtottunk rendes potkerekes biciklire.Mar a triciklit megtanulta tekerni,a biciklivel pedig elvezte,hogy meg gyorsabban mehet.3 es fel evesen megtanult potkerek nelkul biciklizni.
2013. okt. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok,az igaz,hogy 5-6 eves korig 1-1,5 evente uj bicikli kell,mert gyorsan nonek.
2013. okt. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

3.szülinapra kapta a fiam az első,12-es biciklijét,

1,5 évig tekerte,mosta nyáron nőtte ki.

Szerintem 2 évesen még kicsi,de te ismered a kislányod,barátnőm kislánya is 2 éves kora óta biciklizik:)

2013. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!