Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves a lányom, tavaly...

5 éves a lányom, tavaly októberben kezdődőtt nála a köhögés. Rengeteg féle gyógyszert próbáltam, de hiába újra visszaesik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
gyerekorvorvos irt fel cseppet amit allergiások szednek /cetirizin/fél évig nem is volt probléma de megint köhög.doki nem akar allergiavizsgálatra küldeni, azt mondja elég a csepp.hova vigyem őt ahol kideritik mitől köhög.éjjel is sokszor köhög, olyankor senki nem alszik mig el nem múlik neki.akinek van tapasztalata segitsen!
2009. nov. 12. 09:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos kérdés: dohányoznak-e abban a lakásban, ahol a kislány él? Nem penészes, vagy salétromos a lakás? Van-e a lakásban kuya/macska, vagy másfajta állat?
2009. nov. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Adj neki lándzsás útifű szirupot!
2009. nov. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

szia!


vidd el allergia vizsgálatra. De ha megfogadsz egy tanácsot: ne vérvizsgálatosra. Mert nálam a kicsi most 15 hónapos a vérvizsgálat nem mutatott kis semmit, hogy mit nem bír, mert rajta hatalmas csalánkiütések lettek. Én vegatesztes vizsgálatra vittem. Keress rá az interneten. Nem kell hozzá orvosi beutaló sem.

2009. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon jól bevált a Prospan szirup (borostyánlevél száraz kivonata van benne), egy kolléganőmnél pedig a Sinupret drazsé volt hatásos. Ha nem akarod már a gyógyszereket, kipróbálhaod a Stodal szirupot, ez egy hoemopátiás készítmény. Remélem valamelyik segíteni fog, de jobb lenne az allergiavizsgálat, nem értem a dokid miért zárkózik el ezelől. Válthattok is dokit emiatt, ha már régóta megkeseríti az életeteket a köhögés...
2009. nov. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ugyanez!

Lányom szeptembertől márciusig köhögött, most október közepén kezdte újra.

Összes köhögés elleni szirup próbálva, Stodal, Cetirizint szedi folyamatosan, semmi nem segít. Reggel és este, éjjel a legsúlyosabbak a köhögőrohamok. Vérvizsgálat teljesen negatív.

Senki nem dohányzik, nem salétromos a ház, tavaly októberben költöztünk a teljesen új házunkba, ami szellőzővel ellátott, satöbbi. A köhögés nem itt, hanem eg hónappal előbb kezdődött és azóta is tart, a beköltözés ellenére.

Csak tavasztól őszig volt tünetmentes.


Aki okosat mond, én is nagyon megköszönöm!!!

2009. nov. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja, utolsó vagyok ismét, Vega teszt eredménye alapján, tej, liszt, penész, satöbbi érzékenység kimutatható. Mit csináljak, ne adjak neki enni??? Penész nincs a környékén sehol.
2009. nov. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem dohányzunk, nincs állat, penész van, de minimális.Párologtatok állandóan, már gondoltam veszek sópipát.Köszönöm a válaszokat.Stodal nem vált be, most lándzsás utifű sziruppal próbálkozok.

Ha még van valakinek valami jó tanácsa, szivesen fogadom.

2009. nov. 12. 11:20
 8/15 anonim ***** válasza:

én vagyok aki a vegatesztet ajánlotta.

Nálunk is kimutatott tejérzékenységet. Én most pár hónapig tejmentes diétán tartom, mert így még kinőheti.

De ha továbbra is adom neki most az asztmához vezet, és azt nem szeretném, mivel a nagyobbik fiamnak is ez volt a problémája, hogy fél évig minden nap megállás nélkül köhögött. Mi is kipróbáltunk már mindent, most hat éves most nincs ilyen probléma. Azt bánom, hogy nála nem csináltattunk allergia vizsgálatot, mert lehet hogy nála is ez volt a gond.

2009. nov. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyébként van hörgőtágító is, amit gyerekorvos ír fel. Éiratnék a helyedben. Spiropent a neve és ez is nagyon jó! Segíti a nyugodt légzést és megnyugtatja a tüdejét.
2009. nov. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A vegatesztesnek!És ez mennyibe kerül?ez is allergiavizsgálat?hogy zajlik?köszi ha válaszolsz
2009. nov. 12. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!