Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős volt a kisgyereket...

Mennyi idős volt a kisgyereketek, amikortól már egyáltalán nem használtátok a babakocsit?

Figyelt kérdés
Vagyis bárhova el tudtatok vele gyalog is menni, és nem kellett attól aggódni, hogy elfárad, hisztizni kezd és vihetitek gyalog hazáig...
2009. nov. 9. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
1.5-2 évesen tettem el mind a három gyerkőcnél. Most okt .ben volt 2éves a 3. de május óta nem használjuk egyáltalán.
2009. nov. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

25 hósan ültettem utoljára bele pár hét kihagyás után.

Nem értette, azt hitte etetni akarom, kérte az ételt.

Szóval igazából kétéves kora óta nem használjuk.

2009. nov. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy "bárhová elmenni" elég tág fogalom. Egy alig kétéves gyerek nem tud még kilométereket gyalogolni, ha kocsi nélkül viszed hosszabb útra, egy idő után neked kell cipelni, mert elfárad. Arra is számítani kell, hogy lassan járnak, hiszen kicsiket lépnek még, tehát jó bőven kell időt hagyni, hogy gyalog elérd a célod. Próbáld ki, mennyit tud egyhuzamban menni, és szerintem csak akkor hagyd el a babakocsit, ha már nem fog néhány száz m. után felkéretzkedni. (lehet, hogy nem így kell írni az utolsó szót)
2009. nov. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a baj h a városban sokan ugy vannak mint az utolso válaszoló.Viszik a kocsit,mert a gyerek hamar fárad(vagy megszokta hogy ugy is ott a kocsi)és sok 3-4 évest látok hogy tolják babakocsiban.

Szerintem ha jár,fokozatosan kell hozzászoktatni a sétához.

Én háti hordozóban/Mei-Taiban is viszem,és igy majd ha kell később,nem a babakocsit fogom magammal vinni hanem ezeket a hordozókat.

2009. nov. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó volnék: ha figyelmesebben olvasnál, én "alig kétéves"-ről írtam :))A nagyobb gyereket nem fogod tudni háti hordozóban vinni, mert ha bele is fér, leszakad tőle a vállad. De ahogy a népnyelv mondja: "próba cseresznye" :))
2009. nov. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor ugy irnám hogy hasonloan vannak mint te.bocs.



a hordozóban háton meg nem érzed a súlyát,szerencsére nem ducibabám van.

2009. nov. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szerintem 1,5 kor körül - amint valaki írta - végleg elrakni a babakocsit elég korai.

2 éves kor körül már sokkal jobban el tudom képzelni, főleg, ha más megoldással váltja ki az ember a hosszú utakat (autóval, biciklivel, tömegközlekedéssel, stb.). Persze mindez nagyban függ a család életmódjától is! Én például hetente többször is, alkalmanként kb. 3-6 kilométert megyek a gyerekkel. A fiam 9 hónapos kora óta tud járni, rendkívül mozgékony, de azért 3 kilómétert, vagy annál többet nem gyalogoltatnék vele, még kis szünetekkel (megállás, ölbe kapás) sem, mert megutálná az egészet. Így inkább babakocsival megyünk ilyenkor. 19 hónaposan, a maga 87 centijével és 12-13 kilójával kicsit kilóg ugyan a sportkocsiban utazó "kisbabák" sorából, de hát jobb megoldást nem tudok. Ha ezt az utat (3-6 kilómétert) autóval tennénk meg, a belvárosi forgalom miatt majdnem annyi idő lenne, mint babakocsival...

Egyébként én ismerek olyan anyukát, aki 1,5 évesen elrakta a babakocsit, mert már cikinek tartotta. Aztán mindenhova csak autóval vitte a gyereket, aki 2,5 évesen szinte egy lépést sem hajlandó gyalog menni. Ezt csak azért írom, mert szerintem még mindig jobb a babakocsi, mint az ilyen autóhoz szoktatott gyerek.

2009. nov. 10. 09:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Na igen,akkor inkább babakocsi mint autó.

Abban totál elkényelmesedik a gyerek.

sose volt autónk,és ebben a gazdasági helyzetben nem is lesz,de nem bánom,nem szeretem.

(meg biciklizünk)

2009. nov. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!