Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hó körüli babátok miket...

16 hó körüli babátok miket mond? Esetleg semmit? És mennyit ért meg a beszédből?

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 20:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kisfiam 17 hónapos, érteni mindent megért, mond szavakat is Pl néni, bá(bácsi), Duna, elment, bement, baba, mama, papa, anya, apa, vau, cica, víz, inni, ló, pa(paci), épí(épít), gyere, barátai nevét is,cini-cini mú, kávé,... más most nem jut eszembe. Nagyon jól meérteti magát, ha akar valamit mondja a kezdő szótagot pl. most kapott legot, állandóan építeni kell vele, odaáll az ajtóba és mondja, hogy épí épí...Mi sokat olvasunk, nézünk könyveket, rengeteget énekelek neki és beszélek hozzá. sokszor innen vesz szavakat, amiket én magyarázok neki.Szerintem könyvekkel , mutasd meg ezt, mutasd meg azt játékkal nagyon lehet fejleszteni őket. Semmiről sincsenek még lemaradva, Ranschburg J. szerint egy gyerek akkor kezd el beszélni amikor akar. Egyetértek vele!
2009. nov. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Elég sok mindentt mond leírni mind nem tudom. De ha van valaki nálunk meg se nyikan. Mi kislányok vagyunk. A csajok csacsogósabbak szerintem. Ez majd később is így lesz valljuk be mi nők magunknak. Megérteni mindent megért. Hozd ide, vidd ki, tedd bele, rakd rá.Szépen meg lehet beszélni már mindent vele. Szavak amiket mond: Az alp szókincs amit úgy 11 hónaposan már mondott. apa, anya, papó mama,elbúj, vau, papu-ez a papucs stb.Most már mennek a nahezzebbek is. Traktor, kesztyü.számolni egy, kettő, három, stb.Valamelyik nap a "foss" azt mondta ki. Úgy, hogy nagyon kell vele vigyázzni mit mondunk előtte. Kérdeztem tőle, hogy van kaka mert pukizott és azt hittem, hogy kakált az apja meg rá vágta, hogy ez biztos foss volt mert tényleg úgy hangzott. Egész délelőtt azt mondta.
2009. nov. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Én is rengeteget foglalkozom vele, énekelek neki 1 napos kora óta, folyamatosan beszélek hozzá...

Könyveket olvasgatunk, sőt a 10 éves báttya is besegít.


A fiúk később kezdenek beszélni. Ez van.

Ügyesebbek a kiscsajok!


Foss, ez nagyon tetszett, barátnőm kislánya másfél évesen azt mondta mindig: bas*ki.

:)

2009. nov. 10. 11:36
 14/16 anonim ***** válasza:
16.5 hónapos lány. kb 1 hónapja mondja, hogy anya, de neki mindenki anya a tesó az apukája. 2 hete kezdi mondani, hogy anyi, tessék, kösz, pár napja, hogy cica, ma pedig hogy anya nézd. Megérteni mindent megért. saját babanyelvén gagyarászik, mondokákat mondja, énekel. Ilyenkor meg tudnám enni.
2009. nov. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia! EGy bölcsiben dolgozom, a mi csoportunkba 2 éves gyerekek járnak. A 12 gyerekből 4 tud értelmesen beszélni, a többiek egyáltalán nem, vagy csak pár szót mondanak. Úgyhogy nincs ok az aggodalomra!
2009. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek is!


Én nem aggódom, én is későn kezdtem beszélni. :)

De amikor megszólaltam, mint a vízfolyás, azóta is csak jön belőlem... :D

2009. nov. 14. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!