Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hó körüli babátok miket...

16 hó körüli babátok miket mond? Esetleg semmit? És mennyit ért meg a beszédből?

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 20:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ért mindent, mondani csak "mama", de azt mindenre, illetve állathangokat utánoz, néha kimond pár szót, aztán nem ismétli már többet.
2009. nov. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az enyém pont ilyen!

Kisfiú.

Mintha próbálná az inni szót, meg régebben mondta apa, de most csak kiabál neki: ÁÁÁÁ.

Meg mutogat mindenre.

Megért mindent.

Próbál kiabálni is, hogy gyere, meg anya, ha kimegyek a szobából, de persze fut utánam.

2009. nov. 8. 20:46
 3/16 anonim ***** válasza:

szia

szintén fiú, 15hónapos.

még mindig a mama,baba,anya(féle),ko,.ezek mennek.

de mindent megért,kérdés,hogy akarja-e érteni :)


a fiúk kettő éves koruk körül kezdenek beszélni.

2009. nov. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
15 éves fiam van, mondja, hogy pá-pá, baba, papa, kaka(ez a kacsa akar lenni, a kedvenc hűtőmágnese:)), háp-háp és gá-gá. Ennyi, de többnyire ő is csak mutogat "ö-ö-ö" kíséretében.
2009. nov. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, ő is nagyon sok mindent megért, még összetett feladatokat (pl. vedd le a kacsát a hűtőről hozd ide, tedd be a dobozba) is megért.
2009. nov. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát az én 15hos fiam se nagyon akar megszolalni.Mondja anya,apa,mama,tata meg avav és ennyi.Viszont amit neki mondok mindent megért.Nemtudom mikor fog beszélni.
2009. nov. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

alma, néni, bácsi, séta, labda, anya, apa, inni, autó, motor, baba, csirke, kutya, cica és még nem jut épp eszembe, hogy miket


rá kellett gyúrjunk a beszédére, mert le lettünk szúrva, hogy nem beszél

2009. nov. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem már 18 hónapos fiam van, de még mindig szinte SEMMI!!!


MINDENT megért, és hihetetlenül okos. (Nemcsak szerintem). :-)


Mindenre rámutat, és annyit mond, hogy "ez", és mutatja, hogy mit csináljunk vele, illetve hova vigyük. Kézen fogva húz mindenhova és kézzel lábbal elmagyaráz mindent. Mint amikor valaki egy külföldinek magyaráz, úgy csinál velünk. Amit rendszeresen mond: "nem", "anya", "ez". De más semmi!

2009. nov. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Bocs, még annyi, valaki írta: hogyan lehet "rágyúrni" a beszédre? Mit csináltatok? Én folyamatosan beszélek hozzá, de semmi.
2009. nov. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Úgy látszik majdnem mindegyik egyforma.

A nagyobbik fiam nagyon hamar beszélt, ezért furcsa nekem.

A kicsim is minden utasítást megért, "válaszol" is az ő nyelvén.

Kérdezem, hol a kulcsom? Erre ő szétteszi a kezeit, nem tudja. :)

Pelust hoz a tisztábarakáshoz, a pisiset kidobja, könyvben bármit kérdezek megmutatja, és mondja itt.

De még a traktort is meg mindent megismer.


Mutogatós mondókákat magától mutatja, hogy énekeljem neki, és közben mind a ketten mutatjuk.


Hihetetlen okosak, valószínű, hogy mostanság raktározzák a dolgokat, aztán majd annyit beszélnek, hogy meg is unjuk. :)


Valaki írta, hogy 15 éves kisfia.

:D:D:D

Gondolom hós?!

2009. nov. 9. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!