Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vezetnétek rá egy 3...

Hogy vezetnétek rá egy 3 évest hogy testvére lesz? Sokat beszélgettünk már róla de nem nagyon tetszett neki a téma. Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
2013. okt. 2. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

:-)

A gyerekek nem örülnek a tesónak, mert konkurencia.

Próbáld érdekessé tenni az ő számára, elmondani, hogy miért is lesz tök jó, bevonni a készülődésbe, mutatni róla képeket és NAGYON SZERETNI ŐT TOVÁBBRA IS!

2013. okt. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Valóban vannak olyan gyerekek akik foggal körömmel harcolnak a tesó ellen! Ez idővel megoldódik,és megenyhülnek,mutass neki képeket picikről,próbáld bevonni mindenbe ami a terhesség alatt zajlik.Gondolok itt arra,hogy ahogy majd növekszik a pocakod,mutasd meg neki,hallgatózzatok,énekeljetek a Tesónak,jó éjt puszi a pocakra stb. Nekünk ez bevált. :)
2013. okt. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Fontos kérdés ilyen esetben, hogy kislányról vagy kisfiúról van szó.


Kislánynál lehet próbálkozni az együtt fogtok babázni dologgal, hangsúlyozni az anyáskodást. Játékbabán mutogatni milyen lesz.


Kisfiúnál inkább a nagytestvér , a védelmező szerepet kell hangsúlyozni.


DE! Ha nem érdekli, hagyjátok, nem kell erőltetni. Ti akartátok a testvért, nem ő. Az első gyermek az aki volt egyedül, és át kell élnie azt a sokkot, hogy elveszti ezt a pozíciót. Nem kell ráerőltetni, hogy szeretgesse a pocakot, hiszen lehet nem is érti az egészet. Majd önmagától eljön az az idő, hogy megszereti, meg akarja ismerni. Viszont fokozottan kell rá figyelni, DE nem elkényeztetni emiatt.


A 2. 3. sokadik gyermek sosem éli át, milyen egyedül, egyszem gyermeknek lenni, ezért nagyon fontos az elsőszülöttre sok figyelmet fordítani!


Ne erőltess semmit, annál rosszabb lesz!

2013. okt. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kislányról van szó. Most érkezett pici baba a családba és érdeklődéssel figyelte a 9 hónapot. Születése előtt adott a picinek hajgumit meg az egyik plüss állatát. Egyszer azt mondta ha testvére lesz akkor vele is foglalkozzak. Ledöbbentem olyan komolyan mondta. Amúgy mindig az a kifogás ha tesója lenne összenyálazná a játékait:)
2013. okt. 2. 11:03
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

És valószínűleg össze is fogja:)


Jól meglesznek, ne aggódj

2013. okt. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

"A 2. 3. sokadik gyermek sosem éli át, milyen egyedül, egyszem gyermeknek lenni, ezért nagyon fontos az elsőszülöttre sok figyelmet fordítani!"


Kivéve, ha a 2.,3., sokadik gyermek legalább 8-10 évvel később születik, mint az idősebb tesói. ;)


Egyébként tetszenek a válaszok. :)

2013. okt. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó válaszokat kaptál én még annyit tennék hozzá,hogy mikor én vártam a második babánkat a fiam akkor volt 2,5 éves!Ő meg még nagyon azt sem értette hogy kistesó,pocakban a baba stb stb!Nem volt előtte példa mert rokonságba senki nincs nem is volt akinek tesója lett volna vagy születette volna!

na szóval én kivettem a Könyvtárból Bartos Erika könyvét Kistesó születik!

Ebből olvasgattam neki esténként így valamelyest leesett neki hogy miről is van szó!

2013. okt. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3,5 èves múlt a lányom,tesó mèg a pociban.

Már most szeteti a tesót. Ad neki puszit a pocimra ès sokszor megsimogatja,megölelgeti a pocimat.

Bár fèlek az elsö találkozástól,mit szól majd hozzá,de mivel olyan segìtökèsz,anyâskodó,nem hiszem, hogy gond lesz. Nálatok sem lesz, az termèszetes,ahogy viselkedik,de igaza van a nyálazást illetöen. :)

Ha nem az van,hogy csak a pici körül forog a világ.

Az is fontos hogy ne csak a pici kapjon majd a látogatóktól ajándékot,ez nagyon rosszul tud esni a gyerekeknek! Erre az esetre mi készülünk aprôsâggal neki ,valaki elfelejtenè,hogy a nagynak is hozzon valamit.

2013. okt. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!