Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális hogy attól félek...

Normális hogy attól félek hogy buta szülő leszek? Olyan aki nem tud segíteni a háziban stb.

Figyelt kérdés
Még csak 22 vagyok, és csak gondolkozok a gyerekvállaláson. De nekem tovább jutottak a gondolataim attól, hogy milyen lesz babázni. Elképzeltem ha már iskolás lesz, és sok kérdése lesz a világról. Mi lesz ha nem tudom majd őket megválaszolni? Vagy majd nem tudok neki segíteni a házi feladatban, és szégyenkezni fog, hogy csak neki van ilyen buta anyukája az osztályban.
2013. szept. 29. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj menni fog, én is aggódok néha amúgy, nem az iskolai kérdései, hanem az élet nagy kérdései terén, hogy azokra majd milyen okosságot mondok neki. De a suli dolgokban tuti tudsz majd segíteni, a tankönyveiben minden le lesz írva, csak elolvasod és elmagyarázod neki, erre tutira képes leszel!
2013. szept. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Ilyen aggodalmai mindenkinek vannak. De nem kell túlzásba vinni. Mert valójában egy gyermek születéskor három születés van: egy gyerek, egy anya és egy apa születik:)

És minden felmerülő problémát szép sorban megold. Olvasd el ezt a kis mesét, az előre túlaggódásról:)))

[link]

2013. szept. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, a legtöbb szülő nem ért ahhoz, amit a gyerek tanul. :) Segíthetsz majd neki könyvekkel, különtanárral, de amúgy: a legelején, mikor még kisikolás és esetleg segítséget kérne, ahhoz azért még csak értesz (olvasás, szorzótébla, környezetismeret...), később, mikor komolyabb dolgokat tanul meg már pont nem fogja a te segítségedet kérni. :)
2013. szept. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 besenyőpistabácsi válasza:
100%
Ezek a kérdések mindenkit foglalkoztatnak, de nem kell félni, ez ugyanúgy ki fog alakulni, mint az összes többi dolog. Az ő szintjén tudsz majd segíteni neki, azután mikor már sokkal nagyobb lesz, addigra megtanulja egyedül megoldani a problémákat. Mi diplomásak vagyunk, a gyermek a programozó lesz. Azt hiszed, mi tudnánk neki érdemben segíteni? Mikor kicsi volt, meg nagyobb, még tudtunk. Most csak abban tudunk segíteni, hogy rávezessük hogyan, milyen eszközöket használjon ahhoz, hogy boldoguljon! Már a gimnáziumban sem azt és nem úgy tanítják, mint nekünk. Sőt egy mai alsó tagozatosnak sem tudom úgy megoldani a matek feladatát egyből, ahogyan azt neki le kell vezetni. Ketten azért boldogulunk! Te is fogsz! :)
2013. szept. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10%
Nekem nincs türelmem hozzá, én is nehezen jártam ki az iskolát. Megfizetem neki a magántanárt ha szüksége van rá.
2013. szept. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez butasag, ezen ne agyalj,majd ha odajutsz, akkor megoldod vagy te, vagy a parod.

Nalunk a ferjem segit tobbet,o jo matekos,profi angolbol is.

2013. szept. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Férjem segit matekban a fiaimnak ,én pedig olvasás,környezet.
2013. szept. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!