Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam fél a kakilástó...

2 éves kisfiam fél a kakilástól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Visszatartja napokig. Laevolacon élünk, mégis vissza tudja tartani napokig. Emeljem az adagot? Vagy mit csináljak? Glicerines kúpot este kap egy felet, de az sem segít. Kajában nagyon válogat. Szinte semmit nem eszik meg, ami jót tenne nneki.
2009. nov. 6. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam ilyesmiről. Sztem kár agyonhashajtózni, azon görcsölni, hogy kakiljon, inkább megértőnek kell lenni vele. Biztos pszichés eredetű.
2009. nov. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
lehet pont amiatt fél, mert sokáig visszatartja, aztán ha végre sikerül, már nagyon kemény, esetleg megszúrja, fáj neki a kakilás. Próbálj minél több rostot megetetni vele, most pl sütőtök szezonja van, attól jó puhát tud kakilni. Másik ami természetes, van az ökonetnek lucerna kapszulája, az nagoyn hatásos, nem hashajtó, hanem ilyen rost"bomba", puát kakil tőle, minden nap, nem okoz neki kellemetlenséget. próbáld ki, nem vesztesz vele semmit
2009. nov. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azért hashajtózom agyon, mert képes 1 hétig visszatartani, akkor már olyan keményet kakil (már 3-4 nap után is), hogy ordít fél napot (míg vissza bírja tartani visszatartja), utána a híg széklettel jön a dugó".

A lucerna kapszuláról még nem hallottam, gyógyszertárban lehet kapni?

2009. nov. 6. 20:37
 4/12 anonim ***** válasza:
nem tudom, mi ilyen ökonetes-t szoktunk venni, de másik ilyen "természetes" cégnek is tudom hogy van ilyenje. Kérdezd meg, lehet tudnak adni. vagy ha ott nincs, gyógynövényes boltban nézd meg, hátha. más nincs írj mailt, valahogy megoldjuk :)
2009. nov. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ismerős a problémád, az én kislányom már nappalra szobatiszta,de kakilni csak a pelenkába hajlandó. De ha kicsit keményebb akaki, akkor visszatartja ő is. Úgyhogy mi is Laevolaccal élünk, nekünk ez bevált. Minden reggel éhgyomorra, tejjel kapja. Próbáld meg kikísérletezni, hogy mekkora adag kell neki ahhoz, hogy puha legyen a kakija. Én volt, hogy napi 7 ml-t adtam neki, most csökkentettem (napi 2ml-re), de már megint nem kakilt 2 napja... Úgyhogy vissza kell állnom a napi 3-4 ml-re.

HA egy-két napig nem kakil, próbálj meg nagy adagot adni neki éhgyomorra, egyszeri hashajtásra alkalmazható ez amódszer.

Egyébként a többieknek mondom, hogy a Laevolac nem hashajtó, teljesen természetes anyagokból van, cukros lötyi, és csak kicsit lazítja a székletet.

2009. nov. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
15 ml-t adtam reggel neki éhgyomorra tejbe, délben 10 ml, este 10 ml. Tegnap reggel már mondta, h kakilni kell és fáj. Ja és ma még egy egész glicerines kúpot is kapott. Többet nem merek adni neki. Ez a 3. nap, de azért ijedtem meg, mert fájt neki már tegnap is. Félek a bélcsavarodástól!
2009. nov. 7. 19:43
 7/12 anonim ***** válasza:
lehet hogy egy keményebb kakiláskor megszúrta a végbelét, esetleg ki is hasította a kaki és most sebes, de ahogy jön az őújabb "adag", az dúrja le a sebet és azért fáj neki. Vagy megint kemény és azért.
2009. nov. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én is azt hittem, mert mondta, hogy fáj, de éjjel megszültünk. Puha kaki volt sok levegővel. Úgyhogy azért fájt, mert fel volt puffadva, gondolom a levolactól. Borzalmas ez! Teljesen kimerít!
2009. nov. 8. 15:55
 9/12 anonim ***** válasza:

szerintem próbáljatok ki valami mást, lehet hogy a sok gáz csavarja a beleit, és az tudjuk milyen rossz érzés...

kérdezz rá patikában, vagy valahol hogy milyen készítmények vannak még.

2009. nov. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!!
2009. nov. 11. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!