Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves ikreim vannak....

Másfél éves ikreim vannak. Hogyan tudnám leszoktatni az éjjeli ivásról őket?

Figyelt kérdés
19 ÓRA KÖRÜL MEGISZNAK 3DECI KAKAÓT. FÉL KILENC KÖRÜL ALSZANAK EL TIZENEGY KÖRÜL KELNEK ÍNNI ÉS EGYSZERRE VISSZA ALSZANAK. ÉJJEL 2-3 KÖRÜL UGYANEZ. MIT TEGYÜNK?
2009. nov. 5. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
ne engedd el őket kocsmába
2009. nov. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
ez most komoly???
2009. nov. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Eleget isznak nappal? Nem tejre gondolok, hanem vizre vagy teára.

(És ne irj egyszives nagybetükkel, mert az azt jelenti hogy ordibálsz velünk - és a legtöbben nem szeretik a kiabálást.)

2009. nov. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem még nincsenek gyerekeim, de néha én magam is hasonló helyzetben vagyok (és nem is az ivás a gáz, hanem hogy ki kell menni vécére, és ettől megszakad a nyugodt alvás).

1. a kakaó édes, cukros, tehát emiatt meg is szomjazhatnak. próbálj nekik vmi nem cukrozottat adni, és kicsit korábban vacsoráztatni őket. 3 dl folyadék bizonyos felnőtteknek is elegendő mennyiség - lehet, hogy ez sok egy másfél évesnek egy slukkra. ezt nem tudom, csak gondolom.

2. lehet, hogy nap közben nem isznak eleget.

3. dicsérd meg őket, jutalmazd (csillag, szivecske stb.), ha nem kelnek fel éjszaka, hanem végigalusszák az estét.

2009. nov. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem csak egy van, de ő is ezt műveli. Nálunk baromi száraz a levegő, és keveset is iszik, de az utóbbi ellen nem tudok mit tenni. Párásítok ezerrel.

Mégis felkel egyszer. Ha nem adok neki inni, akkor addig ordít míg nem kap. Ezzel sem tudok mit tenni.

Bízom benne, hogy leszokik róla.

Ő is megissza a 3 dl tejet este, ráadásul ő fél kilenc fele és még így is kel.

Hát ez a jutalmazás dolog nálunk tuti nem jön be, nem hiszem hogy értékeli ebben a korban. Szerintem a kakóval sem lehet gond, gondolom nem töményen adod nekik, arról nem is beszáélve, hogy a mi korosztályunk nagytöbsége is este kakaóval ment aludni.

Lehet megszokásból kelnek és előbb utóbb elhagyják.

Sajna sokat segíteni nem tudtam, de kitartás Nektek.

Másfél éves kislány anyuja.

2009. nov. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
sztem ha nem hétkor, hanem hatkor vacsiznak, a pisilés is eltolódik korábbra. ki lehet az ágy mellé vizet készíteni, ha már egy picit nagyobbak.
2009. nov. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Másfél év alatt egyszer nem kiabáltam sőt még a hangomat sem emeltem fel hiszen nem is adnak rá okot, ha igen az is a mi hibánkból származhat. Azért írtam nagybetűvel mert nekem úgy könnyebb volt. Sajnos még nem gyakoroltam annyit.
2009. nov. 5. 16:30
 8/10 anonim ***** válasza:

A 14:24-es vagyok: nem bántani akartalak a kiabálós megjegyzésssel, csak arra gondoltam, hogy esetleg nem tudod, hogy fórumokban a nagybetüs irásmód kiabálást jelent - sz eszembe se jutott, hogy a gyerekekkel kiabálnál, bocs, ha félreérthetö volt.

Idöközben eszebne jutott meg, hgy tényleg lehet száraz ia a levegö nálatok éjszaka, és azért szmjasak a picikéid. Nekem is volt ilyen bajom az elsö babánál, a megoldás a több szobanövény volt. Ezek (pl. vizipálma, filodendron, zöldike, páfrányok) sokat párologtatnak és egyenletesen nedvesitik a szoba levegöjét akkor is, ha nem fütesz nagyon melegre. Lehet, hogy érdemes lenne kipróbálnod: nálunk eleinte 3 -4-szer is felkelt a baba inni, utánna meg szépen átaludta az egész éjszakát.

2009. nov. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
biztos hogy szomjasak? Nem lehet, hogy csak szep. .szorongásról van szó? Nekem 13 hónapos ikreim vannak és ők ugyanezt csinálják...mi kivesszük őket a kiságyból, ringatás és vissza. Bár mostanában a könnyebb megoldást választottuk, apával alszik az egyik gyerkőc, velem meg a másik. Tudom ezt sokan elítélik, de el lehet olvasni dr. Ranschburg Jenő pszichológus ezzel kapcsolatos írásait!
2009. nov. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a kilenc hónapos kisfiam minden este úgy kapja utolsó etetésre a tápszert,hogy nesquikket teszek bele, és végigalussza az éjszakát.Úgy gondolom, nem a kakaó a probléma.Csak azt tudom mondani,hogy nap közben itasd többet,akár sűrűn kevesebbet,vagy figyeld meg a levegőt,és ha kell,akkor párásíts.
2009. nov. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!