Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet leszoktatni az...

Hogy lehet leszoktatni az éjjeli ivásról?

Figyelt kérdés
Az a gondom,hogy sokszor fel kel a 2 éves kisfiam hogy igyon 1-2 kortyot aztán alszik tovább,de szerintem ez megszokás neki és ezért nem alszik végig éjszaka..na meg nyáron kezdődik a szobatisztaságra tanítás nehéz lesz ha éjjel is iszik:(
2011. márc. 24. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekel, 22 hónapos a fiam, szobatiszta 3 hónapja, de éjjel ő is ébred inni pár kortyot...ebből adódóüan nem alussza végig az éjszakákat, és reggelre tele van a pelus. És így nem lesz ágytiszta...Ha nem adok neki, akkor meg visít.... :)
2011. márc. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mennyire sokszor? 1-2 vagy több?

A sok ivás cukorbetegséget is jelenthet.

2011. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
min.2szer de van,hogy 3-4 szer is felkel..és szintén nálam is sír ha nem adok neki..csukott szemmel keresi az innijét..nem hinném,hogy cukorbeteg lenne semmi baja sincsen
2011. márc. 24. 14:20
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
30 éves vagyok, mégis felkelek éjjel inni - igaz, vécére is kimegyek. Nem hiszem, hogy ez akkora tragédia. :)
2011. márc. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A tesóm ezt úgy csinálta, hogy a kislánya cumisüvegébe egyre kevesebb vizet tett, aztán pár nap után, már fel sem kelt inni.
2011. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam 8,5 hónapos korától kezdve minden éjszaka az ágyába bekészítettem neki csöpögésmentes csőrösbe vizet, mivel onnantól ki tudta magát szolgálni, nem kellett felkelnünk hozzá. Persze nyáron a nagy melegben sokszor előfordult, hogy még egyszer meg kellett töltenem az itatóját, és egyúttal cserélnem is kellett rajta pelust. Már azt hittem, hogy az életben nem fogom tudni leszoktatni az éjszakai ivásról.

De most másfél éves, jön a szemfoga, és szanaszét rágta a szilikonos csőrösét, így vettem neki egy merev fejű csőröst. Ezt rakom be éjjel az ágyába, és ebből egyetlen árva kortyot sem iszik, de nem is kelt fel minket, nem kér inni.

Tehát bírta volna ő eddig is víz nélkül, de megszokásból ivott. Most, hogy tudja, csak ez a csőrös van, nem kell neki a víz éjszaka. Pedig mondom, korábban sokszor előfordult, hogy 6 deci vizet ivott meg egy éjszaka alatt!!

2011. márc. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

14:27-nek!

Ez nem tragédia,viszont nem olyan kellemes éjjel töbször felkelni csak azért mert megszokott valamit amit nem lenne muszály.Mellesleg ez azért sem olyan jó,mert ha iszik éjjel nem ám olyan könnyű megnevelni a szobatisztaságra.De persze biztosan tudod,hogy ez az egész nem akkora tragédia hiszen te is éjjel töbször felkelsz hogy megitasd a csemetédet és kelsz fel úgy,hogy hisztizik...

2011. márc. 28. 12:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nyugi kedves kérdező ne húzd fel magad, majd mindenki szépen megtapasztalja a gyermeknevelés nehézségeit is. Aztán szépen rájön, hogy az nem is úgy van, ahogy Móricka elképzelte.

Amúgy azt a variációt én is próbáltam, hogy pici vizet rakok az üvegébe, de ha azt megissza, újra kér pár óra múlva, max. annyi, hogy legalább nem iszik meg egy vödörrel. Ha meg mellé rakok az ágyába egy teli üveget, hogy szolgálja ki magát, ha szomjas, azzal annyi az össz probléma, hogy addig issza, amíg van, és ugyanúgy kezdődik elölről a móka, de akkor már átázott pelussal. :) Szóval nem egyszerű.

2011. márc. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

14:27 vagyok. Kedves kérdező, nem akartalak oltani, ha megsértettelek, bocsánat.


Ikreim vannak, kétévesek, fel szoktam kelni hozzájuk minden éjjel többször is. Egyiküket sem hagytam soha sírni. Nem a partvonalról osztom az észt, csak azt tapasztaltam, hogy ennél sokkal problémásabb dolgok is vannak a gyereknevelésben. :)

2011. márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értelek én:)De mivel nekem is jön a második babám jó lenne legalább ezért nem felkelni éjjel nem mintha nehezemre esne,de könnyebb lenne..igazad van angyobb probléma is van ennél..mint pl.nálunk is az hogy velünk alszik..bár ez sem olyan nagy mert nekem hiányozna is ha nem lenne mellettem...

Na mind1..majd leszokik valahogy...és én sem akartalak megbántani

2011. márc. 29. 12:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!