Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy két éves gyereket az éjszaki ivásról?

Figyelt kérdés

Lányom kettő éves múlt júniusban és még mindig felkel éjjel inni. Gyerekitalt iszik 2-3x is. Napközben vizet iszik, teát gyümölcslevet nem. Próbáltam, hogy vizet adok neki nem fogadja el, addig sír amíg nem adom oda a tápszert.

Koraszülött volt nagyon pici súllyal, úgyhogy éjjel 3 óránként kellett etetni szerintem megszokhatta, de hogy tudnám leszoktatni, valami ötlet?

Sírni nem szeretném hagyni, mert az 5 hós tesó vele alszik.


2010. aug. 21. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Le fog szokni magától is. Az unokaöcsém ugyanezt csinálta, majdnem hároméves volt, amikor először átaludta az éjszakát.
2010. aug. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
én is leszoktam róla ugyanis újabban már délután 3kor részeg vagyok estére meg tiszta józan :)
2010. aug. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű,hogy leszokik majd róla,mert a szervezete erre állt be. Ha nem hagyod sírni,akkor marad minden így.
2010. aug. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, hagyd sírni, az átszoktatás idejére költöztesd el a picit, vagy épp a nagyot, hogy ne legyenek egy szobában. Én is pontosan ugyanezt csináltam, unokaöcsém, másodunokahúgom detto, mindhárman vizet kaptunk éjszaka, a második este után átaludtuk az éjszakát. Persze, sír a pici, ha nem kapja meg, amit akar, de nekem anyukám azt mondta, hogy "Kicsim, ez van, nem kapsz mást, addig sírsz, amit akarsz, ha szomjas vagy, a víz is jó, ha nem vagy az, feküdj vissza szépen aludni." Sírtam, sírtam, de miután anyum meggyőzhetetlennek tűnt, egyszerűen visszaaludtam.

22/L

2010. aug. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom másfél évesen szokott rá,eleinte tényleg éhes volt, egyszer evett, de aztán odáig fajult a helyzet, hogy már óránként kelt és pár korty után visszaaludt. Na ezt már megszokásnak vettem, így egyszerűen mondtam neki, hogy nincs csak víz. Első éjszaka sírt egy darabig aztán visszaaludt, másnap éjszaka már csak pityergett, harmadik éjszaka elfogadta a vizet mint korábban. azóta visszaállt a rend, általában egyszer felébred, vizet kér, pár korty után alszik vissza.
2010. aug. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálok neki újból vizet adni hátha elfogadja.
2010. aug. 22. 19:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 23 hónapos korában szokott le az éjjeli tejről. Azóta teát kér. Van, hogy 4-szer, de olyan is van, hogy egyszer sem.
2010. aug. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!