Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a rengeteg ivásról?

Figyelt kérdés
Kislányom 20 hós és éjjel rengeteg teát iszik!Állandóan átázik a pelus is!Mi lesz ha jön a nyár?!
2009. ápr. 28. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy korlátozd! Örülj neki, így gondolom a kaki is rendben van. És a nyáron, meg láz esetén is tökjó dolog. Gondold el, milyen annak, aki nem tud két decinél többet belediktálni.

Egyébként amit figyelj meg. Mennyire sós a vacsi, eleget evett e, nem túl éhes és helyette iszik? Én ha még nem is ázik át, mindig kicserélem hajnal körül a pelust, hamár úgyis állandóan felkelt a gyerek (1 éves).

És van még egy valami, ami nem ijesztgetés, de biztonságból egy vérvétel, tudod a cukorbetegség egyik jele lehet a túlzott folyadékfogyasztás. De remélhetőleg nem ez van. Szóval ha jól megvacsorázott a babád, akkor próbálj a tea helyett vizet adni, meglátod, az annyira nem itatja magát és abból nem fog annyit inni, ez tapasztalat. Vagy tea helyatt imonádét adj, lehetőleg cukor nélkül, vagy csak pici barnacukorral, az oltja a szomjat, abból sem kell sok majd neki.

2009. ápr. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi!Vizet próbáltam,ordít a tea után!Ezt a barnacukros limót viszont mindenképpen kipróbálom!Vagy csak citromos víz.
2009. ápr. 28. 10:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is rentgeteget ivott kicsinek és most is(2 éves)én örültem neki mert nyáron is nem győztem neki adni de ez csak jó mert sajnos sok gyerek van aki nem hajlandó még a legnagyobb melegben sem rendesen inni!!!Sztem mi szerencsések vagyuk hogy ennyit isznak!!!Az átázott pelus meg sztem nem gond nekem csak egyszer kell felkelnem hogy tisztába tegyem de akkor sincs mindig átázva csak jó tele van:):):)Úgyhogy ne aggódj!!!!Ja és az én fiam se hajlandó vízet inni csak teát meg gyümölcslét!Sajnos:(:(:(:(
2009. ápr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké!Megnyugodtam!Köszi!
2009. ápr. 28. 11:15
 5/10 anonim ***** válasza:
úr isten, nehogy leszoktasd!!!!!!!az én lányom 1 éves és kétnaponta iszik 50ml folyadékot a tápszer mellett, mit nem adnék ha egyszer átázna a pelus, állandóan rettegek, hogy infúzióra kell mejd vinni nyáron, annyira nem iszik, nem tudunk vele mit csinálni.JÓ NEKED!!!!
2009. ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi 6-8 dl. iszunk viz,tea mikor mi.500ml tápszert.Én éjjel csak vizet adok neki és azt sem mindig kér.A tea édes és na ná hogy mind meginná.A viz egészséges a vesének az kell,én pl.csak azt ihatok.Inni kell,de vizet.13 hónapos babika anyuja.Szokjon rá a vizre mert majd érkezik a szörp.
2009. ápr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
azert ne idegesitsd magad mert az en kislanyom is nagyon sokat iszik viszont a cukorral nagyon vigyazz,mert a baratnom kislanyanak az allando cukros teatol 6eves korara majdnem egy ep foga sem maradt az egesz ovis eveket ilyen felig letort fekete fogakkal jarta.probald a cukrot csokkenteni s minel tobbet mosni a fogat.
2009. ápr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kösz mindent!Fogmosás rendben van,cukrot minimálisra csökkentem!Barátnőm javasolta az ízesített vizeket!Azok jók?
2009. ápr. 28. 13:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem jók azok sem!Tényleg probáld meg a vizet,ma nem tetszik,talán holnapsem,de elfogja fogadni.Nappal probálkozz ne éjjel.Ez a hét már nem oszt és nem szoror.Ha szomjas inni fog,és egy ideig ne adj édeset.De van mégegy megoldás,legyen szobatiszta,a fiam is ilyenkor lett.Jönnek a melegek ugy is.Csak ö a vizböl ivott sokat és nem volt más megoldás.2 orát sem birta ki egy pelus.Ö éjjel pár kortyot ivott csk.
2009. ápr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Járunk már rendszeresen wc-re,van,hogy egész délután nincsen pelus rajta!Akkor víz!Ez a legjobb!Köszi
2009. ápr. 28. 16:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!