Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rémes anya lettem, hogyan...

Rémes anya lettem, hogyan változzak meg?

Figyelt kérdés
Másfél éves kisfiam van, neki pedig egy kiabálós anyja. Nagy hasam van már a kistesóval, és nem tudok már ugyanúgy teljesíteni. Nem tudom emelgetni, fáj mindenem, hullafáradt vagyok, Apa dolgozik, nagyszülők messze, saját gondokkal. Kiborulok, hogy nem tudok időnként ledőlni, vagy amikor szúr ill. fáj a hasam, és kiborulok, ha már remegek az éhségtől, de a kisfiam nem hagy enni, nem alszik el egyedül, ordít, türelmetlen, hisztis. Nem voltam soha kiabálós, de az lettem, egyszer csak elszakad a cérna, és leordítom a kisfiam fejét, hogy "hagyd már abba a nyavalygást, nem csak Te vagy a világon, hogy lehetsz ilyen önző, mikor fogod már fel, hogy nem lehet, stb..." Gyakran akkor is arrogáns vagyok Vele, ha semmi rosszat nem csinált. Egyre idegroncsabb leszek, mit tegyek? Ne pszichológust írjatok, a fő baj, hogy nem tudok pihenni napközben, és tényleg rettegek, hogy koraszülött lesz a második. Elsővel veszélyeztetett voltam, ahhoz képest hajmeresztő dolgokat csinálok. El vagyok keseredve.
2009. nov. 5. 12:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát én is pont ebben a helyzetben vagyok, főleg mostanában, hogy jönnek sorban a rágófogai és hajnali 3-4-kor kel, hiába viszem át magam mellé, akkor meg agyonrúg ámomban. Vagy virrasztunk vagy rúg vág, jobb esetben dumál éjszaka. Folyamatosan mondja, de tudnám mit???? Már az agyamra megy.A délelőttök borzalamsak számora, alig bírok magamhoz térni, hulla vagyok, na mire sikerül, jön a hiszti, akkor menni kell, mindegy hova csak menni. Aztán alszik, bár néha azt is kihagyja, ami al legrosszabb mert főzni se leeht, mert ő pont akkor akarja verni a gáztűzhelyt... Na nem is részletezem. Egy kis citromfű tea, néha segít, próbáld ki, ja meg sok magne b6, na ettől nyugodt leszek egy darabig, napi 2 kávé plusszba. Ezekkel hogy állsz? Ja és próbál el elszámolni 10-ig míg reagálsz valamire. Nézz róla bébikori képet, hogy milyen kis aranyos. Na én ezeket szoktam. 16 hónaposa kisfiú és 21 hetes pocaklakós kislány anyukája
2009. nov. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egy kis időt szakítani magadra. A férjed tud ebben a legkönnyebben segíteni. Nálunk is hasonló a helyzet. Hétvégenként ha legalább egymagamban főzhetek, már az is kikapcsol. 1,5 éves a kisfiam és 32. hetes terhes vagyok. Nálam is elszakad néha a cérna és ordítok. Kezd akaratoskodni, a férjem késő este jön haza. Nem könnyű egy anyukának sem. Valaki kimondja, valaki rózsaszín ködként tüntet fel mindent.
2009. nov. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én is rémes vagyok, úgy érzem.

34 hetes vagyok, a lányom 2 éves múlt. Bölcsis, de beteg most is és nyűgös.

Éjjel 5-6 szor kel amúgy is.

Én is beteg vagyok. Segítségem nincs, anyósék fújnak rám, utálnak, ez is megvisel, és ki vagyok idegileg.Párom meg birka és ő csak hümmög meg hallgat...sajna a gyereken csattan néha az ostor, igaz ő sem könnyű eset.És azért ő már sok mindent megért és mégis.Pedig mindent igyekszem megtenni neki(normális keretek közt). Minden nap játszok vele és kiviszem a levegőre és mégis ez van, ha dolgom van főzés stb... együtt csináljuk, tehát azzal nincs gond.

Remélem a picinek a pocakban nem lesz baja és azt is, hogy a hormonoktól is vagyok ilyen dilis.

2009. nov. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!