Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mièrt nem beszèl? 2...

Mièrt nem beszèl? 2 hèt mulva 2 èves lesz a kisfiam ès nem beszèl. Anya apa èsa testvère neve. Mutogat hogy mit szeretne kozben kàààà -zik.

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Eltérő ütemben fejlődnek a gyerekek.

A fiad teljesen normális.

Ha egy fél év múlva is ugyanennyit tud, akkor érdemes szakemberhez fordulni. Még nincs lemaradva semmiről.

2011. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én 2 éves fiam is csak ennyit beszélt, egyébként meg mutogatott, nyökögött. Most 4 és néha könyörögnöm kell neki, hogy maradjon csendben. :)

A kisebbik most lesz 2, de ő sem mond túl sok mindent: anya, apa, igen, nem és ma először kimondta a tesója nevét. Ha valami kell neki, akkor meg üvölt mint a sakál! :)

2011. nov. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen az èn fiam is uvolt mikor valami kell neki...
2011. nov. 22. 18:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondókázzatok sokat, az segít.
2011. nov. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

21hónapos volt a fiam, azt hittem sose fog beszélni, aztán 25hónaposan csak 5perc csendért imádkoztam már.

29hónapos: "azért sírok, mert... elfelejtettem" be nem áll a csipogója lassan fejből mondja a Mulant oda vissza, pillanatok alatt elsajátít úúj szavakat.

2011. nov. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hihetsz az első válaszolónak. (A 3. szülinapon se késő pár szavas, egyszerű mondatokban beszélnie.)


Sok jó válasz érkezett. Az előző beírás például alátámasztja azt a pszichológiai tapasztalatot, mely szerint már a csecsemő is sok minden ÉRT (értelmez, felfog) abból, amit mondanak neki, azonban a beszéd, tehát a gondolatban már összeállt szavak kimondása, és az arra való igény fáziskésésben van a szavak, mondatok értéséhez képest a kisgyermekek fejlődése során, ami természetes folyamat. És mivel sok mindent felfog a szavakból, mondatokból már a csecsemő is, nem ritka a beszédfejlődésnek - az előző beíró által is jelzett- váratlan megindulásra, pozitív lendülete.


A kisgyermekek fejlődése kapcsán itt írtam továbbiakat (sorrendfüggő a beszédfejl., szobatisztává válás, stb.) :


nov 22-én, 21:25

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. nov. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Még annyit hozzáteszek: az első beíró bár tényleg jót írt, de pontosítanám annyiból, hogy kb. 4 éves korig nem igazán az jellemző, hogy eltérő ütemben fejlődnek a gyermekek, hanem más és más sorrendben fejlődnek adott gyermeken belül a különféle képességek (szobatiszt., járás, bezédfejl.), más picurokhoz képest, így a gyermekek több, mint 90%-a minden alapvető képességben utoléri egymást a 4. életévükre. (Erről szól egy másik kérdésre írt válaszom, amit belinkeltem az előbb.)
2011. nov. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert így is hatékonyan meg tudja értetni magát. De azt olvastam, 3 éves koráig nem kell aggódni. Addig is elősegítheted a fejlődését, ha kevésbé gyorsan és pontosan érted meg a mutogatását, hagyd néha picit erőlködni ("nem értem, mit is szeretnél, kisfiam?"), és ha megvan, mit szeretne, mondd ki neki a nevét ("az almát? tessék, itt van").
2011. nov. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a vàlszokat.Kicsit azèrt elkeserit ,hogy mèg nem beszèl,de megnyugtato vàlszaitok segitettek:)
2011. nov. 23. 20:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!