Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tanácsoltok, mit tegyek?

Mit tanácsoltok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kislányom 18 hónapos múlt, egy hónapja jár bölcsibe. Azt szeretném előre leszögezni, hogy imádom, és ő a mindenem. De az utóbbi hetekben minden nap (többször is kiborít). Néha már kiabálok, vagy emelt hangon beszélek vele. Amitől kivagyok, hogy nem fogad szót egyáltalán. Mikor már sokadjára kérek valamit, és megemelem a hangom, akkor is tojik a fejemre. (pedig volt már rá példa hogy kikapott ez miatt). Mikor bekötöm vagy kikötöm a gyerekülésből jön a hiszti, rugdalózást. Mikor öltözünk szintén. Ráadásul van két babája, azok nélkül sehova. Ez még nem is lenne baj, de miért van az, hogy pl. amikor megyünk a lépcsőn, elkérem tőle a babákat (mert velük nem tud fel vagy lejönni a lépcsőn) akkor már hisztizik értük, pedig szépen elmondom neki, hogy segíteni akarok, és hogy ha fel vagy leértünk odaadom őket. Ha nem az van és azonnal amit kigondol már hisztizik. Én ettől kiborulok. Nem értem, hogy miért játsza azt hogy nem érti amit mondok neki. Mert tudom hogy mindent ért. Segítsetek lécci....
2009. nov. 4. 13:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és pont tegnap voltam szemtanuja a bölcsiben, hogy az egyik kisgyerek odament hozzá, csak megsimizte a fejét, de ő már sírt is, mintha bántaná őt a kisfiú. Pedig láttam, hogy nem.
2009. nov. 4. 13:19
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Huhh...hát, én itthon vagyok a kisfiammal, és hasonló a szitu, vannak nagy hisztik, ugyanez, hogy azonnal ordít, és én is türelmetlenné válok a harmadiknál kb., és sajnos megemelem a hangom. 7. hónapban vagyok a kistesóval, és néha már sírva magyarázom neki, hogy pelenkázáskor ne rugdosson. Nagyon nehéz. Nálunk az van, hogy amikor megjön Apa, du. vagy este, én elmegyek lehiggadni, hacsak a sarki cukiba vagy akármilyen boltba is, és mire megjövök, már újra tudok mosolyogni. Nem tudom, miért tesznek úgy, mintha nem értenék, mi van, talán kinövik. Mindenesetre jó mély levegőket kell venni...én megértelek, de nem tudom, hogyan lehetne változtatni ezen! Hátha ír valaki tanácsot, én is várom!!!
2009. nov. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Korán kezdi.:o) N de viccet félre téve, nyilván így reagálja le az új szituációt, hogy bölcsis lett. Ez neki akkor is nehéz váltás, ha a bölcsiben szuper jól érzi magát, hiszen eddig non stop veled volt.

És hogy mit lehet tenni?

Nálunk legjobban a figyelem elterelés jött be, amit a hiszti kirobbanása előtti pillanatban érdemes bevetni: "nézd, ott egy kutya!", vagy: "milyen szép sálja van a néninek" ,vagy, énekeljük együtt azt a dalt hogy...", ha a babái nála vannak, az autónál megpróbálhatod, hogy: " a baba most ki akar szállni és sétálni (nekem azt mondta)" ilyenek, csak a fantáziád szabhat határt... Ha meg épp nem jön be semmi, akkor türelem, sok-sok türelem.És mielőtt robbannál, gondolj arra, hogy még csak másfél éves, és nem Téged akar szivatni, kisgyerek. Ha meg végképp nem megy, akkor robbanunk, nem baj, ezt is látnia kell néha... kitartás, vége lesz ennek is... (aztán jön a kamaszkor :o)

2009. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezena korszakon is túl kell lenni, nincs mit tenni. Nálunk ugyanígy volt, én is állandóan kiborultam és féltem, hogy milyen hisztis lányom lesz, de pár hónap alatt túl volt ezen a korszakon. Pont ma 3 éves és már nagyon régóta egyáltalán nincsenek hisztijei.
2009. nov. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó válaszoló!

Boldog szülinapot a kislányodnak!

2009. nov. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
köszönjük szépen a jókívánságokat és kitartást kívánok neked!
2009. nov. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, most láttam, hogy nem a kérdező kommentje volt, de ha te is ilyen szituban vagy, akkor természetesen neked is kitartást kívánok!
2009. nov. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Lehet durván hangzik de nálunk máshogy oldódott meg a hiszti kérdése:már sokadik -sokadik végig hisztizett és mindehol leégek a gyerekkel nap után az esti füdetéskor a szokásos hiszti elindulásakor felkaptam a kicsit és sutty a zuhanyba.Ruhástól kb 2 mp-ig rá a vizet és utána gyoran levetköztettem.Persze szegény mint az őrültek úgy sírt kb 3 másodpercig de komolyan.Mintha elvágták volna a sirókáját olyan nyugodtan elkezdett játszani a vízben és azóta sincs semmi hiszti.Ez kb 1 éve történt akkor 1,5 éves volt a drágám.Tehát az ősi módszer amit a nagyanyám tanácsolt az vált be.
2009. dec. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!