Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvegyem most a cumit, vagy...

Elvegyem most a cumit, vagy várjak még? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Két és fél éves a kislányom, nagyon ragaszkodik a cumijához. Szerintem sokat segített a bölcsibe beszokáshoz is. Februárban jön a kistesó, a párom szerint vegyük el a cumit most már tőle, én nem szívesen tenném.
2011. nov. 18. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:

kiváncsi vagyok a válaszokra.


nekem 21 hós lesz mikor jön a tesó, szerintem nálunk még korai lenne elötte elvenni, pedig a terv az volt, hogy 2 éves koráig leszoktatom, de így....

2011. nov. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne vegyétek el tőle most, mert ezt is a tesó "számlájára" fogja írni. Majd, ha megszületik és látjátok, hogy milyen viszonyban lesz vele, ha nagyon megviseli a tesó érkezése, akkor hagyjátok még (az én lányom majdnem 3,5 éves volt, amikor eltűnt a cumi). Ha úgy látjátok, hogy imádni fogja, akkor kérjétek meg, hogy "adja oda a tesónak", és akkor kap cserébe valami szépet, ami csak az övé, mondjuk egy társast, amivel csak veletek jászik és nem kell bevonni a tesót.


Ez az én véleményem, ha nem jó, akkor bocs.

2011. nov. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem venném el. Ha majd esetleg látja a tesó szájában, akkor megint csak vágyakozna rá. De azt is lehet, hogy majd megmondani neki, hogy ő már milyen nagy és ügyes, nem adná e neki a kistesónak? Hátha magától nekiadja 'örökre':)
2011. nov. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bölcsi meg kistesó, azért ez elég nagy trauma és még az imádott cumit is elvennék tőle. Én nem tenném.

3 éves kor körül sztem már oké, akkor kisebb fortlyokkal ki lehet csikarni tőlük. Pl. barátnőmékhez jött a Mikulás, aki egy náluk sokkal szegényebb pici babának akart vinni egy cumit, de nem volt neki. A kisfiú odaadományozta az övét a szent ügy érdekében :)

2011. nov. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak az egyik gyerek cumizott. De mire megszületett a kistesó elvitte a cica azt is. Igaz, nekem fiatalabb volt a gyerek (nem volt 13 hónapos), de 2 nap alatt sikerült a művelet.
2011. nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek:)

Marad a cumi:)

2011. nov. 18. 14:54
 7/9 anonim ***** válasza:
3 éves lesz a fiam, alváshoz cumizik. Máskor nem kell neki, elrakjuk a szekrénybe és kész, de amikor nyűgös, fáradt, akkor szüksége van rá. Nem gátolta/ja semmiben. Januárban születik a tesó, szinte mindenki érezteti, hogy már le kéne tenni, de én nem fogom elvenni tőle, főleg nem most. Majd meglátjuk, hogy alakul a testvérviszony, és esetleg majd a huginak "adjuk" valamikor.
2011. nov. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most se, de máskor se vedd el tőle a cumit, mert ez neki olyan függőség, mint a dohányosnak a cigaretta. Majd ha már nem annyira használja, lehet vele alkudozni róla, de ha más nem, mire oviba megy le fogja tenni, mert azt látja, hogy a többiek sem cumiznak, így neki sem fog kelleni.
2011. nov. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Heti 3 nap bölcsibe jár, ott nem is kell neki, biztos azért mert senki nem cumizik,csak alváshoz kapják meg. Itthon gyakrabban kell.
2011. nov. 18. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!