Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodáskorú gyermekek anyukái!...

Óvodáskorú gyermekek anyukái! Oltatjátok a gyereket a H1N1 ellen?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok. 5 éves a nagyobbik lányom és van egy fél éves kistestvére. Félek hazahozza az oviból a betegséget és nem csak ő hanem a kicsi is megbetegszik.

Oltassam vajon a nagyobbik lányom és magunkat? Kinek mi a véleménye és ti hogyan cselekedtek?


2009. nov. 3. 11:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%
Velem még soha nem írattak alá semmilyen papírt a kötelező oltásokkal kapcsolatban.
2009. nov. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Szomorú, mert már majd 2 éve alá kell íratnia minden védőnőnek a kötelező oltások előtt. Persze attól még kötelező de attól még aláíratják.
2009. nov. 4. 07:51
 13/22 anonim ***** válasza:
84%

Kötelező oltás előtt én sem kaptam soha nyomtatványt,amit alá kellett volna írnom.De ha egyszer kötelező,akkor nem mindegy,hogy alá írom-e,vagy sem?

A H1N1-gyel kapcsolatban:

Sok kismamával beszéltem-én is az vagyok,20 hetes-

senki nem oltatja be magát.Bizonytalan vagyok a családot,és a nagyobb gyereket illetően is.Férjem minden évben felveszi a hagyományos inf oltást,krónikus beteg lévén a doki rábeszélte az új típusúra is.Bővebb család nem akarja magát beoltatni,így én sem vagyok védett,és a 3,5 évesem oviba jár,szóval elég sok helyről be lehet szerezni a betegséget.

Mégis azt gondolom ,nem oltatom be magamat,sem a gyereket,mert ha mutálódik a vírus,akkor már nem hatásos ez az oltás.Babára nézve pedig az ég világon senki nem tudja megmondani,hogy nem ártalmas-e,mert KISMAMÁKON NEM TESZTELTÉK!!!!!!!

2009. nov. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Végül úgy döntöttem oltatjuk magunkat és az 5 évesemet is. A kicsikém még csak fél éves, ő nem kaphatja meg az oltást de talán ha mi oltatjuk magunkat akkor a kicsit is védjük valamilyen szinten.


Ha mutálódik a vírus tényleg nem tehetünk semmit, de amíg nem addig is megtettünk mindent az oltással ami a kezünkben van. Nem?

2009. nov. 4. 10:37
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű döntés...a 7éves fiam is hozta a papírt,nálunk ajánlja az orvos ,aki családját már leoltotta ,unokáit még nem mert nincs gyerekszérum még,fogalmam sincs hogy azok akik leoltatták a gyereket honnan vették,mert itt még felsem tudják írni az ingyenes receptet!Férjem külföldre készül.még gondolkodunk,teljes a káosz nálam 50-50% az esély a két változatra! Az azért zavar hogy hiány van a patikában 10nap! mire ideér,vajon nincs legyártva????????
2009. nov. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
53%

Valaki ezt írta "A férjem főnökei is és a környezete is mind beoltatta magát (elég jómódúak, sőt túlságosan is). Ezek alapján én is beoltatnám magunkat"... ez most komoly:S?! Na neeeee:S.


Érdekes, hogy külföldön élő kismamák szinte mindegyike azt mondja, hogy náluk tilos, vagy erősen _nem ajánlott_ beoltatni magukat. Ha rákerestek a H1N1-es kérdésekre, elolvashatjátok, hogy külföldön mi az általános szemlélet ezzel kapcsolatban.


Tiszteletben tartom más véleményét, hisz az ő, vagy családja életéről van szó, én pedig csak a saját véleményemet mondtam el! Szóval én 31 hetes kismama vagyok, de nem oltatom be magam. Soha nem is adattam be ilyen "védőoltásokat". Lehet mások szerint felelőtlenség, de még jó, hogy a saját testemről én dönthetek.

2009. nov. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak üzenem, hogy most még a saját testedről döntesz,de ha megszületik a gyereked már az Ő sorsáról is te fogsz dönteni és nem lesz ilyen egyszerű a válasz.
2009. nov. 5. 08:25
 18/22 anonim ***** válasza:

Én vagyok az aki a "jómódú" választ írtam. Ha nem érted mire gondoltam ezzel, akkor ha gondolod priviben megírom, hogy pontosan mire is gondoltam. Sajnos már az egész országot ezek az általam "jómódúaknak" nevezettek irányítják. Ha Ők beoltatják magukat, akkor biztos hogy van benne valami, ami miatt megtették. Nem nagyon adnak olyan dolgokat amivel tuti, hogy árthatnak maguknak!!!!

GONDOLKOZZ!!!!

2009. nov. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak üzenem hogy te mennyire vagy biztos abban hogy ugyanazzal oltatják magukat a "jómódúak", mint amit te kapsz?

Egyébként nekem azért bűzlik ez annyira, mert azt mondják hogy ez a H1N1 vírus új keletű. Akkor viszont hogy lehet az hogy az oltóanyag gyártási dátumánál 2007 es év van feltüntetve? Ez csak nekem furcsa?

2009. nov. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Csak annyit tennék hozzá,hogy nálunk(egy kisebb város)az ÁNTSZ_esek közül SEM oltatta be magát senki!!!!Sem a házi orvosok sem gyermekorvosok nem ajánlják!!!Mi volt a helyzet a madárinfluenzával?Az állam előre bevásárolt az oltóanyagból és most a kutyának sem kell!!!Ezért vannak kétségbe esve a honatyák:)Azzal mi a helyzet aki már beoltatta magát(tojás allergiás) és erre ma reggel közlik,hogy tojásallergiásan csak kórházi felügyelet mellett szabad az oltás!!
2009. nov. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!