Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodáskorú gyermekek anyukái!...

Óvodáskorú gyermekek anyukái! Oltatjátok a gyereket a H1N1 ellen?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok. 5 éves a nagyobbik lányom és van egy fél éves kistestvére. Félek hazahozza az oviból a betegséget és nem csak ő hanem a kicsi is megbetegszik.

Oltassam vajon a nagyobbik lányom és magunkat? Kinek mi a véleménye és ti hogyan cselekedtek?


2009. nov. 3. 11:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Sem 4 és fél éves,sem 2 éves gyermekünket nem oltatjuk be(gyermekorvos és eü-s rokonok tanácsára)!Sőt,magunkat sem a férjemmel:)

32 hetes kismama

2009. nov. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én most döntöttem el, hogy beoltatok mindenkit a családban. Másfél hónapos kisbabánk van. A 2 éves fiamat is...

2009. nov. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%
Pont ezt akartam én is kérdezni!!! A férjem egy betegsége miatt olyan injekciókat kap, aminek immungyengítő hatása van, ezért neki kimondottan ajánlják. Ráadásul a normál influenzával mi be szoktuk oltatni magunkat, és soha nem volt semmi bajunk. A férjem főnökei is és a környezete is mind beoltatta magát (elég jómódúak, sőt túlságosan is). Ezek alapján én is beoltatnám magunkat, de annyian ellenzik, hogy már nem tudom mit tegyünk. Szerintem azért be fogjuk oltatni magunkat. Azt nem tudom, hogy szoptatás alatt lehet-e, mert erről soha nem beszélnek, csak a gyerekekről és a kismamákról.
2009. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
Én nem merem. Félek a mellékhatásoktól.
2009. nov. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
Semmit nem tudnaka mellékhatásokról, én nem oltatnám be a helyedben a gyerekeket.
2009. nov. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok, én is szoptatok. a kismamák beolthatóak, ebből következik, hogy a szoptató anyuk is.
2009. nov. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
100%

Én beoltattam a 4 évesemet, és az egész családot. A kisebbik gyerekem fél éves, őt még sajnos nem lehet.

Nem értem meg azokat, akik ezt nem teszik meg és kockáztatnak valami sokkal rosszabbat. Nekünk a gyerekorvos egyértelműen ajánlotta. Egy időre engem is meghülyített ez az oltás-ellenes hangulat, de rájöttem, nem fogok rettegni, hogy elkapjuk, amikor van megoldás. És ha mindenki így gondolkodna, nem is lenne járvány.

2009. nov. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
Miért? Járvány lenne? Lemaradtam valamiről?
2009. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

14:17 nek üzenem hogy nem azért nem oltatom be a gyerekemet mert éppen nem akarom, hanem azért, mert ez a szérum az 1960 as évekbeli víruson alapul. Akkor is volt H1N1 (csak más néven).Akkor sem hatott csak a beoltottak 40- 60 %nál.

Én nem találtam senkit aki (orvos) aki azt mondta volna hogy nyugodtan oltassam be a gyerekeket. Ha annyira fene biztos ezzel az oltóanyaggal kapcsolatba minden akkor miért csak saját felelőségre adják be? Miért nem vállalják fel a felelősséget?

Vannak a kötelező védőoltások azoknál nem kérik a szülő aláírását.Vajon miért?

Én továbbra sem merem beadatni.SAJNOS!

2009. nov. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak írom, hogy már a kötelező védőoltásokról is van nyomtatvány/tájékoztató amit a védőnő a védőoltás beadása előtt aláírat a szülővel.

Úgyhogy ezt megcáfolom, hogy azt nem íratják alá.

2009. nov. 3. 18:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!