Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Előfordult már másnál is,...

Előfordult már másnál is, hogy a kisfia, kislánya félt a mikrótól, mosogéptől?

Figyelt kérdés
Kisfiam 21 hónapos,nemrég kezdett el félni a mosógéptől,mikrótól,hajnyírótól,előtte soha nem volt semmi gondja velük.Tudtommal nem történt semmi kellemetlen élmény ezekkel kapcs.,ezért aggódom hogy mi baja lehet.Elvigyem orvoshoz?
2009. okt. 31. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Az élet szerintem arról szól, hogy félünk valamitől. Te attól félsz, hogy elüt a villamos, elveszted a munkád, stb. De megtanultad felmérni ezeknek a valós kockázatát, ezért nem rettegsz tőlük, ha épp nincs rá komoly okod (pl. nem jelentették be, hogy elküldenek 10 embert a munkahelyedről). A gyerekek egy bizonyos szellemi szint fölött ugyanúgy elkezdenek félni dolgoktól, míg meg nem tanulják felmérni, hogy az mekkora valódi veszélyt jelent. Ha mondjuk 3-4 évesen is fél a mosógéptől, vagy a mikrótól ,akkor szerintem érdemes lehet pszichológushoz elvinni, addig fölösleges. De láttam nagyobb (5-6 éves) gyereket is, aki félt a nagyon hangos dolgoktól (pl. porszívó). Nem tűnt azért orvosi esetnek ezzel együtt sem, szerintem ma már felnőttként nemigen ijed meg tőle.
2009. okt. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
22%
Vidd el orvoshoz, hátha teljesen degenerált lesz
2009. okt. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én másfél éves kislányom a gyurmától fél. Az is furcsa, nem? Szerintem nem kell emiatt orvoshoz vinni. Lehet, hogy eddig egyszerűen nem is figyelt rá, most tűnt fel neki, hogy esetleg veszélyes is lehet, mert hangos.
2009. nov. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam nagy szerelő,gép mániás(22 hós).Viszont ha bekapcsolom a hajszárítót elszalad,az apja ha csak megfogja a dekopir fűrészt sírni kezd.Pedig a flex,porszívó.... nem zavarja,sőt utánozza a hangjukat.
2009. nov. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom a hajszárítótól, turmixgéptől, porszívótól és vízforralótól fél.Ezektől ordít. A fúrót már kezdi megszokni, mert felújítás van a szomszédunkban. A sütőt magától elnevezte robotnak (szerintem attól is fél egy kicsit), a mosógépre meg azt mondja, hogy felrobban, amikor centrifugáz. Amúgy 2,5 éves.

Minden gyerek fél valamitől. Szerintem sokan lennének a várótermekbe, ha mindenki orvoshoz fordulna. Majd kinövik.

2009. nov. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam (17 honapos) a porszivotol es a trumix geptol fel, a mosogepet viszont imadja, mindig segit bekesziteni a mosnivalot es segit kiteregeti is, tudja, hogy hova kell betenni a mososzert, oblitot. Szerintem par het mulva rabizhatom a mosast. :))

Ne aggodj, szerintem csak azert fel toluk, mert hangos. Majd kesobb, ha nagyobb lesz, nem fog felni. Nem kell emiatt orvoshoz vinni.

2009. nov. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kinövi majd! Az én kisfiam a turmixgéptől, a porszívótól, és a centrifugától félt rettenetesen. Aztán szépen megvizsgáltuk közelről és szétszedtük mind a három tárgyat együtt, megmutattam neki, melyik hogyan működik és azóta ez a mániája, szereli őket. (Dokihoz el ne vidd, nincs az az orvos, aki egy ilyen dolgot komolyan venne.)
2009. nov. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. nov. 2. 15:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is félt mindentől ami hangosan szólt,de 3 éves korára kinőtte!
2009. nov. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!