Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Előfordult már gyermekednél...

Előfordult már gyermekednél valamilyen fajta kényszermozgás?

Figyelt kérdés
2 éves fiam mostanában emelgeti mind a két kezét a magasba. Eddig azt hittem azért csinálja, mert hosszabb volt a pulcsi ujja és így húzta feljebb. De most már akkor is csinálja ha rövid ujjú van rajta. A karnyujtás után meg a vállával megdörzsöli a fülét. Összefügghet ez a fogával? Vagy valami pszichés oka lehet? Mi lehet ennek az oka?
2011. ápr. 16. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Ebben a korban a gyereke sokszor csinálnak felnőtt számára érthetetlen dolgokat. Valamiért tetszik neki ez a mozgás. Ha nem törődsz vele,abba fogja hagyni.
2011. ápr. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát remélem, mert egy kicsit megijedtem, mi lehet vele. Arra gondoltam még, hogy most már 3 hete egyedül alszik el és korábban összebújva altattuk, hogy ez megviselhette? De elég könnyen megszokta.
2011. ápr. 16. 18:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ilyen kényszermozgás, viszont nálam olyan 10 éves korom óta van. Ha felveszek egy fölsőt, muszáj megvakarnom az orromat. Nem viszket, nem az illatok, a fölső anyaga miatt, egyszerűen csak kényszert érzek rá és szerintem nincs semmi bajom. :o)
2011. ápr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Anyósom mesélte, hogy a férjem egészen kb kisiskolás koráig úgy altatta el magát, hogy a fejét ingatta jobbra-balra elég tempósan. Sztem normális felnőtt lett belőle (viszonylag, hihihi).
2011. ápr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Antóniaa ***** válasza:
Nekem gyerekkoromban voltak kényszermozgásaim, amit a gyerekem is produkált egy ideíg... Állítólag ezek pszichés alapon vannak, de én jókat mosolyogtam rajta, mert ugyanzt csináltam, és nem volt nekem sem zaklatott gyerekkorom... :)Így egyszer kétszer rászólta,, de elhagyta magától... (ha elenged egy tárgyat, kilincs, stb... még 2-3szor visszanyúl érte).. Hülyeség,mi?
2011. ápr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem még pici a kislányom (8 hónapos) és szinte születése óta ide-oda ingatja a fejét (szinte "csapkodja") az esti elalvása során.Olyan ez, mint ha az altatási ceremóniájának a része lenne. Nem aggódom, majd kinövi. A Te kisfiadnál elképzelhető, hogy a különalvás váltotta ki ezt a kényszercselekvést. Ez nagyon nagy változás az ő kis életében, lehet, hogy így keres vigasztalást. A felszínen tűnhet úgy, hogy nem viselte meg a változás, de attól még lehet, hogy idő kell Neki ahhoz, hogy hozzászokjon az új helyzethez. Szerintem "ne vedd észre" a dolgot. Ha ez az egyetlen furcsaság, amit tapasztalsz nála, akkor szerintem nem kell aggódnod.Az ilyen sokszor ismételt cselekvések biztonságérzetet adnak a gyerekeknek, megnyugtatják őket.
2011. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Azért ha több ilyen furcsaságot is észreveszel érdemes kivizsgáltatni, nem akarlak megijeszteni de nekem pl. egy autista barátomnak voltak hasonló kényszeres mozgásai... Jobb félni, mint megijedni, tudod.
2011. ápr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát remélem csak egyszerűbb oka van. Gondoltunk már a fogára is, mert a vállával az arcocskáját dörzsöli és most jönnek neki a hátsó rágók.
2011. ápr. 18. 18:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a hosszúujjúnál beidegződött neki, majd elmúlik, kinövi. :)
2011. ápr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!