Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden gyerek sokat betegesked...

Minden gyerek sokat betegeskedik, amikor megkezdi a bölcsit? Valakivel előfordult, hogy ezért kivette a bölcsiből?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy a kisfiam átlépte a normálisnak mondható betegeskedés határát. 19 hónapos, áprilisban kezdte a bölcsit. Azóta szó szerint így jár: egy hét bölcsi, 1-2 hét betegség. Szerencsére a munkahelyem nem csinál belőle problémát, de a pofámról már lesül a bőr, hogy sokat vagyok táppénzen, pedig még a nagymama is bevállal néhány napot.

Ma megint orvoshoz kellett vinni, megint a szokásos hörgőgyulladás, megint egy hét minimum. Az orvos nagyon megijesztett, azt mondta, hogy ha ez így megy még néhány hónapig, azt szokta javasolni, hogy vegyük ki a bölcsiből pár hónapra. Tapasztalat?


2011. jún. 7. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezen szinte minden gyerek átesik, mikor az otthoni, védett környezetből nagyobb közösségbe kerül. Szerintem felesleges ezért kivenni a bölcsiből, mert az ovibamenetelkor is előfordulhat ez. Viszont ha most megedződik az immunrendszere, akkor az oviban már valószínűleg kevesebb probléma lesz.
2011. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb gyereknél így van. Nekem három gyerekem van, a második gyerkőc idén kezdte az ovit. A nagyobbik 4 éves, ő az első kb. fél évben úgy járt, hogy 1 hét ovi, 2 hét otthonlét. Aztán javult, keveset betegeskedett, most már középsős és nagyon ritkán kell itthon maradnia. A kisebb szeptember óta jár, és ő is folyton beteg volt kb. márciusig, azóta egyszer volt itthon.

Szerencsére nem okozott gondot az itthon levés, mert a kicsi még csak 1 éves, és vele vagyok.

Szerintem ne vedd ki, azzal csak rosszabb lesz. Még ez a "beszokás", és szerintem lelki háttere is van az elején a betegeskedéseknek.

Úgyhogy kitartás, valószínűleg javulni fog a helyzet! :)

2011. jún. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom tavaly októberben kezdte szintén 19 hónaposan. Hálát adok a sorsnak, de csak egyszer, egy hétig volt beteg idáig.
2011. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hát ez így van sajnos, most szerintem várd ki már a nyári szünetet, de ősztől megint ez lesz, adagolj neki c meg d vitamint, meg vegyél fel valaki baysittert, hogyha gáz, hogy annyit hiányzol a munkádból. De azért ez jobb lesz idővel, bár mi most készülünk oviba, azt mondják, akkor is megint sűrű betegségesdi lesz, mert új csoport, új környezet.
2011. jún. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyereke válogatja, de alapvetően a legtöbb gyerek így van, mint Ti. Az én lányom szeptemberben kezdte a bölcsit, 2 hét beszoktatás, utána rögtön beteg lett. Decemberig folyamatos volt a betegeskedés, decemberben úgy alakult, hogy otthon tudtunk lenni vele, így nem ment, karácsonykor lázas volt, utána fülgyulladás. A doktornőnk azt mondta, ha megoldható, télre maradjon otthon és próbálkozzunk tavasszal ismét. Így is lett, április elején mentünk újra, első nap után újra beteg lett, aztán ismét egy fülgyulladás. Szedünk mindent (aloe vera, multivitamin, c-vitamin), szeptember óta 6 antibiotikumon van túl, most ott tartunk, hogy júliusban kiveszik az orrmanduláját, mert gócos és az okozza, hogy folyamatosan beteg és nem tud kigyógyulni belőle. Ettől én sokat várok, sok anyukától hallottam, hogy utána kevesebbet volt beteg és ha beteg is lett, hamar átvészelte. Úgyhogy nem vagytok egyedül. :(
2011. jún. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!