Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodakezdők a ti gyreketek is...

Óvodakezdők a ti gyreketek is sűrűn betegeskedik az óvodakezdés óta?

Figyelt kérdés
2 hónapja kedtük az óvodát, de ebbből a két hónapból egy hetet voltunk csak oviban a többi időt mind betegállományban töltöttük.Kivagyok, mert dolgozni sem tudok így rendesen, és olyan drágák a gyógyszerek, hogy az már nem kifejezés.Szóval nem éri meg oviba járni.Nagyszülők vigyáznának a gyerekre, de csak akkor vállalják ha nem beteg, mert elég nyavajgós beteg a gyermekem,gyógyszert sem akarja bevenni orrot sem enged szívatni, kifújni nem tudja még magának, de úgy gondolom,hogy a gyerektársaság meg nem ártana neki, de hogy lehet a betegségeket megelőzni.Amíg nem voltunk ovisok, addig egy évben egyszer voltunk btegek, akkor is csak sima megfázás.Hogy tudnám megelőzni, hogy ne kapja el 3 nap után más taknyosan behordott gyerertől a betegséget?
2011. nov. 5. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod kivédeni, a betegségeket meg kell kapnia. Azért ennyire beteges, mert, mint írtad nem volt beteg korábban, hát most pótolja.

De ha most nem viszed oviba, akkor beteg lesz akkor, mikor elkezd közösségbe járni. Nézd meg egy egészséges felnőtt sosem beteg, de már iskolások sem.

Ez az élet rendje.

2011. nov. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam bölcsis február óta. A nyár kivételével,(mivel itthon voltunk), 1-2 hét bölcsi után 1-2 hét itthon lét. Ebben nátha, láz, köhögés legtöbbször. De volt bárányhimlőnk is. Illetve hányás-hasmenés. Nyár óta (aug. 15 ) onnantól jár újra, már 4x volt beteg.
2011. nov. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen,az én kisfiam is már 3x volt beteg szeptember óta(akkor kezdte az ovit,bölcsis nem volt),ám ennyire nem rossz a helyzet,mint Nálatok,mert a héten amúgy se vinném-őszi szünet révén összevont csoportok vannak-és eddig 2 hetet hagyott ki.Szerencsére én a magam ura vagyok,akkor és annyit vagyok vele itthon,amikor és amennyit szükséges.Én most elkezdtem adni neki a MULTI TABS IMMUNO KID-et,majd meglátjuk mi lesz(a nagyobb gyereknél maximálisan bevált,igaz,ő a felnőtt változatot szedete,mivel már 19 éves).Az én fiam engedi az orrszívást,viszont az orrába nem engedi,hogy csöpögtessek.A dokink homeopátiás orvos is,igaz,hogy ezek a szerek is elég drágák,de legalább nincs teletömve sok gyógyszerrel.Nagyon bevált a Stodál,és a Sinupret csepp,illetve az Oscillococcinum,a Corysalia(ezek mind megfázásra,felső légúti megbetegedésre,köhögésre vannak)és még jó pár szer.Sajnos most nem úszta meg ennyivel(Augmentint kap),de muszáj volt antibiotikumot adni neki,mivel az uramat tegnap előtt műtötték(a manduláját vették ki)és nem akartuk,hogy a gyerek megfertőzze(vicces,mi?).Nem akarlak elkeseríteni,de sokaktól hallom,hogy az első év így telik el(anno a nagyobbik fiam csak 4 évesen kezdte az ovit,de az elején ő sem úszta meg 1-2 nyavaja nélkül).Kitartás!
2011. nov. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mint nagycsoportos gyerek szülője, azzal tudlak biztatni, hogy ez évről-évre jobb lesz. Nálunk is nagyon rossz volt az első év, és már-már nem hittem azoknak, akik biztattak, de tényleg, most már látom, hogy megerősödik a gyerekek immunrendszere, tavaly 3 napot nem volt csak óvodában (mert köhögött, szóval nem is valami nagy kórság miatt).
2011. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!