Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nézzen mesét vagy ne?

Nézzen mesét vagy ne?

Figyelt kérdés
Kisfiam 17 hónapos,és a napokban beszélgettem 2-3 olyan kismamával,akiknek a babájuk 15-18 hónapos.Furcsán néztek rám,amikor elmondtam nekik,h az én fiam egyáltalán nem néz mesét,sőt TV-t sem(hülyén is éreztem magam,mert fogalmam sem volt,h az általuk említett mesékben mi történik,hogy hívják őket,és mi a sztori).Nem azért,mert nem engedem,hanem mert "nem ér rá"(konkrétan 1 percet nem ül egy helyben).Szval nem köti le.Erre azt mondták,h majd az oviban gond lesz,mert nem lesz közös témája a többi gyerekkel.Háááát,én ezt nem így gondolom.Van már egy kamasz nagy fiam is,aki a mai napig nem tévézik,mert nem érdekli(meg is kért,h ne tegyünk TV-t a szobájába).Ettől függetlenül sok barátja van,és soha nem közösítették ki.Mi a véleményetek erről?Mindkét oldalról várok véleményeket-hangsúlyozom,VÉLEMÉNYEKET-nem szeretném,ha összeveszne a két tábor!Én minden választ hasznosnak fogok ítélni,és légyszi,ne pontozzátok le egymást!Ja,és tényleg igazi baba mesékről van szó!Köszi Nektek!
2009. okt. 27. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Az én kislányom 3 éves és a mai napig nem nézett mesét. Nem azért mert elvből nem engedtem neki, bár tény, hogy nem sok alkalmat adtam neki rá, de nem is érdekli a mesenézés. Hangsúlyozom a nézés! Imádja a könyveket, helyette állandóan olvasunk. Ő kéri folyton, hogy olvassunk és vegyek neki mesekönyvet. Rendeteg könyve van, még az én gyerekkorik könyveim is mind megvannak és mindet imádja. Képes órákig mesekönyveket nézegetni, hallgatni. Amin csodálkozom is, mert én nem szerettem a könyveket, de nagyon örülök neki. Ha nagy riktán próbálnék valami nagyon fontosat csinálni és leültetni őt a mese elé, hogy hátha addig nyugton van, akkor sem érdekli, inkább nekiáll szinezni, ez a másik nagy kedvenc, a mesére néha rápillant, de igazából nem érdekli.Amúgy meg egy 15-18 hónapos babától hol van még az óvoda, ez csak jó kifogás szerintem, mert egyszerűbb a gyereket rászoktatnia tv-re mint foglalkozni vele.
2009. okt. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

szia három ksislányom van 4,5 3 évesek és 8 hetes a kicsi nézenk mesét persze csakazt ami nekik tetszik kiszelektálják, nálunk elkerülhetetlen hiszen az oviiba is szól a tv ott is a minimax, nem lettek erőszakosak, nem álmodnak rosszat sőt sokat tanulnak is a tv-ből. ezzel nem azt akarom mondani hgoy nézniük kell de a mai világban ha nem negeded neki akkor le fog maradni hiszen sokszor bezslélgetnek az oviba nis a mesékről a gyerkőcök és ha ő nem tud hozzászolbi akor ki fogják közösíteni.


amúgy itt a falunkban is volt egy kigyerek aki nem nézett mesét mert a szülei nem engedték és mikor már megengedték akkor meg tv függő lett olyan szinten hgoy ha kikapcsolták a tv-t akor majdnem hgoy sokkot kapott, persze ez egy véglet



szerintem nyugodtan engedd neki hgoy nézze a tv-t ő majd kiválasztja hgoy miket szeret

2009. okt. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Az én fiam másfél évesen végignézte a némót, imádta. Már kivülről fujtam, annyiszor megnéztük. De nem erőltettem neki. Ez gyerekfüggő, van akit nem érdekel, van akit igen.

Ezért nem kell rosszul érezned magad. Szerintem nincs benne semmi rossz, ha egy gyereket nem köt le a tv.

2009. okt. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Az enyém 15 hónapos, kb hetente 3x-4x megnézi ugyanazt a rajzfilmet (csak ez az egy érdekli). Most jönnek a szemfogai és van, hogy csak ez tudja annyira elterelni a figyelmét, hogy ne kelljen fájdalomcsillapítót adni. Sajnos nem játszik el egyedül, ha főzök, akkor a lábamnál toporog, így ha olajban kell kisütnöm valamit, akkor is be szoktam a rajzfilmet kapcsolni, ilyenkor kb 10-15 percig eltereli a figyelmét és meg főzök mint állat.


Ha nincs semmi gond, akkor nem szokott mesét nézni. Én személy szerint nagyon sajnálom, hogy akár ennyit is tévézik, kár hogy így alakult. Jobban örülnék, ha kockákat rakosgatna, amíg én a forró olajjal "fröcskölök" , de sajna nem teszi :(


Nekem eszembe nem jutna, hogy rajzfilmezzünk azért, mert lemarad a sztorikban. Nyilván az erős tiltásnak lehet esetleg pici negatív következménye, de amíg a gyerkőcöd nem igényli, addig tutira nem tévéznék vele.

2009. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A 2.válaszolónak írom,h nem nem engedem,hanem egész egyszerűen nem érdekli(de ezt már fentebb is írtam)!És semmi kifogásom az aranyos mesék ellen,sőt!
2009. okt. 27. 17:40
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

[link]


Hosszú a cikk de nagyon érdekes.

2009. okt. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Az én lányom pont ilyen. Nem ér rá tv-t nézni. Szintén 17 hónapos. Pedig én sem tiltom, van hogy bekapcsolom a animal planet-et, addig érdekli míg lát néhány állatot, azoknak kb 10szer elismétli a nevét és szalad tovább. Próbáltam már mesét, minimaxot, de semmi. Ő csak megy, mint egy kis mérgezett egér. Én nem bánnám, ha csak egy fél órát ellene mesével, mert néha nekem is meg kell csinálnom ezt-azt és míg utána szaladgálok addig ugye ez nem megy.

De ezt én sem hiszem, hogy nem lesznek barátai az oviban. Kicsit furcsa ez a világ. Annó az oviban a gyerekek nem arról beszélgettek, hogy mi volt előző este a nagy hohoho horgászban, vagy a kockásfülű nyúlban, hanem játszottak egymással. Nekem is volt kedvenc mesefigurám, de ahogy visszaemlékszem nem a vukkról és társairól ment a duma, meg a jóval fiatalabb hugim és a kis ovistásaival sem erről beszélgettek, hanem játszottak, szerepjátékoztak stb. Most meg már az oviba is a minimax megy. Meg a csapból is Hanna Montana folyik, és a butábbnál butább mesék hősei. Ha így belegondolok, nem is bánom, hogy a lányom ebből még nem veszi ki a részét.

2009. okt. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Az én kislányom 16 hónapos és őt se nagyon érdekli a tv-ben a mese,inkább hozza a meséskönyveit és leülünk és nézegetjük mutogatja a mesefigurákat és én elmondom neki,hogy mi történik a képen.

Ráér még a tv előtt ülni nagyobb korában.

Most inkább játszon és ismerkedjen a világgal,ezért ha tehetjük akkor kimegyünk játszótérre és nem a szobában ülünk.

Boldog babázást!

16hónapos kislány anyukája

2009. okt. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nektek is köszi a választ!Ezek szerint vannak ilyen gyerkőcök,mint az enyém,h nem nagyon érdeklődnek a TV iránt.Én sem bánom,és szerintem is ráér.Lesz még elég idejük rá...Nektek is pozitívat adtam természetesen.Azt ugyan nem tudom,h miért pontozták le a válaszadóimat,de számomra mindenki válasza hasznos!Nektek is jó babázást!
2009. okt. 27. 20:51
 10/10 anonim ***** válasza:
64%

fiam másfél éves volt, amikor véletlenul a minimaxra kapcsltam, és ment a thomas...alig hittem a szememnek, hogy az én orokmozgo, nyughatatlan fiam leul, és nézi a mesét, táncol a zenéjére és orvendezik magának. azota mindennap kéri, és nagyon szereti...

nem szeretnék tv-fuggot nevelni belole, de a napi 1 mese szerintem nem árt meg neki, foleg, ha érdekli is. ha meg nem, eroltetni nem kell:)

2009. okt. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!