Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok maradi, hogy nem...

Én vagyok maradi, hogy nem érzem szükségét, hogy 1 éves fiam mesét nézzen a tv-ben?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy kérdés, amin nagyon elgondolkodtam. Szinte minden válaszoló azt sorolta, hogy a 8-10-12 hónapos babáik milyen meséket néznek a tv-ben. Nekem még eszembe sem jutott a fiamat leültetni a tv elé, pedig nem tartom egy ördögtől való dolognak, szerintem a jól használt tv nem káros. Ha ritkán napközben bekapcsolom, akkor sem küldöm ki a fiamat a szobából, néha odanéz, de leginkább nem törődik vele. Szóval egyáltalán nem tiltom, de ahhoz, hogy csak üljön előtte és bámulja, még kicsinek érzem, majd talán 1,5-2 évesen jön el az ideje egy-egy rövid mesének szerintem.

Nem hiszem, hogy lemaradna valamiről, ha még nem nézi.

Én vagyok ezzel csak így?

Bocsánat a kérdésért, nem vitát akarok, csak véleményeket!


2010. aug. 30. 09:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

szia!

3 gyermekünk van,a legnagyobb 3 éves koráig nem nézett egyáltalán tv-t!Közben született a hugi és bekerült oviba...Innentől kezdve dvd-n nézte a meséket.Tehát nem vagy ezzel egyedül,sajnos nem bírtuk kikerülni a tv-t.

2010. aug. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk sincs mesenézés.

A family guy-nak az elejét megnézi mert szereti nézni ahogy táncolnak meg szereti stewie-t mert mindig mondja hogy baba lois-ra meg hogy mama de eperkét meg ilyesmit nem néz.


esetleg szombat reggel ha be van kapcsolva a tv akkor bambul a kisvonatra de inkább nat geo és állatos csatornák vannak amiket néz pl. szurikáták és elefántok meg medvék azokat nagyon szereti.

2010. aug. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Még a 2 éves is csak kevés mesét ért meg! Előtte lehet,hogy felfigyel egy-egy állatra,de nem igazán érdekli a mese. Én sem ültettem soha őket a TV elé,csak 3 éves korukban. Akkor sem ülhettek egy mesénél hosszabb ideig.
2010. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem most jól le fognak pontozni,de őszintén nem értem,miért néz egy ilyen pici tévét.Napközben nem megy,mert vagy csinálom a dolgom,vagy vele játszom.Este mikor már lefeküdt,rendbe szedtem a lakást,stb,akkor tévézünk.Szerintem semmi szüksége nincsen rá,és lehet hogy "cuki" mikor bámulja a képernyőt meg vigyorog rá,de attól még baromi káros,akárhogy hitegetik magukat az anyukák,hogy ugyanmár.Ördögtől valónak én sem tartom,de eszembe nem jutna,hogy 1 éves gyermekem tévézzen.Ezt még egy évig szeretném így tartani.Aztán meg kersünk valami értelmes mesét.
2010. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is maradi vagyok:D

A barátnőm babája is egy éves, és a délelőtti délutáni program legalább 1-1 óra bebe tévé.

Én viszont úgy gondolom, hogy a tévé nagyon passzív, és ilyen korban inkább aktív foglalkoztatás kell a gyereknek.

Ettől függetlenül engem nem zavar, hogy bárki tévézteti a kicsit, mert nem kizárt, hogy nincs igazam! De én így látom jónak, még ha tévedek is:))

És én sem vagyok nagy tévéellenes, de csak néha kapcsolom be, olyankor a fiam is megnézi a reklámot, majd haladunk tovább:)

2010. aug. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

Meg se érti, csak a mozgás érdekes neki, úgyhogy mindegy, hogy mese vagy más, nem a történet fogja lekötni, hanem az, hogy "mi mászkál a dobozban". Öcsémre emlékszem, mert 5 és fél év van köztünk, mint mikor a háziállat beül a képernyő elé, és próbálja megfogni a figurát, ugyanez, aztán mikor nem sikerült neki, ráállt a gombok tekergetésére és kapcsolgatására (még régen, akkor még tekerős beállítós gombos tévé volt távirányító nélkül).


Nem vagy maradi, csak egy ennyi idős gyereknek nem a "történet" a lényeg (nem érzékel látványban különbséget a híradó és rajzfilm vagy egy bábelőadás között), hanem hogy ott valami mozog.

2010. aug. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 18 honapos, most kezdte el ot erdekelni ket fel mese, amiket direkt ilyen kicsiknek keszitenek. A filmek nagyjabol, 6-7 percesek, ennyit nezi a TV-t. Ugy gondolom ez belefer egy 18honapos eletebe, de orakra nem ultetnem le a TV ele, amugy sem erdekli. Mar ajandekoztak rendes mesefilmet (101 kiskutya), ezt nagyjabol majd 2 ev mulva fogjuk megnezni. :o)
2010. aug. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Egy ekkora babanak a szereto gondoskodasra, torodesre van szuksege. Tobb gyermekem van, de soha nem engedtem, hogy TV-t nezzenek, meg nagyobb korban sem.

Igyekeztem mindig programot csinalni Nekik, nagyon sokat foglalkoztam Veluk, mindig "lekotottem" a figyelmuket.

En ugy gondolom, hogy "butit" a TV.

Most az unokamra vigyazok, mivel szunet van, 1.5 eves, de nem ultetem a TV ele, hanem "foglalkozom" vele, es ezt igenyli is.

En ugy erzem, hogy a mai tinedzser gyermekeken ez meglatszik, mert nem a korszak a vilag valtozott, hanem a gyermek nevelesi modszer, tehat a szulok hozzaallasa a sajat gyermekeikhez.

2010. aug. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
10:08 - Én pl. néztem meséket, és nézek még most nemsoká 26 évesen is, de a szüleim esti mesét is meséltek, és nem is tudom, de valahogy jött, hogy igényessé váltam, és akármit nem nézek meg, szóval nem butított el az, hogy néztem. Most azon dolgozom tanulás terén is, hogy olyan tudásra tegyek szert, hogy én készíthessek majd igényes, értékes (nem butító) rajzfilmeket. Szerintem nem volt haszontalan a tévé.
2010. aug. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
kisfiam 9 hónapos és kénytelen voltam leszokni a tv nézésről,mert állandóan bámulta.csak az esti híradóra kapcsolom be,ha éppen itthon vagyunk és nem a játszótéren.bőven ráér még tv-t bámulni,ha nagyobb lesz.
2010. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!